Haber Askeri Tersanede Römorkör Yan Yattı!

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Askeri tersanede römorkör yan yattı!

hbr.jpg
    İzmir Alaybey Askeri Tersanesi’nde bakımı yapıldıktan sonra denize indirilmek istenen `TCG Değirmendere` adlı römorkör, yan yattı.
    Alaybey Askeri Tersanesi`nde bakımı yapıldıktan sonra denize indirilmek istenen, "TCG Değirmendere" adlı römorkör yan yattı.

Römorkörde bulunan 9 kişi yaralandı. Yaralılardan hastaneye kaldırılanlardan 2`si taburcu edildi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı`na ait Alaybey Tersanesi`nde, bakımı yapıldıktan sonra denize indirilen, "TCG Değirmendere" romörkörünün yan yatması sonucu meydana gelen kazanın ardından bölgede başlatılan arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Su altı ekipleri, yan yatan gemiyi incelerken bir helikopter de çalışmalara destek veriyor.

Bu arada kazada yaralanarak, Karşıyaka Devlet Hastanesi`ne kaldırılan ve çoğunluğunun asker olduğu öğrenilen 9 kişiden 2`si taburcu edildi.

TSK: BAZI ASKERİ VE SİVİL PERSONELİN KAYIP OLDUĞU BELİRLENDİ

İzmir’in Karşıyaka İlçesi’ndeki Alaybey Askeri Tersane’de bakımı yapıldıktan sonra denize indirilmek istenen `TCG Değirmendere` adlı römorkör, yan yattı. Olayla ilgili Genelkurmay Başkanlığı yaptığı açıklama yaptı.

Genelkurmay Başkanlığı`ndan yapılan yazılı açıklama şöyle: Deniz Kuvvetleri Komutanlığı İzmir Tersanesinde havuzda bakımda olan `TCG Değirmendere` Römorkörü 23 Aralık 2013 tarihinde, havuzda `Dalış` esnasında henüz bilinmeyen bir nedenle sağ tarafa yatmak suretiyle `alabora` olmuştur. Söz konusu römorkör, planlı bakım faaliyeti için 27 Kasım 2013 tarihinden itibaren havuzda bulunmaktadır. Alınan ilk bilgilere göre; olay anında römorkörde bulunan bazı askerî ve sivil personelin kayıp olduğu belirlenmiş olup, kurtarma çalışmalarına devam edilmektedir. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır."

Kaynak: http://www.olay.com.tr/haber/guncel...-romorkor-yan-yatti!-180336.html#.UrhEMtIoGxo

2. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg

Kaynak: http://www.dha.com.tr/dhaalbumdetay.asp?kat=43173&page_number=1

3. Görkem DEMİRÖRS

Görkem DEMİRÖRS TÜİSAG Üyesi

bilanço 10 ölü

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica