Tartışma : Aynı İş Yerinde İsg Uzmanı Ve Sgk İşlemleri

zihni verel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
mrb arkadaşlar ben 200 çalışanı az tehlikeli bir işyerinde büro da çalışmaktayım çalıştıgım işyerine ben bakacagım isg uzmanı olarak
1.sorum
200x10=2000 dk / 60 =33,3 saat yapar oda 5 güne tekabül eder ben sigortamı 25 gün normal 5 gün isg mi gösterecegim
2. sorum
33 saat fazla çalışma süresini geçer sorun teşkil edermi

ahmet semi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Haftalık çalışma süresinin sözleşmelerle kırk beş saattir.
Haftalık çalışma süresini aşan ve kırk beş saate kadar yapılan çalışmalar fazla sürelerle çalışmalardır.
Senin ki 33,5 saat olunca fazla çalışma süresi sayılmaz.

zihni verel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Haftalık çalışma süresinin sözleşmelerle kırk beş saattir.
Haftalık çalışma süresini aşan ve kırk beş saate kadar yapılan çalışmalar fazla sürelerle çalışmalardır.
Senin ki 33,5 saat olunca fazla çalışma süresi sayılmaz.
yani ahmet bey yapabilirim dimi mesai kurtarıyor

Sinem Merve Yılmaz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar merhaba.
Benim de bir sorum olacaktı.
3 Aralık sınavında B sınıfı sınavını geçtim. Şu an şirkete bağlı çalışıyorum. Şirket sahibinin birden fazla şirketi bulunmakta ve B sınıfı sertifikamı işlettirdiğim takdirde diğer şirketlerindeki iş güvenliği hizmetini de ben vereceğim. Bunun için diğer şirketteki SGK numaraları için ayrı ayrı SGK girişimi yaptırmaları gerekir mi? Yoksa isg-katip üzerinden dışa görevlendirme ile o SGK numaralarına hizmet vermem yeterli olur mu?

enginongan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
mrb arkadaşlar ben 200 çalışanı az tehlikeli bir işyerinde büro da çalışmaktayım çalıştıgım işyerine ben bakacagım isg uzmanı olarak
1.sorum
200x10=2000 dk / 60 =33,3 saat yapar oda 5 güne tekabül eder ben sigortamı 25 gün normal 5 gün isg mi gösterecegim
2. sorum
33 saat fazla çalışma süresini geçer sorun teşkil edermi

merhaba yükseltme sınavı için gerekli olan evraklar; isg katip sözleşmesi ( kaç dk çalıştığın önemli değil ) ve sigorta hizmet dökümün 30 gün olmalıdır. ( meslek kodu önemli değil illa iş güvenliği uzmanı yazması gerekmiyor. işe giriş sigorta bildirgen ( isg uzmanı yazmasına gerek yok.) yani kısacası isg katip sözleşmen ve bu sözleşme süre zarfında sigortanın tam yatması ( 1090 gün )

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar rica ediyorum küçük harflerle yazışalım.
Tamamı büyük harflerle yazılan mesajlar forum kuralları gereği onaylanmamaktadır. Mesajlarınızı silmek istemiyorum, emek verip yazıyorsunuz lakin her defasında küçülterek onay vermekte bizim için yorucu oluyor.

zihni verel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
merhaba yükseltme sınavı için gerekli olan evraklar; isg katip sözleşmesi ( kaç dk çalıştığın önemli değil ) ve sigorta hizmet dökümün 30 gün olmalıdır. ( meslek kodu önemli değil illa iş güvenliği uzmanı yazması gerekmiyor. işe giriş sigorta bildirgen ( isg uzmanı yazmasına gerek yok.) yani kısacası isg katip sözleşmen ve bu sözleşme süre zarfında sigortanın tam yatması ( 1090 gün )
engin bey tşkur ederim yükseltme sınavı için sormadım yanlış anlaşıldım galiba yani sigorta açısından 30 gün zaten aynı işyerinde daimi çalışanım ayrıyetten ek sigorta gibi bi durum söz konusu olmayacak sanırım dimi yani atıyorum 200 çalışan az tehlikeli 33 saate den gelmek te oda 5 yada 6 iş günü yapar yani 6 iş günümü ayrıca bildirmek mi gerek yoksa atıyorum 25 gün büro elemanı 5 gün isg uzmanı diyemi yatacak sigortam yatacak

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.