Bilgi : B - C Belgesi Olanlara Sinav Hakki Geliyor

G.Hakan CAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Benimkide sadece yorumdur... Sertifika sınıfına vurgu yapıldığı için, C den B ye B den A sınıfına geçiş şansı tanıyacaklardır diye düşünüyorum.... C den direkt A sınıfını gündeme getireceklerini sanmıyorum... Zaten C lere B şansı tanırlarsa kanunende B sınıfı 4 yıl boyunca A sınıfına bakabiliyor sorun kalmayacağını düşünüyorum... Siğorta süresini kısa tutarlar diye düşünüyorum 3 yıl gibi olacaktır.

Bende aynı şekilde düşünüyorum...

Sefa Seydell

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bende aynı şekilde düşünüyorum...
750 gün prim yatan C sınıfı uzmanlar 7 yıl süreyle A sınıfı olabileceklerdi bu konuda bi değişiklik varmı,,aynen yürülüktemi yoksa son durumdan sonra iptalmi olacak arkadaşlar..

G.Hakan CAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
750 gün prim yatan C sınıfı uzmanlar 7 yıl süreyle A sınıfı olabileceklerdi bu konuda bi değişiklik varmı,,aynen yürülüktemi yoksa son durumdan sonra iptalmi olacak arkadaşlar..

Taslağın geçme durumu ve geçmesi durumunda nelerin aynı kalıp nelerin değişeceğini şimdi konuşmak sadece tahminleri gündeme getirir.Cumaya bir şey kalmadı birkaç gün sonra zaten göreceğiz nelerin değiştiğini...

Abdulkadir SARIALTIN

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Nace kodunu bakanlık yapamadı yanlıştı zaten neden? Daha düne kadar hangi arkadaşımız nace koduna dikkat etti ondan sonra nace kodu herkesin yanlış... Bu uygulama yerine şuan gündemde olan uygulamaya geçecek...

ilker1

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar bazılarınız kızmışsınız bana ama ben okuduklarımı sizinle paylaşmak ve iş güvenliği uzmanlığında yaşanan gelişmelerden haberdar olmanız için bu konu başlığını açtım. yanlış yaptıysam lütfen kusura bakmayın ama yaptığın dogru diyorsanızda küçük bir teşşekkür yeterlidir. kalın sağlıcakla.

Sefa Seydell

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Nace kodunu bakanlık yapamadı yanlıştı zaten neden? Daha düne kadar hangi arkadaşımız nace koduna dikkat etti ondan sonra nace kodu herkesin yanlış... Bu uygulama yerine şuan gündemde olan uygulamaya geçecek...

çok tehlikeli işletmede çalısıyorum, prim günü,nace kodu ve meslek kodu şartlarım uyuyordu şimdi ağustosta C sınıfı sınavını kazansam bile çok tehlikelide çalısmayacam o zaman...

Abdulkadir SARIALTIN

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
çok tehlikeli işletmede çalısıyorum, prim günü,nace kodu ve meslek kodu şartlarım uyuyordu şimdi ağustosta C sınıfı sınavını kazansam bile çok tehlikelide çalısmayacam o zaman...
Daha net bir surum yok... Çalışıraın neden olmasın yeni kanun kabul edilirse... Yönetmelik çıkacak şartlar uygunsa B sınıfı olursun... B sınıfıda 4 yıl boyunca A sınıfına bakabiliyor... O zaman sende çok tehlikeliye bakarsın...

Emrah ERKEK

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar;

14 Haziran 2013'de yürürlüğe giren C sınıfı uzmanların Çok tehlikeli sınıfa bakabilmeleri konusundaki tebliğin iptali ile ilgili bir hukuki süreç var mıdır? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşabilir mi?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.