anti-asit ayakkabı

haseko

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
selam arkadaşlar anti asit ayyakbı arıyorum ama bulamıyorum. taban kısmı asitten erimiyor ama saya kısmı dayanmıyor,bu da bize ek üstüne ek maliyet oluyor. Bu konu hakkında yardımcı olabilecek var ise özelden de iletişeme geçebiliriz. cevaplarınızı bekliyorum saygılarımla

Ersin

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
sektör nedir ? asitlerden çalışanı izole etmek için otomasyon sistemi yapılamaz mı?

ErolD

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Ayak ve bacak korumada önemli olan maruz kalınan riske uygun dizlik, ayakkabı, bot ya da çizme gibi ürünlerin seçilmesidir. Çalışma ortamında ve çalışılan zeminde sıcaklığın derecesi; bu sıcaklıkta çalışma süresi; kullanılan maddeler; hangi işlemlerin yapıldığı ve nasıl çalışıldığı konusunda bilgi vermemişsiniz..
ayakkabının saya kısmına kadar asit bulaşıyor ise çalışanlarınızı nasıl koruyorsunuz?.
anti-asit tabiri ile bir ayakkabı çeşidi varmıdır?.ancak asit ve bazlara dayanıklı çizmeler var.bence çizme en iyi çözüm olabilir.
LASTİK ÇİZMELER
Nemli, ıslak veya su içinde çalışanlar ile asitli veya çözücülü yerlerde çalışanların ayaklarını korumada kullanılır. (İnşaatlarda kullanılacak olanların tabanı ve burnu çelik takviyelidir.)
Asite dayanıklı olan PVC malzemeden, solventlere dayanıklı olan NİTRİL malzemeden imal edilmiş olanları tercih ediniz...

Koruyucu ayakkabı standartları kapsamında kullanılan ortak semboller
  • PB : Temel standart
  • P1 : Kapalı arka kısım, antistatik taban, şok emici topukların bulunması
  • P2 : P1 + şu geçirmezlik
  • P3 : P2 + çelik iç taban + çentikli taban
  • P : Çelik orta taban (1100 kg'a kadar geçirgenlik direnci)
  • C : Elektrik direnci (100 KOHM'a kadar)
  • H1 : Sıcaklığa karşı izolasyon
  • A : Antistatik özellikler (0.1 ve 1000 MOHM arası)
  • C1 : Soğuğa karşı izolasyon
  • HRO: ısıya dirençli taban 300(C'ye kadar)

haseko

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
akü sektörü asitle işimiz oldugumuz için ister istemez yerlere dökülüyor. izole derken ersin bey

haseko

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
çizme veriyoruz lakin sıcaklar dolayısılya giymesi zor oluyor.Ayakkabı var mıdır işte soruyorum bende tam olarak bilmiyorum

Cem AKBULAK

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
14_k.jpg
15_k.jpg
18_k.jpg
13_k.jpg

http://www.paliayakkabi.com/urunler.php?ktg=1

verdiğim linkte detayları mevcut....sanırım YDS ninde ürünleri var bu konuda...

haseko

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
çok teşekkürler ellerinize sağlık

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.