Andragoji

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Sercan SELÇUK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Sercan SELÇUK

Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu konuyla ilgili 2 soru buldum biri 2011 A SINIF uzmanlık diğeri 2012 C sınıfı uzmanlık sınavından ama ikiside birbiriyle çelişiyor .

C SINIFINDAKİ SORU;

Aşağıdakilerden hangisi yetişkin eğitimi (andragoji) ilkeleri içinde yer almaz?
    A) Eğitimin amaç ve hedeflerinin belirlenmesi
    B) Yetişkinin öğrenme süreçlerine katılmasının
    gerekmesi
    C) Öğrenme için olumlu eğitim ortamı hazırlanması
    D) Eğitimin sonunda ölçme/değerlendirme yapı-
    labilmesi

VE A SINIFINDAKİ SORU;
    Aşağıdakilerden hangisi yetişkin eğitimi (andragoji) ilkeleri içinde yer almaz?
    A) Yetişkinin öğrenme süreçlerine katılımı
    B) Eğitimin amaç ve hedeflerinin belirlenmesi
    C) Eğitimin sonunda mutlaka ölçme/değerlendirme yapılması
    D) Öğrenme için olumlu eğitim ortamı hazırlanması

Cevaplar bunlar arkadaslar konuyla ilgili bilgisi ve fikri olanlardan yorum bekliyorum .

sailor84 bu yazıya teşekkür etti.
  2. Caner Gayıp

Caner Gayıp TÜİSAG Üyesi

C sertifikası için sorulan soruda

Cevap

b)Yetişkinin öğrenme süreçlerine katılmasının gerekmesi >>>> kısmında zorunluluk belirtmiş .

d)Eğitimin sonunda ölçme/değerlendirme yapılabilmesi demiş. >>> Zorunluluk belirtmemiş.

A sertifikası için sorulan soruda ise

a)yetişkinlerin öğrenme süreçlerine katılımı >>> Herhangi bir zorunluluk belirtilmiyor
    c)Eğitimin sonunda mutlak ölçme/değerlendirme yapılmas >>> Zorunluluk belirtilmiş

Benim bulabildiğim kendi mantığıma göre tek fark bu .Bu ilkeler bir yaklaşım diye görmüşdüm diye hatırlıyorum
    Bu ilkelerde zorunluluk belirtilmiyor diye düşünüyorum. katılmalı yapılmalı diye genellemeler var.

Saçma gelebilir . Kesin açıklaması neir bende bilmiyorum ama ben bu mantıkla yapardım ...

sailor84 ve sercan1234 bu yazıya teşekkür etti.
  3. Sercan SELÇUK

Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi

bende böyle düşünmüştüm cok ince detay sormuslar

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica