Asansör Firması Risk Değerlendirmesi

Konu, 'Örnek Risk Analizleri ve Değerlendirmeleri' kısmında EkinKuşhan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. EkinKuşhan

EkinKuşhan TÜİSAG Üyesi

Merhabalar,
    Daha önce bir asansör firması için risk değerlendirmesi yapan varsa paylaşabilir mi? Veya dikkat etmem gereken konuları, noktaları paylaşabilir mi?

Oguzhankadioglu bu yazıya teşekkür etti.
  2. EkinKuşhan

EkinKuşhan TÜİSAG Üyesi

Tekrar merhaba.. Ben bir tane hazırladım, geliştirilebilir..

Ekli Dosyalar:

3. Serkan SATICI

Serkan SATICI TÜİSAG Üyesi

Ekin bey öncelikler çalışma genel hatları ile güzel hazırlanmış ancak tehlike ve risk ifadelerinde karıştırma durumları gözlemledim.

örneğin kabinin yapısal bozulmaları, montaj hataları, bakım onarım eksiklikleri tehlike olup bunlar kabinin düşmesi vb. başka tehlikeleri tetikleyebileceği gibi kendi başlarınada tehlikedirler. Burada kabin düşerken kıvılcım sonucu yangın çıkması, kabin içersindeki kişilerin yaralanması....ölmesi, düşen kabinin parçalarının zemin katta bulunanalara zarar vermesi (mekanik darbe etkisi ile yaralanma, kesilme,i sıyrık, kırık çıkık, parça saplanması vb.) gibi durumlar ise detaylandırılarak (şiddet değerini doğru atama) risk cümlelerini oluşturmalıdır.

ufuk karakaya ve EkinKuşhan bu yazıya teşekkür etti.
  4. EkinKuşhan

EkinKuşhan TÜİSAG Üyesi

Tespitleriniz için teşekkür ederim Serkan Bey... Değerlendirmemi uyarılarınız doğrultusunda tekrar gözden geçireceğim..( Ekin Hanım :))

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. erhaneeser

erhaneeser TÜİSAG Üyesi

Bence asansör imalatı sırasında en büyük risklerden biri yüksekten düşme, ağırlık yüksekten düşme üzerine olmalı. iskele sistemleri kurulumu emniyet kemerleri hatta koruyucu ağ sistemide değerlendirilmeli diye düşünüyorom. emeğinize sağlık.

hasan gökalp ve EkinKuşhan bu yazıya teşekkür etti.
  6. EkinKuşhan

EkinKuşhan TÜİSAG Üyesi

Düzeltilmiş veya hazırlanmış diğer değerlendirmeler de paylaşılırsa birden çok seçenekle daha fazla faydamız dokunabilir diye düşünüyorum..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. fanir

fanir TÜİSAG Üyesi

merhabalar raporda öncelik sırası yazmıyor. olması zorunlu mu?

teşekkürler.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. asansör risk değerlendirmesi

,
  2. asansör risk

,
  3. asansor ile ilgili isg

Yandex.Metrica