Bilgilendirme Arıza Var Etiketi Hakkında

Konu, 'İş Ekipmanlarında Emniyet' kısmında arzu_91 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

bu uygulama işyerinizde mevcut mu?

Anketin kapanma tarihi 5 Nisan 2014.
  1. evet

60,0%
  2. hayır

40,0%
  3. hiç duymadım

oy sayısı 0
    0,0%
  1. arzu_91

arzu_91 TÜİSAG Üyesi

işyerimizde bulunan ekipmanlara etiketlendirmeler yaptık.

peki neden buna ihtiyaç duyduk? şu nedenle ki ; 380 elektrik prizlerinin birinde arıza çıkar
    ancak kimsenin haberi olmaz kimse bunda arıza var demez daha sonra ertesi gün birisi
    gelir ve fişi prize takar oda ne kıvılcımlar ramak kala yaşanır elektrikle ilgili kimse bunu da ramak kalaya
    yazmaz saha kontrolünde gelir çalışanın birinde ablacım geçen gün bunda arıza çıktı vb...

sonuç olarak sabit taşlama motoru ve 380 elektrik sistemi üzerine astığımız etiketler umarım farkındalık sağlar bunlar ekipmanlara makinalara heryere asılabilir

bunu söyle örnek vereyim sağlıksız aşısız bir köpeğe tasma takılması gibi düşünün
    tehlikeyi kontrol altına almış oluyoruz ve yani köpeğimizin aşıya ve sağlık kontrolüne ihtiyacı var

kazasız günler ;)

2014-03-06-1514.jpg
    2014-03-06-1515.jpg

Last edited by a moderator: 6 Mart 2014
    erkanersoy, Neşe Yazıcı ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  2. arzu_91

arzu_91 TÜİSAG Üyesi

unutmadan söylimm bunları ben internetten çıktı aldım kendim kapladım bide çırt çırt vurdum tamam
    pvc kaplama makinesi aldırırsanız kaplama makinesi piyasada yaklaşık 100 tl başka yerlere para vermesiniz
    üşenmeden öğrenmeye devam bnm gibi C olursanızz ooooo daha yapılcak ve öğrenilecek çok iş var :)

Neşe Yazıcı bu yazıya teşekkür etti.
  3. ilkeryurtseven

ilkeryurtseven TÜİSAG Üyesi

Arzu Hanım,

pvc kaplama makinası bizim işletmede mevcut.Fakat ilk zamanlar kendim oldukça çok renkli uyarı levhası yapıyordum.Renkli kartuşlar tükenince şimdi siyah beyaz basıyorum.Hiç yoktan iyidir ama.Güzel bir renkli kartuşu olan lazer yazıcım olsaydı.İyi çalışmalar

arzu_91 bu yazıya teşekkür etti.
  4. arzu_91

arzu_91 TÜİSAG Üyesi

benim yazıcım bile yok ortak herkesin kullandığından yani sistemden yazdırdığım için sorun olmuyor sarı olması çok önemli yönetmeliğe uygunluğu açısından sarı zemin üzrine siyah yazı ve piktogram sarı zemin % 50 'yi kapsayacak şekildeydi sanırım böyle yazıyordu :)
    kolay gelsin

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ilkeryurtseven bu yazıya teşekkür etti.
  5. asistoli

asistoli TÜİSAG Üyesi

Bende işyerine pvc kaplama aldırdım, hem piyasada istediğime göre bulamadığım uyarı levhalarını yazıyorum, tasarlıyorum, A3 yada A4 formatında kaplatıp astırıyorum, baya bi kolaylık oluyor, tavsiye ederim, gerekli bir ekipman, hele ki renkli lazer yazıcı ile :)

arzu_91 bu yazıya teşekkür etti.
  6. arzu_91

arzu_91 TÜİSAG Üyesi

aynı uygulama bizde de var :) A3 A4 A5 boyutunda kaplayıp asıyoruz :D

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. arzu_91

arzu_91 TÜİSAG Üyesi

budaaaa toolboxx buyrun koly gelsin :)

ilkeryurtseven bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. pvc kaplama makinesi ariza

Yandex.Metrica