Soru : Aynı Anda Hem İsg Uzmanı Hemde Daimi Nezaretçi Olur Mu

ali84

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İş Veren
Merhaba

Maden sektöründe özel bir şirkette çalışıyorum.Şirketin mermer ocağında Daimi Nezaretçiyim.A Sınıfı İsg Uzmanlık belgemde var.Ben bu şirkette hem İSG uzmanı hemde daimi nezaretçi olarak çalışabilir miyim ?

ibrahim zeybek

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Ali Bey Merhaba;
Daimi nezaretçi olarak çalıştığınız şantiyede, işverenin isgkatip' ten atama yapması şartıyla İş Güvenliği Uzmanlığı görevini de üstlenebilirsiniz.

MADENCİLİK FAALİYETLERİ UYGULAMA YÖNETMELİĞİ
Madde-139

İlgili Kanun Metni:
(2) İşletmede daimi istihdam edilen maden mühendisi, iş güvenliği uzmanı olması veya ilgili kanun ve yönetmeliklerle belirlenen şartları taşıması, ruhsat sahibince görevlendirilmesi kaydıyla İş Kanununun 81 inci maddesinde belirtilen iş güvenliği ile görevli mühendis veya teknik elemanların üstlendiği görev ve sorumluluğu da yerine getirir.

ERKAN EŞSİZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İBRAHİM BEY MERHABA , PEKİ TAM ZAMANLI DAİMİ MÜHENDİSLİK YAPARKEN BAŞKA BİR FİRMADA YADA OSGB DE TAM ZAMANLI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI YAPABİLİR MİYİM

Abdullah HATİPOĞULLARI

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
İBRAHİM BEY MERHABA , PEKİ TAM ZAMANLI DAİMİ MÜHENDİSLİK YAPARKEN BAŞKA BİR FİRMADA YADA OSGB DE TAM ZAMANLI İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI YAPABİLİR MİYİM
O olmuyor işte bildiğim çünkü sigortanın yattığı yerin isg uzmanı olarak göstermesi gerekiyor. Başka bir frmada sigortan yatarken diğer bir firma sigorta girişini isg uzmanı olarak yapamaz diye biliyorum.

ERKAN EŞSİZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
kesin cevabı yok bu sorunun sanki bazı kişiler çalışıyoruz diyor bu şekilde ama yasal düzenlemede yok , 100 gün prim yatıp sgk sisteminde 30 gün prim gözüken insanlar biliyorum ,sadece emeklilikte maaşı yüksek alıyo ama aylık yine 30 günlük prim yatıyor

ERKAN EŞSİZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
yani sgk 30 günün üzerini hesaba katmıyor esas kazanç a bakıyor o da en yüksek 7500 civarı

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.