Soru : Ana Firma - Taşeron Ilişkisinde Risk Değerlendirme Çalışması

uzmanist

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar,

Ana yüklenici olan bir inşaatta iş güvenliği uzmanıyım.Risk değerlendirme çalışmalarına başladım. Ancak şöyle bir durum var.Ana firmanın4 personeli var ve sadece ofis işlerine bakıyorlar. Diğer tüm inşaat işleri taşeronlar üzerinden yürüyor.Şimdi burda benim risk analizinde şantiye işlerinide değerlendirmem gerekiyor mu?

falcon168

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
şantiye için C sınıfı yeterli mi? çok tehlikeli değil mi şantiye?

sarph35

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşım selamlar. Şimdi işin taşeron tarafından yapılması sizin sorumluluğunuzu azaltmıyor. Taşeronların yapacağı işleri belirleyip onlardan risk değerlendirmelerini isteyin ve kontrol edin gelişi güzel birşey verebilirler işte o noktada uyarım kapsamlı bir şekilde yapmalarını isteyin. Ya 2 günlük iş var ne değerlendirmesi diyebilirler. Elektrikçisi de sıvacısı da, tesisatçısı da yüksekte çalışacak, kaynak yapacak. Hepsinin RDsinde belirt bu tehlikeler belirtilmeli. Hatta işe başlamadan önce alıp taşeronu karşınıza yapacağı işi anlattırıp RD'den kontrol etmeli.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.