Soru : Asansörlerin Periyodik Kontrolleri

Helen

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Çalıştığım firma uzun yıllardır tüm periyodik kontrollerini (insan ve yük asansörleri, basınçlı kaplar, kaldırma ekipmanları vs.) 17020 akreditastonu almış firmalara yaptırıyordu. Bu sene firma bize asansörleri yapamayacağını bunun periyodik kontrollerinin belediyelerin anlaştığı firmalara yaptırılması gerektiğini söyledi. İnanmayıp araştırdım. Pek bir şey bulamadım. Bilgisi olan var mı? Yönetmelik vs

S. Ahmet BAK

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Aşağıdaki tebliğ bu konuda düzenleme yapmıştır. İşinize yarayabililir. A tipi muayene kuruluşu şartı var.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından:
ASANSÖR YILLIK KONTROL FAALİYETLERİNDE GÖREV ALACAK A TİPİ MUAYENE KURULUŞLARINCA UYULACAK USUL VE ESASLARA DAİR TEBLİĞ (SGM: 2012/15)

K.Onur

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Size söylenen bilgi doğrudur.Her belediye kendisine tanınan yasal mevzuattaki hususlar ile alakalı akredite olan kurum veya akredite olan özel kuruluşlar ile anlaşma yapıyor.Bir kısım belediye TSE ile çalışırken diğer kurum ve kuruluşlar için Asansör Ruhsatı aldığınız belediyede yetkili personelden ilgi yazıyı talep edebilirsiniz.Saygılarımla.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.