Apartman Ve Site Için Nace Kodları

ekaradeniz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
NACE kodunu 2 ile 7. rakamları giriyorum hiçbirşey çıkmıyor.

Sgk bildirgesindeki
Sicil No: 281210808104076403430-16
Sicilno : 280100808104163803430-17

var. Hangi kodu girmeliyim. Yardımcı olurmusunuz ltfn

oezguel

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
NACE kodunu 2 ile 7. rakamları giriyorum hiçbirşey çıkmıyor.

Sgk bildirgesindeki
Sicil No: 281210808104076403430-16
Sicilno : 280100808104163803430-17

var. Hangi kodu girmeliyim. Yardımcı olurmusunuz ltfn

vergi levhalarındaki faaliyet kodları ve açıklaması nedir?

81.21 olarak girince çıkan sonuç:
81.21 Binaların genel temizliği
81.21.01 Binaların genel temizliği (daire, apartman, büro, fabrika, kurum, mağaza vb. her türlü binanın genel temizliği dahil, pencere, baca, sanayi makinesi, vb. uzmanlaşmış temizlik faaliyetleri hariç) Az Tehlikeli
diğeri;
80 Güvenlik ve soruşturma faaliyetleri
80.1 Özel güvenlik faaliyetleri
80.10 Özel güvenlik faaliyetleri
80.10.05 Özel güvenlik faaliyetleri (şirketlerce zırhlı araç sağlama, para, vb. değerli şeylerin toplanması ve dağıtımı, koruma ve devriye, araç park kontrol, koruma köpeği eğitimi, parmak izi tespiti vb. dahil, kamu güvenliği hariç) Tehlikeli

Barış Yavaş

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İş güvenliği daire başkanlığına mail attım, kaloriferli sitemizde nace kodunun ne olması gerektiğiyle ilgili görüş istedim, gelen cevap;

"İlgide kayıtlı yazınız Genel Müdürlüğümüzce incelenmiştir.

Bilindiği üzere İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliği 26/12/2012 tarihli ve 28509 sayılı (Değ. 29/3/2013 - 28602) Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

İşyeri SGK sicil numaranızın 2, 3, 4 ve 5. rakamı işyeri faaliyet kodunuzu / işkolu kodunuzu göstermektedir. Anılan Tebliğde dörtlü kodlara karşılık gelen bu kod içeriğine göre bir veya daha fazla altılı koda ayrıştırılmıştır. Tescilinizin doğru olduğu dörtlü kodlar için tehlike sınıfınız, işyerinizin esas faaliyetini tanımlayan, tescil kodu /iş kolu kodunuzun altındaki altılı faaliyet kodunun karşısındaki tehlike sınıfıdır.

Apartman yönetimleri anılan Tebliğde “68.32: Bir ücret veya sözleşme temeline dayalı olarak gayrimenkulun yönetilmesi” altında değerlendirilmekte ve NACE Altılı Faaliyet kodu “68.32.04: Bir ücret veya sözleşmeye dayalı olarak yapılan apartman yöneticiliği” şeklinde olup “az tehlikeli” sınıfta yer almaktadır.

Dörtlü tescil kodu/iş kolu kodunuzun esas işinize karşılık gelmediği durumlarda SGK İl Müdürlüğüne başvurup tescilinizi değiştirmeniz ve NACE Altılı Faaliyet kodunuzu yeniden seçmeniz gerekmektedir.

Bilgilerinizi rica ederim."

tuğçe kaya

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
bizim oturtuğumuz apartmanda kazan bulunuyor ve site yöneticisinin e şifresinden girince bina tehlikeli görünüyor ve 1 tane sigortalı görevli var... risk analizi ve eğitim yapılmalı değil mi

mehmetnr

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
68.32 Bir ücret veya sözleşme temeline dayalı olarak gayrımenkulun yönetilmesi.
68.32.04 Bir ücret veya sözleşmeye dayalı olarak yapılan apartman yöneticiliği (Az Tehlikeli)
sıcak su ve buhar çok tehlikeliye giriyor

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.