Atölye Çalişanlari Risk Analizi Ve Çalişan Güvenliği Plani / Programi

Konu, 'Örnek Risk Analizleri ve Değerlendirmeleri' kısmında H.Ece SÜRMEN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. aciz

aciz TÜİSAG Üyesi

Sektörde çalışacaklara,

Işık ve sevgiyle...

2. melonat

melonat TÜİSAG Üyesi

BANA DA GÖNDEREBİLİRSENİZ ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM . ELİNİZE SAĞLIK

3. H.Ece SÜRMEN

H.Ece SÜRMEN TÜİSAG Üyesi

Merhabalar...
    Bahsi geçen risk analizini buraya yüklerseniz, arkadaşların "bana da gönderir misiniz" şeklinde yazılarına topluca çözüm olur kanaatindeyim... :)

H.Ece ALTINTAŞ
    C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

muratumutakgul ve SuİSG bu yazıya teşekkür etti.
  4. ozgur416

ozgur416 TÜİSAG Üyesi

bende alabilirmiyim

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ibrahim şenol

ibrahim şenol TÜİSAG Üyesi

katılıyorum

6. Doğan Aktaş

Doğan Aktaş TÜİSAG Üyesi

Ahşap atölyelerinin hangi bölümleri olduğunu yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım, panel ve koltuk ile ilgili bölümlerde çalışma yaptım, sandalye ve masif için çalışmalarım devam ediyor.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. H.Ece SÜRMEN

Teşekkürler Doğan bey :) parklarda oturulan banklardan tutunda kenarlardaki çitlere kadar sokakta gördüğünüz her türlü ahşap malzemeyi hazırlıyor arkadaşlar...

H.Ece ALTINTAŞ

8. MARBLE_İSG

MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

Söylediklerinize katılmakla beraber ,bu fotoyu ve kişiyi bir yerlerden de tanıyorum gibi:))) gibisi de fazla Zonguldak diyorum...

9. Doğan Aktaş

Doğan Aktaş TÜİSAG Üyesi

önümüzdeki hafta tamamlamış olurum, panel ve koltuk için matris gönderirim. Ancak tahminimce sandalye daha benzer bir iş, onu tamamlamam biraz daha uzun sürecek. Bittiğinde onu da paylaşırım.

10. Ömer GÜLTEKİN

Ömer GÜLTEKİN TÜİSAG Üyesi

Rica etsem bana da gönderebilirmisiniz. şimdi den teşekkürler.

11. iselbisecisi

iselbisecisi TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar oto tamircileri için yapılan risk değerlendirme il ilgili dosyayı yükleyebilir misiniz yada gönderebilir misiniz
    biraz acilde :) yardımcı olursanız memnun olurum

12. Abdullah Güldoğan

Abdullah Güldoğan TÜİSAG Üyesi

Acil ise çalışmaya başlayın :) siz bir taslak hazırlayın fikirlerimiz olacaktır yada tavsiyelerimiz.

Oruç SERKAN bu yazıya teşekkür etti.
  13. analizisg

analizisg TÜİSAG Üyesi

14. unforgiven2

unforgiven2 TÜİSAG Üyesi

15. mcopuroglu

mcopuroglu TÜİSAG Üyesi

koltuk kanepe ve yemek odası üreten bir firma için banada lazım yardımcı olursanız sevinirim.
    Ayrıca bayan giyim mağazası için risk değerlendirme ve acil durum eylem planı olan varsa gönderirse sevinirim.

16. Efe Cem K.

Efe Cem K. TÜİSAG Üyesi

SuİSG bu yazıya teşekkür etti.
  17. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Ece hanım selam, risk analizini aldınız mı? Aldıysanız arkadaşın da izni oluyorasa en azından siz burada paylaşabilir misiniz? Çoğumuzun ihtiyacı var anlaşılan ....

Teşekkürler

ibrahimsenol ve SuİSG bu yazıya teşekkür etti.
  18. H.Ece SÜRMEN

malesef almadım Dilek Hanım :(

H.Ece ALTINTAŞ

dilekaltinok bu yazıya teşekkür etti.
  19. wlknfcc33

wlknfcc33 TÜİSAG Üyesi

Universal freze , matkap , torna tezgahları ve kaynakla ilgili risk analizinde dikkat etmem gerekenler ve nasıl hazırlanacağı hakkında bilgi verebilirmisiniz..? bununla ilgili örnekler mevcutmudur bana yardımcı olabilecek..

20. Selcen ÖZBAY

Selcen ÖZBAY TÜİSAG Üyesi

Tüzükteki maddeler yardımcı olabilir.
    İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ TÜZÜĞÜ
    Madde 165 - Demir testere tezgahlarında soğutucu sıvı kullanıldığı hallerde, bu sıvıların sıçramasını ve dışarı taşmasını önleyecek siper yapılacak veya gerekli tedbirler alınacaktır.
    Şerit ve daire demir testere tezgahlarında testerelerin koruyucuları, ahşap testere tezgahlarında belirtilen usullere göre yapılacaktır.
    Madde 183 - Şerit testere tezgahları ile yapılan çalışmalarda, aşağıdaki tedbirler alınacaktır.

1) Şerit testerenin alt ve üst kasnak arasında kalan kısımları uygun nitelik ve sağlamlıkta menteşeli kapaklarla örtülecek, alt ve üst kasnaklar da, yandan ve üstten tamamen örtülecek şekilde koruyucu içine alınacak ve kesme yerinde, kapağın alt kısmı, kesilecek parçanın kalınlığına göre ayarlanabilir şekilde olacaktır.

2) Şerit testereler daima gergin tutulacak şekilde, kasnakla veya bir germe tertibatı ile ayarlanabilecektir.

3) Herhangi bir sıkışma halinde, şerit durmuş olsa dahi, tezgahın motoru durdurulmadan el sürülmeyecek, keza testerede çatlak görüldüğü anda tezgah durdurulacak ve çatlak testereler bir daha kullanılmayacaktır.

4) Şerit testere ve bıçkı makinaları testerelerin bağlantıları en az ayda bir muayene ve kontrol edilecektir.

5) Mekanik güçle çalışan hazarlarda, gidip gelme hareketlerinin uç noktaları ile sabit yerler arasında en az 120 santimetre açıklık bulunacak ve uç noktaları, uygun korkuluklarla korunacaktır.
    Madde 169 - Matkap ve freze tezgahları ile yapılan çalışmalarda, aşağıdaki tedbirler alınacaktır :
    1) Her çeşit matkap ve freze tezgahlarında işlenen parça, takımla beraber dönmemesi için uygun şekilde bağlanacak veya mengene ile tespit edilmiş olacaktır.

2) Döner tablalara bağlanan parçanın çıkıntılı kısımları, uygun şekilde koruyucu içine alınacaktır.

3) Parça işlenirken, kesici takım ağzında bulunan talaşlar temizlenmeyecek ve soğutucu sıvının sıçramasına karşı, siperler yapılacaktır.

4) Çıkan talaşlar elle süpürülmeyecek ve bu iş için uygun fırçalar kullanılacaktır.

Madde 170 - Torna ve benzeri tezgahlar ile yapılan çalışmalarda, aşağıdaki tedbirler alınacaktır :

1) Otomatik torna tezgahları ile otomatik tezgahların operasyon noktaları, uygun şekil ve nitelikte koruyucu içine alınacaktır.

2) İşçilerin kayış veya aynayı tutarak elle fren yapmaları önlenecektir.

3) Geçit ve ara yollara bakan tezgahlarda talaş fırlamalarına karşı gerekli tedbirler alınacaktır.

4) Rovelver ve otomat tezgahlarında çubuk halinde olan malzemeler, uygun koruyucu içine alınacaktır.

özg, Ercan GÜRER, alibey ve 8 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica