Soru B Sinifi Is Guvenligi Uzmani Olmak Icin

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında ali hunkar dogan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ali hunkar dogan

ali hunkar dogan TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaslar . 2 sene once c sinifi is guvenligi uzmanligi sertifikasi aldim. Calistigim kurum tehlikeli sinifina giriyor. Eski is guvenligi uzmani a sinifiydi ve isten ayrildi. Bu durumda is guvenligi isini ben ustlendim. Sorum su. 2015 in 6.ayinda tehlikeli sinifa bakma yetkim bitiyor ve sigortalilik surem su anda 1199 gun. Hesabima gore 2015 in 8.ayinda 1500 gunu buluyor. Bu torba yasadan faydalanabilir miyim? Ya da 2015in 6.ayinda is guvenligini birakmak zorunda olur muyum?

2. Ercüment İKİBUDAK

Ercüment İKİBUDAK TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaslar . 2 sene once c sinifi is guvenligi uzmanligi sertifikasi aldim. Calistigim kurum tehlikeli sinifina giriyor. Eski is guvenligi uzmani a sinifiydi ve isten ayrildi. Bu durumda is guvenligi isini ben ustlendim. Sorum su. 2015 in 6.ayinda tehlikeli sinifa bakma yetkim bitiyor ve sigortalilik surem su anda 1199 gun. Hesabima gore 2015 in 8.ayinda 1500 gunu buluyor. Bu torba yasadan faydalanabilir miyim? Ya da 2015in 6.ayinda is guvenligini birakmak zorunda olur muyum?

ali hunkar doğan ;Bakanlık piyasadaki A,B sınıfı isg uzman sayısını arttırmak için bir torba yasa ile sadece 2013 aralık ve 2014 yılı içerisinde yanlış hatırlamıyorsam şubat ve mayıs aylarında ssk günleri dolanlara sınıf yüksetlme sınav hakkı verdi. Önümüzdeki yıllara ait yükselme sınavları olur mu.? olmaz mı.? bilinmez.Ancak bu konuyu yakın takip etmenizde fayda var. Hükümetin sağı solu belli olmaz yeni torba yasayla sınav hakkı verilebilir.(Yeni kanun tasarısında İSG uzmanlarının görev sürelerinin artırılması nedeniyle mevcut İSG uzmanları yeterli olmazsa Bakanlık isg uzman açığını yeni sınav hakları vererek kapatabilir.)

3. Levent ACAR

Levent ACAR TÜİSAG Üyesi

prim günü ile sınıf yükseltme sınavları danıştay kararı ile durduruldu. size tavsiyem 3 yıl C sınıfı uzman olarak çalıştığınızı belgeleyip B sınıfı uzmanlık eğitimi veren kurslara kayıt yaptırmanız.

4. neslihan sen

neslihan sen TÜİSAG Üyesi

merhabalar ben b sınıfı isg de tezli yüksek lisans yapıyorum tez konusu ile önerininiz var mı?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ediz U. bu yazıya teşekkür etti.
  5. Levent ACAR

Levent ACAR TÜİSAG Üyesi

Ben tezsiz yüksek lisans yapmadım Neslihan hanım.

6. neslihan sen

neslihan sen TÜİSAG Üyesi

tez konunuz neydi Levent Bey?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Levent ACAR

Levent ACAR TÜİSAG Üyesi

Neslihan hanim Ben yüksek lisans hic yapmadım demek istemiştim. 3 yil calismisligim ile b sınavına girdim sadece.

8. barann

barann TÜİSAG Üyesi

slm neslihan hanım tezli yüksek lisansınızı nerde yapıyorsunuz .Bende tzsiz yüksek lisans yaptım bitirdim sınava girdim.

9. tufan01

tufan01 TÜİSAG Üyesi

merhaba levent bey;

3 yıl mesleki deneyimli olduğunuzda bakanlığa evrakları verdiğinizde size ne kadar sürede geri dönüş yaptılar.

10. Levent ACAR

Levent ACAR TÜİSAG Üyesi

Tufan bey , elinizde 2011-2012 yıllarına ait bakanlık onaylı uzman sözleşmeniz yok ise işiniz zor.

11. Aras Kocatepe

Aras Kocatepe TÜİSAG Üyesi

Baran Bey merhaba birşey danışmak istiyorum bende yuksek lisans yapacagım B. sinifi uzmanlık için, sınavı hakkı 2. Sınavla sınırlı diyorlar kimisi sınır yok diyor siz ilk hakkınızda gectiniz mi sınav zor muydu bilgi verir misiniz?

12. şükrü karaca

şükrü karaca TÜİSAG Üyesi

bakanlık onaylı sözleşmelerimiz zaten sistemde var. ıslak imzalı evrak isterler mi acaba?

13. Levent ACAR

Levent ACAR TÜİSAG Üyesi

2011 -2012 yılında İSG Katip yoktu. sistemde nasıl sözleşmeleriniz var ki ?

14. şükrü karaca

şükrü karaca TÜİSAG Üyesi

Haklısınız ben direk isg katip e odaklandığım için,

15. sweetheart

sweetheart TÜİSAG Üyesi

İş kazaları ve meslek hastalıkları sonucu ortaya çıkan cezai ve hukuki sonuçlar
    ( yaptırımlar), 4857 sayılı İş kanunu, iş hukuku, sendikalar .. Ya da branşınız ile ilgili bir konuda .. Mesela kimya, maden, inşaatlarda isg gibi ..

Last edited by a moderator: 17 Haziran 2015
  16. barann

barann TÜİSAG Üyesi

slm Canan hanım tez konusunu sormuşsunuz fikrimce çalıştığınız bölgeyi de referans alarak daha çok hangi iş kolu gelişmiş o alanda tez hazırlamanız daha iyi olacak diye düşünüyorum .Mesela benim çalıştığım bölgede nakliye lojistik varda tezimi o alanda hazırladım.

17. sweetheart

sweetheart TÜİSAG Üyesi

Baran bey, tez konusunu ben değil Neslihan hanım sormuştu..Yanlışlık oldu sanırım . Benim yüksek lisans bitti ve tezimi madenlerde iş sağlığı ve güvenliği konusunda almıştım.Branşım olduğu için ..

18. FUNDA3426

FUNDA3426 TÜİSAG Üyesi

Levent bey 3 yıl çalışmışlıktan kasıt tam zamanlı olarak 3 yıl çalışmış olmak mıdır ?

19. barann

barann TÜİSAG Üyesi

Hım evet bir yanlışlık olmuş canan hanım .Siz Yüksek lisansınızı tezlimi tezsiz mi yaptınız .

20. Levent ACAR

Levent ACAR TÜİSAG Üyesi

Evet 3 yıl çalışmışlığını SGK prim ödemelerinden sorguluyorlar. hizmet bilgisi dokümanı bizden istediler çünkü.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica