Soru Aynı Şirket, Farklı Illerdeki Şantiyelerde Çalışma

Konu, 'İşyeri Hekimliği Hakkında Sorularınız' kısmında serkaf tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

  1. serkaf

    serkaf TÜİSAG Üyesi



    ankara merkezli bir şirkette işyeri hekimliği yapmak istiyorum. şirketin ankara hariç 7 ilde şantiyesi var? ben bu şantiyelerde de işyeri hekimliği yapabilir miyim?

    not:SGK kayıtları hep bu ankara merkezli şirkette



     
  2. asistoli

    asistoli TÜİSAG Üyesi



    bildiğim kadarıyla yapabilirsiniz bireysel çalışıyorsanız sorun olacağını sanmam, sadece OSGB lerde komşu illere bakılabiliyor.



     
  3. serkaf

    serkaf TÜİSAG Üyesi

    normalde sorun çıkarmıyorlar(şimdilik) bildiğiniz gibi çoğu şeye göz yumuyorlar. 10 larca arkadaşım yıllardır ankaradan gebzeye gidip işyeri hekimliği yapıyor. kanun ise aynen şöyle:
    Madde 5-(Değişik: 11.12.1957 - 6909 s. Y. m.1) (Değişik Birinci ve İkinci Fıkra: 07.06.1985 - 3224 s. Y. m.49)1: Özel kurum ve işyeri tabipleri;çalıştıkları yerlerin sağlık hizmetlerinin başka bir yerde ikinci bir görev yapmalarına elverişli bulunduğu tabip odaları idare heyetince kabul edilmedikçe her ne suretle olursa olsun, diğer bir kurum ve işyerinin tabipliğini alamazlar

    tabi burdan şöyle bir sonuçta çıkıyor. sadece bir işyerine bağlı olarak çalışılabiliniyor. sadece farklı işyeri ve kurumlarda çalışamaz deniyor.

     
  4. asistoli

    asistoli TÜİSAG Üyesi

    Burdan da aynı iş yerine ait diğer şantiyelerde de görev alabileceğiniz sonucunun çıkması gerekir farklı illerde bile olsa.
    OSGB lerde ise farklı kurumlara ve komşu illere hizmet verilebiliyor, burada farklı işyerinde görev yapmanın önünde bir sakınca bulunmuyor.



    TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !



     
  5. Egemen_01

    Egemen_01 TÜİSAG Üyesi

    Burada bahsettiğiniz sgk kayıtları ankara merkezli nasıl oluyor anlayamadım. sanırım çalışanların sigortalarından bahsediyorsunuz. Firma her bir şantiye için sgk dan işyeri sicil numarası almak zorunda ve çalışanlarda bu işyeri sicil numaralarına kayıtlı olmak durumunda. Ayrıca firma, şantiyelerin bağlı olduğu illerdeki çalışma işkur müdürlüğüne bildirim yapmak zorunda.

     
    osman.koyuncu bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica