Aynı Işletmede Hem Mühendis ,hemde Iş Güvenlik Uzmanı...

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında enyonn tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Tam zamanlı olarak çalışanların bu süre dışında farklı yerlerde çalışmasını engelleyen yasal bir düzenleme yok. Örneğin Tam zamanlı bir iş yerinde çalışan şahıs gelirini yükseltmek için gece garson olarak başka bir iş yerinde çalışabilir. Burada esas olan tam zamanlı çalışılan yerin işini aksatmamaktır. Haftalık 45 saat yasal süre ve yıllık 270 saat fazla çalışma süresinin hakkını verdikten sonra çalışılabiliyor...

halit sermet dikmir bu yazıya teşekkür etti.
  2. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

Millete ahkam kesiyorduk, başımıza geldi.... :(

3. Burcum

Burcum TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba;
    bir işletmede hem mühendis hemde iş güvenliği uzmanı olarak çalışanların sigortaları kısmi zamanlımı yatırılıyor.Yani 25 gün mühendis,5 gün İGU şeklinde birşey mümkün mü?
    Acil fikirlerinizi rica ediyorum.

4. halit sermet dikmir

halit sermet dikmir TÜİSAG Üyesi

sayın Aturan güzel muhabbet etmişssiniz fakat ben sunu sormak ıstıyorum. ben hem muhendıs hem de uzman olarak çalısmak ıstıyorum .ancak fırmam benden bunun yasal oldugunu gosteren bı belge ıstıyor yonetmelıte gecen bı yazı falan. ben bunu nerde bulabılırım veya fırmamı nasıl ıkna edebılırım. yardımlarınızı sımdıden ac gozle beklıyorum. tesekkurler...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

halit bey mevcut çalıştığınız iş yerinde kendi işinizle beraber iş güvenliği uzmanı olarak çalışıp çalışamayacağınızı soruyorsanız işvereninize aşağıda bulunan kanun maddesini gösterebilirsiniz, aman fazla aç gözlü de olmayın herşeyin ortası karar çoğu zarar ... :)

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU

Kanun Numarası : 6331
    Kabul Tarihi : 20/6/2012
    Yayımlandığı R.Gazete : Tarih: 30/6/2012 Sayı : 28339
    Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 52

İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri

MADDE 6 – (1) Mesleki risklerin önlenmesi ve bu risklerden korunulmasına yönelik çalışmaları da kapsayacak, iş
    sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin sunulması için işveren;

a) Çalışanları arasından iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli görevlendirir. Çalışanları
    arasında belirlenen niteliklere sahip personel bulunmaması hâlinde, bu hizmetin tamamını veya bir kısmını ortak sağlık ve
    güvenlik birimlerinden hizmet alarak yerine getirebilir. Ancak belirlenen niteliklere ve gerekli belgeye sahip olması hâlinde,
    tehlike sınıfı ve çalışan sayısı dikkate alınarak, bu hizmetin yerine getirilmesini kendisi üstlenebilir.

halit sermet dikmir bu yazıya teşekkür etti.
  6. halit sermet dikmir

halit sermet dikmir TÜİSAG Üyesi

Peki
    Benim amacim tam zamanli muhendis olurken uzman olarak ekstra sigortamin yatmasi ama uzman olarak. Parada pul da o kadar da gozym yok. Biraz kariyer

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Tam zamanlı olarak yaptığınız mesleğinizde yukarıda yazılanlar geçerli olmak şartıyla vakit bulabiliyorsanız ayrıca kısmi süreli sözleşmeler yaparak, bu çalışma süresi için de sigortanızı uzman olarak yatırtarak ayrıca iş güvenliği uzmanlığını da yapabilirsiniz.

8. diienayzed

diienayzed TÜİSAG Üyesi

15 hazirandan sonra cevre gorevlisi is guvenligine bakamayacak diye duydum asli var midir? Duyan var mi arkadaslar ? Biliyorsunuz cevre gorevlisi baska bir isle gorevlendirilemiyor ?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica