TÜİSAG - Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Topluluğu

Soru B Sınıfı Iş Güvenliği Uzmanı Olabilmek Için Yüksek Lisans Yapmak?

Konu, 'İSG Yüksek Lisans Hakkında' kısmında volkans tarafından paylaşıldı.

1. volkans

volkans TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

arkadaşlar 8500 tl ücret vererek yüksek lisans yaptığımızda b sınıfı olmaya hak kazanıyoruz fakat bir kaç yerde okuduğum duyduğum kadarıyla sadece 1 kez sınava giriş hakkı veriliyormuş. böyle birşey varmı. varsa saçma değilmi. hiçbir yerde sadece 1 sınav hakkı verilir yazmıyor. ayrıca yüksek lisans yapmışım 1 kere yerine 2 yada 5 kere sınav hakkı vermemin ne zararı var ki amaç nedir. sonuçta y.l yapmışım 1 kere olmayabilir sınava yetişemeyiz yada v.s v.s boşamı gidiyor yani verdiğimiz emek.

2. Fatih BAĞCI

Fatih BAĞCI TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)

kaç kez sınav hakkı olduğunu bilmiyorum ama yüksek lisansı nerede yaptın acaba bu eğitimi parasız alabileceğimiz üniversiteler var mı hangileri bilgi verebilir misin acaba

3. volkans

volkans TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    hayır paralı eğitim yaklaşık tezsiz olanı( 8500 tl ) 1 yıl eğitim görüyorsun.

FeLis_Leo bu yazıya teşekkür etti.
  4. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

volkancım yanlış duymuşsun..sınav hakkı bir kere diye hiçbir yerde geçmiyor...için rahat olsun....:evet:..2 defa sınava giriş hakkı vardır..
    nerede 1 sınav hakkı olarak okuduğunu bende merak ettim açıkçası..:)

5. volkans

volkans TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    burada okudum :) bi başlık altında yazmışlar. birde okuldaki hocalardan yani bu işle ilgilenenlerden biri söyledi. yönetmelikte yok ama varmış gibi davranıyor ( yani sınav hakkı 1 kereymiş gibi ) bakanlık dedi acaba kolpalıyolarmı anlamadım :D

6. einstein

einstein TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    Dğerli arkadşlar.
    ben mart 2012 gibi çsgb ile telefon ile görüştüm. yüksek lisans yapınca sınırsız sınav hakkı tanıyorlar. ama yeni yönetmelikleri bekleyin. belki yeni yönetmelikte bu hak ortadan kalkabilir.

7. w w w . s a g l i g i m i c i n . com
    Sağlıklı Yaşam Rehberiniz - Şifalı Bitkiler, Diyet Listeleri, Gebelik, Tüp Bebek ve daha fazlası...

8. ayfer çalışkan elverdi

ayfer çalışkan elverdi TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar,

isg konusunda bahsi geçen ücretler gibi paralar ödemeden de kocaeli üniversitesinde tezli yüksek lisans yapabiliyorsunuz. hatta başvuruları geçen haftaydı. ilgilenen arkadaşlar üniversitenin resmi sayfasından bilgi edinebilirler.

FeLis_Leo bu yazıya teşekkür etti.
  9. Yas312

Yas312 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bir sorum olacak size bana yardımcı olursanız çok sevinirim hali hazırda c sınıfı iş güvenliği uzmanıyım inşaat inşaat mühendisi olmam dolayısıyla ağır ve tehlikeli belgemin b sınıfına yükselebilmesi için ne yapmalıyım illa ki tehlikesiz sınıfta mı çalışmış olmam gerekiyor. kendi çalıştıgım şirket ile sözleşme oluşturup 3 yıllık deneyim süremin oluşabilmesi için ne yapmalıyım.şimdiden çok teşekkür ederim .

10. ahmeterkin

ahmeterkin TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Belirtilmedi
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    b sınıfına geçiş için yukardada denildiği gibi ya yüksek lisans yapıp b sınıfı sınavına gireceksiniz.
    yada 3 yıll fiilen çalışacaksınız.
    yeni isg kanunu ile 3 yıl süre ile c sınıflarına b sınıfına bakabilme hakkı tanındı. bundan da işinizde yararlanabilirsiniz. (yeni isg kanunu iptal davası açıldı sonrasında durum ne olur bilemiyorum.
    eğer iptali söz konusu olursada; b veya a sınıfı bir isg uzmanı inşaata yetkili atanır sizde c sınıfı olarak gene 3 yıllık sürede çalıştığınız taktirde b sınıfına geçiş için işlem yapabilirsiniz. benim bildiklerim bu kadar.

11. luxxon

luxxon TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    arkadaslar, tezli veya tezssiz istanbul da hangi okullar y.l icin imkan taniyor, bilen var mi??

12. ahmeterkin

ahmeterkin TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Belirtilmedi
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    benim bildiğim yıldız teknik te var. okan ünv de hazırlık yapıyordu ama bu eğitim dönemine yetiştirdimi bilemiyorum. başka bilen varsa yazar sanırım.

13. luxxon

luxxon TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    tesekkurler ahmeterkin.

14. ahmeterkin

ahmeterkin TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Belirtilmedi
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    bişey değil. umarım işinizi görür. birde eğer bulup da kayıt vs yaptıracak olursanız şartları burayada yazarmısınız. bende düşünüyorum ama malesef zaman sorunum var şimdilik. 2013 e kısmetartık:)

15. luxxon

luxxon TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    tabi ki, hatta bu yazilari goren yuksek lisans yapan arkadaslarda bilgilerini yazarsa bizim icin cok iyi olur,

ahmeterkin bu yazıya teşekkür etti.
  16. luxxon

luxxon TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (C)
    slm arkadaslar,

yuksek yapmak isteyen arkadaslara duyurulur;

okan da isg yuksek lisans icin bolum yokmus(daha onceden var diyen arkadaslar olmustu), yeditepe uni. de de bu bolum kapatilmis..

su ana kadar bildigim tek universite yildiz onun da baslica sarti kdv dahil 8500 tl parayi verebilmen, ales icin 50 puan istiyorlar

yuksek lisans icin baska universite bilen var mi??

17. ahmeterkin

ahmeterkin TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Belirtilmedi
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    bende araştırdım sizden sonra. hatta bugün yıldız ile gittim görüştüm bu sene içinkayıtları doldurmuşlar. ales 55, ünv. mezuniyet ortalaması en az 2 olması gerekiyor.

kocaeli ünv de var gördüğüm ama kocaeli bana ters yerde.
    birde yeni yüzyıl(istanbul) bir ünv buldum (ne ara bu kurulmuş bu ünv ler anlamadım) 8250 tl diyor ama iingilizce.

kasım ayında ales sınavı var en azından ben şimdilik bi ona gireyim( şu sınav işinden ölene kadar kurtuluş yok anlaşılan) benim bulup öğrendiklerimde bunlar. okan sanırım seneye açmayı düşünüyor.

18. Esat ÜN

Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)
    bu lisans programları bakanlık tarafından kabul ediliyor mu acaba. bazı programları bakanlığın kabul etmediğini duymuştum. ayrıca biz c sınıfı sertifikayı zaten aldık. bu şekilde b ye geçmeye izin verirler mi acaba?

19. ahmeterkin

ahmeterkin TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Belirtilmedi
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    evet bakanlık kabul ediyor. kanun gereği yüksek lisans(is güvenliği üstüne) yapanlar direkt herhangi bir başka eğitim almadan B sınıfı için sınava girebiliyor. kazananlar direk B sınıfına geçmiş oluyorlar.

EEK bu yazıya teşekkür etti.
  20. einstein

einstein TÜİSAG Üyesi

Medeni hal:
    Evli
    Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (A)
    arkadaşlar.
    bence acele etmeyin. yeni yönetmeliklere göre hareket edelim.
    8500 tl verirsiniz. yüksek lisansı bitirme aşamasına gelirsiniz. 6331 sayılı iş güvenliği kanununa göre yeni yönetmelik çıkar. bir bakarsınız ki böyle bir hak kaldırılmış.
    o yüzden acele etmeyin
    B.U.
    C sınfı iş güvenliği uzmanı

Emrah ULUTÜRK ve deryayran bu yazıya teşekkür etti.
  21. ealtunhan

ealtunhan TÜİSAG Üyesi

Uzmanlık:
    İş Güv. Uzmanı (B)
    Arkadaslar, İstanbul'da yildiz teknik ve yeni yüzyıl üniversitesinde yüksek lisans yapabilirsiniz (şimdilik) . Aydin ve Okan üniversitelerinde acmak istiyorlar diye duymuştum.
    Yeni yüzyıl Üniversitesi cevizlibagda, yildiz teknik ise endüstri mühendisliğinin altında, dolayısıyla babarosta.
    Ücretler yildiz teknik için 8500 tl, yeni yüzyıl icinde benzer rakamlar. Ales'ten sayısal 55 on şart. Ayrıca yildiz için ingilizce yeterlilik istiyorlar. Yeni yüzyılda benzer seyleri istiyor ama sonuçta özel üniversite olduğu için ingilizce konusunda esneyebiliyorlar ogrenciyi kaçırmamak adına.
    Bu sene için başvurular gecti zaten, ilgilenen arkadaslar seneye düşünebilirler.

Eser Altunhan
    C Sınıfı İs Guvenligi Uzmani

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. iş güvenliği uzmanlığı yüksek lisans

,
  2. iş güvenliği yüksek lisans programı olan üniversiteler

,
  3. b sınıfı iş güvenliği uzmanı

,
  4. iş güvenliği yüksek lisans b sınıfı,
  5. iş güvenliği yüksek lisans,
  6. iş güvenliği yüksek lisans ücretleri,