Soru : B Sınıfı Uzmanlık Nasıl Sınavına Hazırlanmalıyım?

Aras Kocatepe

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar özellikle B.sinifi uzmanlık sınavına girip kazananlara danışmak istiyorum eğer cevap verirseniz çok memnun olurum sınava hazırlanırken nasıl bir yol izlemek gerekiyor sizler nasıl başarılı oldunuz bizim dikkat etmemiz gerekenler nelerdir ?
Teşekkür ederim

Aras Kocatepe

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Arkadaşlar özellikle B.sinifi uzmanlık sınavına girip kazananlara danışmak istiyorum eğer cevap verirseniz çok memnun olurum sınava hazırlanırken nasıl bir yol izlemek gerekiyor sizler nasıl başarılı oldunuz bizim dikkat etmemiz gerekenler nelerdir ?
Teşekkür ederim

Yok mu hazırlık yapan ?

Kaan Akın

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Yok mu hazırlık yapan ?
Kardeş bende başlıcam fakat hangı kaynaktan yada nerden başlıcam bilmıyorum herkesden bı ses çıkıyor kimi sadece yönetmelik çalış dıyor kimi sadece soru çöz der bilmiyorum

gurcan1903

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu okuyup kendime göre öenmli yerlerini özet çıkarttım
6331 in tüm yönetmeliklerini okuyup yine aynı şekilde önemli noktolarını düşündüğüm yerleri not ettim
iş kanunun bazı ilgili alt yönetmelikleri de aynı şekilde
bu forum sitesinde hazırlanan güncel soruları çözdüm
ve geçmiş yılların sorularını çözerek hazırlandım başarılı oldum tavsiyem de zaten bu işi yapacağımız için yönetmlikler iyi bilinmeli hakim olmayılız öğrenmek zorundayız.
Sınavın soruları ya çok kolay yada 5 şıktan bir tane bile eleme yapamıyorsunuz aralarında çok fark var
bu b sınıfı sınavında da c sınıfı sınavında da aynı ösym bir format oluşturmuş uzun sorular değilde direk bilgi gereken kısa sorular ağırlıkta çıkıyor. soruların abartısız %70 i çok basit % 30 u anlamsız derecede bilgi ve zor sorular

Kaan Akın

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu okuyup kendime göre öenmli yerlerini özet çıkarttım
6331 in tüm yönetmeliklerini okuyup yine aynı şekilde önemli noktolarını düşündüğüm yerleri not ettim
iş kanunun bazı ilgili alt yönetmelikleri de aynı şekilde
bu forum sitesinde hazırlanan güncel soruları çözdüm
ve geçmiş yılların sorularını çözerek hazırlandım başarılı oldum tavsiyem de zaten bu işi yapacağımız için yönetmlikler iyi bilinmeli hakim olmayılız öğrenmek zorundayız.
Sınavın soruları ya çok kolay yada 5 şıktan bir tane bile eleme yapamıyorsunuz aralarında çok fark var
bu b sınıfı sınavında da c sınıfı sınavında da aynı ösym bir format oluşturmuş uzun sorular değilde direk bilgi gereken kısa sorular ağırlıkta çıkıyor. soruların abartısız %70 i çok basit % 30 u anlamsız derecede bilgi ve zor sorular
Herhangi bı yayınevi tavsıyenız olurmu?

Bora Demirtas

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
3777 Soruluk RiskMED sorubankası var ancak işyeri hekimliği ve A -B-C için olduğu için özellikle bazı konularda sağlık ve kimyada çok fazla ayrıntıya girmiş.Spesfik olarak B sınıfı için metodoloj yada kaynak bulan var mı arakdaşlar ?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.