Avm Ve Iş Merkezlerinde Yönetimin Sorumlulukları

Cihan Tuğrul Çİçek

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba Arkadaşlar,

AVM, iş merkezi, iş hanları vb. gibi yerlerde İSG ile ilgili aşağıdaki konularda yardımlarınız bekliyorum.
* Her biri 50'nin altında işçi çalıştırab ancak toplamda 50'den fazla işçi bulunan bir iş merkezinde yönetimin sorumlulukları nelerdir? Bu tarz bir yerde ortak bir kurul oluşturmak zorunlu mudur?
* Aynı iş merkezinde olup 50'den fazla çalışanı olan tüm kurumlar ayrı ayrı kurul oluşturmak, risk değerlendirmesi yapmak vb. gibi kanunen tüm uygulamaları yapmak zorunda mıdır? Yoksa bu tarrz işler için yönetimin yapacağı çalışmalar yeterli midir?
* Toplamda 1.000'den fazla çalışan olan bir iş merkezinde tam zamanlı çalışanlar bulunudurma zorunluluğu var mıdır?

Aslında genel olarak bu tarz ortak kullanım olan yerlerle ilgili sorumluluk kimdedir, kiracı, mülk sahibi ve yönetim şirketinin görevleri nelerdir?

Konu hakkında görüşleriniz önemlidir..

Beka Kavgaoglu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bu tür yerlerde , siteler , is hanlarında yoneticin sorumluluğu is yerlerinin çalışanlarına is guvenligi hizmeti veriyor mü diye kontrol etmektir. Sorumluluk yoneticilerde de vardır.

volkan seven

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
isggm nin sayfasından son çıkan yönetmeliklere göz atmanız iyi olur...en sağlıklı cevaplar orada

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.