Az Tehlikeli Işyerlerinde Risk Analizi

emine ber

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
10dan az çalışanı olan az tehlikeli sınıftaki işyerlerinde risk analizi yaparken fatura olayı olmaması için sigorta yaptırmak yetelrli mi?başka çalışma şekilleri nasıl olabilir?

Seher Martı Özgün

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Emine hanım, az tehlikeli yerlerde risk analizi yaparken, isg katip üzerinden sözleşme yaparsanız, fatura sorun olmuyor diye biliyorum. Ben de buna benzer sorunlarla karşılaşmıştım, ama kısmi sigortalı olmak sorunu çözüyor
10dan az çalışanı olan az tehlikeli sınıftaki işyerlerinde risk analizi yaparken fatura olayı olmaması için sigorta yaptırmak yetelrli mi?başka çalışma şekilleri nasıl olabilir?

A

Alev Gültekin

Guest
Selamlar arkadaşlar
Benimde aklımı kurculayan bir soru var.
Velevki bir Otel ve benzeri konaklama yerleri ile ilgili bir anlaşmayı yaptık.
(isg katip,az tehlikeli iş)
Bir çok otelde lokanta gibi yemek hizmeti verilen yer bulunmaktadır.
Bu olayda iş güvenlikçinin görevleri arasında yer alırmı.
Çünki ;lokanta,sauna,havuz,çamaşırhane v.s lerde bu işyeri içindeki bölümleri.
Lakin bunlar aynı zamanda ayrı bir iş kolu.
Tavsiyelerinizi zevkle okuyacağım Teşekkürler.

a_erol

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Emine Hanım,
Sigortalı olma yeterli ben o şekilde yapıyorum

gizem uyar

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
10 dan az çalışanı olan az tehlikeli bir yer için bir OSGB firmasına danışmıştım. İsg katibe bildirmeye sözleşme yapmaya gerek yok dedi. Sadece sigorta mı zorunlu bu durumda? Ayrıca sigorta ücreti firmaya gidilen günlere bağlı olarak mı yoksa isg eğitimi ve risk analizinin tamamlanması için geçen süre bazında mı değerlendirilecek. Çünkü şuan herhangi bir sözleşmem olmadan bu işi yapıyor gözüküyorum.
Ayrıca 6 çalışanı olan bu yer için yaklaşık 1 saat eğitim verdim fakat benzer firmalarda 8 saatlik bir eğitim verildiğini ve bir de eğitimi başarıyla tamamladığına dair sertifika düzenlendiğini duydum. İşin içinden çıkamadım. Bu konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim. Ben sadece eğitim verdim ve katılım belgesi düzenledim.

a_erol

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
isg katip üzerinden atanmadığın firmalarda eğitim verdiysen sertifika düzenlemen gerekli. sigorta olman işverenin sana ödediği ücreti gösterebilmesi için gerekli veya sen fatura kesebiliyorsan onada gerek yok.

serkan özdemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
isg katip üzerinden atanmadığın firmalarda eğitim verdiysen sertifika düzenlemen gerekli. sigorta olman işverenin sana ödediği ücreti gösterebilmesi için gerekli veya sen fatura kesebiliyorsan onada gerek yok.
risk analizi yaptığınız yerlerde 8 saat eğitimi 1 gündemi gösteriyorsunuz yoksa 2 gündemi

tonay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
risk analizi yaptığınız yerlerde 8 saat eğitimi 1 gündemi gösteriyorsunuz yoksa 2 gündemi
Ben 2 günde gösteriyorum(4+4) yani 2 gün sigortalı görünüyorum.

Barış Bayram

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Sigortalı olma yeterli ben o şekilde yapıyorum

Ayhan Özdemir

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Kısmi süreli sözleşme yapıp sigortalı olmanız yeterli sanırım.

murat nergiz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
risk analizi için isg katipten yapılan kısmi süreli sözleşme yaptıktan sonraki aylarda devam etmemesi için sözleşmeyi iptalmi ediliyor yoksa zaten 2 gün sözleşme imzalandığı için gerek kalmıyor mu diğer aylar için ssk primi yatırmaya

tonay

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
risk analizi için isg katipten yapılan kısmi süreli sözleşme yaptıktan sonraki aylarda devam etmemesi için sözleşmeyi iptalmi ediliyor yoksa zaten 2 gün sözleşme imzalandığı için gerek kalmıyor mu diğer aylar için ssk primi yatırmaya
İptal edilmesi gerekiyor.

Gamze Mertoğlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Merhaba ben 4 calisanli az tehlikeli bir işyerine risk analizi ve acil durum rehberi hazırladım ayrıca isg katip ten de giriş yapmam gerekiyor mu nasıl oluyor ?

Cüneyt TOSUN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
bu konuda bilgi sahibi olan yok mu?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.