Alüminyum Doğrama Atölyesi Risk Analizi

Konu, 'Örnek Risk Analizleri ve Değerlendirmeleri' kısmında glsn sçkn tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. glsn sçkn

glsn sçkn TÜİSAG Üyesi

Merhaba, bir alüminyum doğrama atölyesi ve pimapen bayii risk analizi yapacağım(ilk işim)bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, şimdiden teşekkürler. (Atölyede fırın, alüminyum kesme makinası ve kilit yeri açma makinası mevcut.)

2. pinarodabasi

pinarodabasi TÜİSAG Üyesi

bemde bu konuda sıkıntılarım var arkadaşlar.kesim makinası,kertme makinası,boru bükme ve dekamaç ile ilgili hiçbir bilim yok.bu makinalar için bana yardımcı olabilecek olan arkadaşım varmı?

3. MARBLE_İSG

MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

Bence bu makinaları yakından tanımaya da gerek yok.Sonuçta kesme,bükme gibi işlemler yapıyor.Makinaya gelen elektrik aksamı illaki vardır.Bu kontrol edilmeli ve gövde topraklamaları yapılmalı.Makinaların kesme işlemi eksenlerinde illaki koruyucu düzenekleri olmalı.Yok ise de taktırılmalıdır.(Malüm işçiler kolaylık olsun diye bu koruyucu düzenekleri ya söker atarlar ya da bu düzenekler bakımsızlıktan kendileri çıkar yerlerinden).Makinada swich gibi sistemlerde olabiliyor.(Yani tehlike anında sistem kendısıni kilitliyor ve makinanın çalışması durduruluyor)...Bir diğer dikkat edilecek konu da işçiler bu tür makinalara uzun kollu ve sarkan kıyafetler(kravat ya da kolye ,bileklik,yüzül gibi)ile yaklaşmamalıdır...

Orhan YILMAZ, didim, A.Olcay Kokuoglu ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. MEHMET EYÜP BOYBAY

MEHMET EYÜP BOYBAY TÜİSAG Üyesi

elimde alimünyon doğram ile ilgili risk analizi var benimle irtibata gecerseniz yardımcı olurum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Hacer ULUSOY, Arda SOYKAN, akincaylak_35 ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  5. zarisoy

zarisoy TÜİSAG Üyesi

Mehmet Bey.
    pimapen alüminyum doğrama atölyesi örneginizi benledenpaylasırsanız sevinirim

6. MEHMET EYÜP BOYBAY

MEHMET EYÜP BOYBAY TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar biraz üzerinde çalışın genel hatları ile doğru fakat bazı yerler ve kanun maddeleri yanlış onlara dikkat edin

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ekli Dosyalar:

Zercan, ayşegül4845, zenecox ve 35 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. Şükrü Özgür

Şükrü Özgür TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar Risk analizlerinde alınan önlemler diye bir sütün OLMALI.Önlemler alınmadan uzmanın imza atması başını derde sokacaktır.Uzmanın önerdiği önlemlerin alındığını denetlemesi ve alınmayan önlemleri bakanlığa bildirmesi görevidir.Lütfen Dikkat ! .100 sayfalık önlem listesi yapılsa neye faydası var.Önemli olan hangi önlemlerin alındığıdır.Alınmayan önlemin ne çalışana ne işverene faydası olmaz.Olsa olsa uzman T.C.K uya göre bilinçli taksirden yargılanır.

hakan liman deniz bu yazıya teşekkür etti.
  8. Eline koluna sağlık arkadaşım. Bazı yerler değil, çok yerde eksik var yanlış var ama bu söyleminle bile harika olmuş. Çaba, var, emek var, iyi olacam var, ne ararsan var. Gerçekten tüm kalbimle tebrik ederim. Kumaşı iyi olmuş, bu kumaş dikiş tutar

AAKSOY, KATMANDU, Levent KAVLAK ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  9. zlyh_tkl

zlyh_tkl TÜİSAG Üyesi

Mehmet bey risk analiz formundan bana da ulaştırabilir misiniz?

10. ugurcan27

ugurcan27 TÜİSAG Üyesi

az bana düzellitttikte sonra atarmısınz yada neresi eksik
    "mail adresi silindi, mail adresi yazmayınız"

11. ugurcan27

ugurcan27 TÜİSAG Üyesi

bana ulatşırıtın lütfen ugurdagli27 hotmail com

12. ARKADAŞLAR !!!!
    Mehmet bey yukarıda eklemiş dökümanı. Ayrıca neden mail yoluyla istiyorsunuz?
    Ayrıca, site kurallarını okumanızı tavsiye ederim, mesajlarında açık olarak iletişim bilgilerini yazanların bu tür mesajları silinecek ve onaylanmayacaktır.

ugurcan27 bu yazıya teşekkür etti.
  13. ugurcan27

ugurcan27 TÜİSAG Üyesi

banada yardımcı olumruusnuz yaptıysanız sadece kesme makinası var birde matkap

14. ugurcan27

ugurcan27 TÜİSAG Üyesi

hocam yardımcı olurmusunuz

15. Şükrü Şenyürek

Şükrü Şenyürek TÜİSAG Üyesi

Mehmet Bey elinizde sitede yayınladığınızdanbaska Alüninyum ile ilgi RD ve ACİL durum planları vede önerileriniz var mı?? Suan ö tür bir işte anlasma yapmak istiyorumda.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. alüminyum doğrama işinde para varmı

Yandex.Metrica