Soru Aralıktaki Sınav Için Çalışma Yöntemi Hakkında

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Onur ERSOY tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Onur ERSOY

Onur ERSOY TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar siteye yeni üye oldum. Aralıktaki sınav için çalışmalara başladım ama izlediğim yol doğru mu değil mi bilemiyorum. Bana yol gösterebilir misiniz?
    Şöyle ki;
    -Önce 6331'i okudum, ve aşağı yukarı hergün tekrar etmeye çalışıyorum. (Temel Olduğu için)
    - Şimdi günde bir kaç yönetmelik okumaya çalışıyorum. Bunları tekrar ediyorum.
    - Konuların ayrıntılarına henüz girmedim (örneğin risk değerlendirmesindeki analiz çeşitleri, farkları vs.), kursla paralel bir şekilde konulara çalışmayı düşünüyorum.
    İzlediğim ve daha sonra yapacaklarım bu şekilde kısaca. Yani kanundan tebliğlere kadar sırasıyla okuyup özümsedikten sonra mı detaylara girmek daha mantıklı yoksa direk konulara çalışmak mı kararsızım.

2. Zeynep Demır80

Zeynep Demır80 TÜİSAG Üyesi

24 mayıs sınavında gördüm ki sadece yönetmeliklere çalışmak işe yaramıyor.aralıktaki sınav için nasıl bi yol izleyeceğimi bende bilmiyorum.eğitimi 2013 te tamamlamıştım.yardımlarınız lütfen...

3. seytug

seytug TÜİSAG Üyesi

Ben elimdeki notu okuyorum ... mevzuat ve hap bilgileri okusan yeterli gibiydi ama öss ye geçince noldu bilmiyorum

4. Onur ERSOY

Onur ERSOY TÜİSAG Üyesi

Bugün eğitimde hocalar, soru soranlar ve soru havuzu aynı dedi. Ne kadar güvenirsiniz bilmiyorum da yıllardır iş müfettişliği yapmış insanlar bunlar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Emine G. ve seytug bu yazıya teşekkür etti.
  5. seytug

seytug TÜİSAG Üyesi

İnşallah öyledir son sınav sorularına bakmadım daha

6. melih aktaş

melih aktaş TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar sınav sistemi değiştiğinden işimiz daha zor oldu sanırım 60 soru ve 5 şıklı:s ama önceki sınav sistemerinden farklı bi yol izlenilceğini sanmıyorum ama ösym bu bellide olmaz her türlü saçmalık beklenebilir.. soru bankası isteyen arkdaşlar olursa mail ile paylaşabilirm.. herkese bol şans

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. seytug

seytug TÜİSAG Üyesi

Ben isteyebilim aslında ama nasıl olacak kaç soru yapmak lazım geçmek için yanlış doğruyu götürüyor mu Hiç bişey bilmiyorum

8. melih aktaş

melih aktaş TÜİSAG Üyesi

Yanlış doğruyu götürmüyor ve en az 42 net gerekiyor 60 soruda

seytug bu yazıya teşekkür etti.
  9. busra1989

busra1989 TÜİSAG Üyesi

Ben rica etsem yollayabilir misiniz

10. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Merhaba arkadaşlar.
    Forum kurallarımız (http://www.isgfrm.com/help/terms) gereği, forum içerisinde genele açık konularda, genel sohbette iletişim bilgileri vermek, istemek yasaktır. Bilgilerinize...

Forum Kuralları
    Madde 6)
    Forum içindeki mesajlarda şahsi bilgiler (e-mail, telefon numarası, tc kimlik no vb.) vermek yada istemek yasaktır. Bu tip mesajlardan ilgili kısımlar kesilecek yada mesaj tamamen silinecektir.

11. Emine G.

Emine G. TÜİSAG Üyesi

meraba arkadaşlar bende daha yeni üye oldum. mayıs sınavında bir soruyla kaldım sanırım yanlış çalışma yöntemi seçtim kendime. öneriniz var mı. zamanda daralıyo artık :(

12. melih aktaş

melih aktaş TÜİSAG Üyesi

. Bu işinizi görebilir belki http://www.isgfrm.com/threads/isg-tüm-konular-2014.18287/

Emine G. bu yazıya teşekkür etti.
  13. Emine G.

Emine G. TÜİSAG Üyesi

14. melih aktaş

melih aktaş TÜİSAG Üyesi

Evet mümkün olduğunca bakmanda fayda var çünkü her fırsatta bişiler değişiyor ama bi konular şu ankileri içeriyor gelişmeleride bir çok şeyden takip edebilirsin. Önerim http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=ydb

ÖZLEM DEMİRÖZ bu yazıya teşekkür etti.
  15. Emine G.

Emine G. TÜİSAG Üyesi

Anladm çok tesekkr ederim. 6331. 4857 bunlarda sknti yok ama cogu tuzuk yonetmelikten kaldrldi. Yenisi eklenene kadarda mesuluz onlardan ama cok eski tarihte kaldirilanlar war. Açıkçasi tuzuk işi kafami kariştryo. Cok soru sordum sanirm kusura bkma.

16. Onur ERSOY

Onur ERSOY TÜİSAG Üyesi

Teknik olarak çok güzel bilgiler var tüzüklerde iş hayatında yardımcı olur illaki ancak yürürlükte olmayan tüzükten sınavdan sorumlu tutulma ihtimali nedir tartışılır. Mesela maden tüzüğü ve yönetmeliği

17. melih aktaş

melih aktaş TÜİSAG Üyesi

Yürürlükte olmayan tüzükten sınavda sorumlu olcağımızı sanmıyorum ya o kadarda değil.

18. Onur ERSOY

Onur ERSOY TÜİSAG Üyesi

Bende öyle düşünüyorum, ösym sordu mayısta ama itiraz edildi diyebiliyorum.

19. Emine G.

Emine G. TÜİSAG Üyesi

Ya ama yapi isleri ,maden ,işçi saglgi, iş kollari, parlayici patlayici madde dahada wardr bu tuzukler kaldirildi. Sonucta yonetmelikler kanunlarn tuzuklerin detayli hali deglmi. Calsma bakanlgnin sayfasnda 4 5tane tuzuk ya var ya yok. Benimde kafam gercekten karıştı. Offf

20. Emine G.

Emine G. TÜİSAG Üyesi

Ya ama yapi isleri ,maden ,işçi saglgi, iş kollari, parlayici patlayici madde dahada wardr bu tuzukler kaldirildi. Sonucta yonetmelikler kanunlarn tuzuklerin detayli hali deglmi. Calsma bakanlgnin sayfasnda 4 5tane tuzuk ya var ya yok. Benimde kafam gercekten karıştı. Offf

Kenan öksüzoglu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. dsp sinavı yanlış doğruyu götürüyormu

,
  2. dsp sınavında yanlış doğruyu götürüyor mu

,
  3. 4 araliktaki sinav

Yandex.Metrica