Apartman Için Risk Analizi Örneği

Konu, 'Örnek Risk Analizleri ve Değerlendirmeleri' kısmında ercan kocaada tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Hüseyin Sönmez

Hüseyin Sönmez TÜİSAG Üyesi

Apartmanlarda igu mecburiyeti temmuz 2016 ya kadar yok.rd ve aplanı yap yöneticiye her sayfayı imzalat ücretini al isg-katip girişi olmayacak mecbur değil

az tehlikeli onaylı defter yok igu 2016ya kadar yok ama rd ve adp gerekli her iş yerine

Last edited by a moderator: 20 Şubat 2014
  2. nilüferg

nilüferg TÜİSAG Üyesi

yani sgk girişi yapsa dahi isg katip girişi yapmak zorunda değil,öyle mi ?

3. Hüseyin Sönmez

sizin adınız geçmesin emeğinizin karşılığını alın yönetici hazırlamış olsun ssk ya gerek yok dedim ya 2016 temmuz mecburi igu

4. nilüferg

nilüferg TÜİSAG Üyesi

Anlıyorum .peki yönetici bana verdiği parayı nasıl belgeleyecek, ben ona herhangi bir fatura veya makbuz kesemiyeceğim ki, benim derdim o , ben anlatamadım sanırım :)
    Şimdiden teşekkür ederim.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Hüseyin Sönmez

orasını bilemeyeceğim

6. mackerell

mackerell TÜİSAG Üyesi

01.01.2012 tarihinden itibaren yeni standartlar getirildi.A3 olarak adlandırıldı bu standartlar.Güvenlikle alakalı bu standart.Bu tarihten itibaren yapılan her asansör bu standarda uygun olarak yapılmak zorunda.A tipi kuruluş periyodik kontrol yaptığında bu standardı arıyor ve yoksa buna uygun hale getirtiyor asansörü.Tabi bu da biraz masraf gerektiriyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Hüseyin Sönmez

Peki 1991 ruhsatlı binamız içinde mmo eksikler bulmuş revizyon gerekli mi hem de 2 asansör bunun belediye işletme ruhsatı açısından mı yoksa isg açısından mı değerlendirmemiz gerekir?

8. İLKÜNLÜ

İLKÜNLÜ TÜİSAG Üyesi

Merhabalar,
    4 katlı bir iş hanının risk analizini yapacağım. Apartmanın kazan dairesi var ve kazan dairesinin yan tarafında da görevlinin ikamet ettiği kısım var. Kazan dairesi ile yan yana ikametgah olması yaygın bir durum olsa da iş güvenliği açısından ne kadar uygun ? Yönetmeliklerde işyerlerindeki kazan dairelerinden bahsediyor fakat binalardaki kazan dairelerine ait özel bir ibare göremedim. Bir de iş merkezinin altında trafo var. Trafo olması ile ilgili binanın ya da iş güvenliği uzmanın yapabileceği bir şey var mıdır? Bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim..

9. mackerell

mackerell TÜİSAG Üyesi

Revizyon gerekli.Belediye açısından belediyeler yılda bir kere asansörlerin periyodik kontrollerinin yapılıp yapılmadığını denetlemekten sorumlu.İsg açısından da gerekli çünkü en son standart olan A3 standardı yeni güvenlik önlemleri içeriyor.Ama asansörlerin periyodik kontrollerinin yapılıp yapılmadığından kanuna göre bina sorumlusu/yöneticisi direk sorumlu.

Murat KOÇAK ve Hüseyin Sönmez bu yazıya teşekkür etti.
  10. yuluda

yuluda TÜİSAG Üyesi

35.30 geçiyor .............kalorifer kazanlılar çok tehlikeli......buhar veya sıcak su üretimim ve dağıtımı

35.30 kapsamındaki apartmanlar çok tehlikeli sınıfta bahsettiğiniz gibi apartman tehlike sınıfları aynı çıkmıyor .. genelleme yapmak yanıltıcı olur

35,30 olan apartmanlar çok tehlikeli sınıfta dikkat edelim arkadaşalr

aydinkoca bu yazıya teşekkür etti.
  11. ekaradeniz

ekaradeniz TÜİSAG Üyesi

herkese merhaba,

oturduğum sitenin rd sini yapıyorum fakat tehlike sınıfını belirleyemedim. muhasebeci 4 ayrı sgk sicil no gönderdi.
    280100808104163803430-17
    281210808104076303430-15
    281210808104076403430-16
    281210808104076503430-17

nace kodlarını kontrol ettiğimde 80.10.08 ve 81.21.08 çıkmıyor. nerede hata yapıyorum acaba?

12. Bekir AVCI

Bekir AVCI TÜİSAG Üyesi

Dün canlı mesaj bölümünde cevap vermiştim galiba görmediniz. 81.21. bina temizlik kodu....az tehlikeli..
    80.10 özel güvenlik kodu.

13. ekaradeniz

ekaradeniz TÜİSAG Üyesi

teşekkür ederim Bekir Bey onu görmemiştim

ozmn biri tehlikeli biri az tehlikeli oluorsa rd kaç yıl geçerli sayılmalı 4 yıl mı demeliyim. ayrıca hizmet alımı da gerekicek ozmn değilmi?

14. duygu yiğit

duygu yiğit TÜİSAG Üyesi

benimde bir apartmana risk analizi yapmam istendi.ne kadar ucret isteyeceğimi bilmiyorum.ayrıca elinde ornek olan varsa ve paylasirsa sevinirim.

15. bukre isik

bukre isik TÜİSAG Üyesi

Ekli Dosyalar:

Damla.Duru bu yazıya teşekkür etti.
  16. bukre isik

bukre isik TÜİSAG Üyesi

Benim anlayamadığım belediyenin yangın merdiveni olmadan bu pay veya boşluk bırakılmadan ve acil durumlar düşünülerek hiç bir düzenleme yapılmadan imar izni verdiği apartmanlarda biz nasıl risk analizi yapacağız. Yangın çıkışı yok (çıkışı bırak payı bile yok), acil çıkış ,toplanma yeri yok, belediye imar izni de vermiş, benim binayı tekrar yıktırıp yaptıracak halim de yok. Bu halde ben risk analizi yaparken yangın çıkışı ve acil çıkış ve toplanış yerlerinden sorumlu oluyor muyum? Olmamam lazım ama yine de bilgilerinizi rica ediyorum arkadaşlar

17. bukre isik

bukre isik TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar yukarıdan indiremeyenler buradan indirebilir,

Ekli Dosyalar:

18. çmisg

çmisg TÜİSAG Üyesi

Az önce Alo 170'le konuştum, konuştuğum kişi az tehlikeli apartmanlarda risk analizi, acil durum eylem planı ve eğitimlerin 2016'ya kadar gerekmediğini söyledi !!! Dumur olmuş bi şekilde bahsettiğinin uzman çalıştırma yükümlülüğü olduğunu anlattım ve 2 dk'lık bekletilme sürecimden sonra dediğimin doğru olduğu bilgisiyle bana geri dönüldü... Daha bu kadar basit bir konuda hata yapabilme potansiyeline sahip insanlardan edindiğimiz bilgi ne kadar doğru olur bilmiyorum ama, risk analizi yapmamız için sigortalı görünmemiz ve MUHAKKAK Katip üzerinden sözleşme yapmamız gerektiği söylendi. İnsanlar bu kadar prosedürü yerine getirmek yerine gider bir OSGB ile anlaşır diye düşünüyorum, bilmem haksız mıyım...

19. Mirstran

Mirstran TÜİSAG Üyesi

Elinize sağlık Ayşe Hanım güzel ve örnek bir çalışma olmuş.

Ayşe Bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
  20. AKIN ÇOBN

AKIN ÇOBN TÜİSAG Üyesi

ellerinize sağlık..

mehmetnr ve Ayşe Bekoğlu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica