B Ve C Sınıfı Isg Uzmanlarının Bakabileceği Sektörler

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında nkursun tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. nkursun

nkursun TÜİSAG Üyesi

Başlıktanda anlaşılacağı gibi sektör bazında bu başlık altında yazsak güzel bir arşiv olur diye düşündüm. Tümünü kapsadığı için A grubunu yazmaya gerek yok...

2. Orhan KINDIRA

Orhan KINDIRA TÜİSAG Üyesi

27417 sayılı resmi gazete de yayınlanan "İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE İLİŞKİN TEHLİKE SINIFLARI LİSTESİ TEBLİĞİ" nde istediğiniz arşive ulaşabilirsiniz sanırım.

İyi çalışmalar

CemileK bu yazıya teşekkür etti.
  3. Cem BAYDAR

Cem BAYDAR TÜİSAG Üyesi

yanlış bilmiyorsam eğer Ocakta konuyla ilgili bir yönmetmelik yayınlanacak. Ayrıca 6331 der ki: 3 yıl boyunca C'ler B'ye, B'ler de A sınıfı yerine bakabilir.

stil15 bu yazıya teşekkür etti.
  4. Selçuk Karstarlı

Selçuk Karstarlı TÜİSAG Üyesi

Yeni tehlike sınıfları tebliği Nace kodlarını esas almaktadır. Eski tebliğin yerine taslağı esas almanızı öneririm. Zaten bakanlık da sınıfları belirlerken nace kodlarına bakıyor.
    Saygılarımla

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

okindira bu yazıya teşekkür etti.
  5. Mert Fatih Kesgin

Mert Fatih Kesgin TÜİSAG Üyesi

6. Orhan KINDIRA

Orhan KINDIRA TÜİSAG Üyesi

Selçuk Bey beni düzelttiğiniz için teşekkür ederim.
    Arkadaşlar yeni tebliği taslağını ve nace kodlarını ekte bulabilirsiniz.
    Kazasız günler dilerim

Orhan KINDIRA
    Tekstil Mühendisi
    C Sınıfı İSG Uzmanı

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. nkursun

nkursun TÜİSAG Üyesi

bilgilendirme için teşekkürler

8. gokhan88

gokhan88 TÜİSAG Üyesi

9. murat aytekin

murat aytekin TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bu nace kodları çok önemli ... çoğunlukla şirketler kurulurken bu kodları konu hakkında fazla bilgisi olmayan muhasebe görevlileri tarafından yazılıp kayda geçiriliyor. şu günlerde TOBB firmalara bildirim yazıları gönderiyor nace kodları ve faaliyet alanınız şudur gibi bir ibare içeriyor. düzeltmek isteyen firmalar için 10 gün içinde başvurmaları gerekiyor. Bu konuda bilgilendirmek istedim değerli arkadaşlarımı...

10. Yusuf SAYAR

Yusuf SAYAR TÜİSAG Üyesi

Bilgiler için teşekkürler.
    Bende böyle biliyorum.

11. ezgi37

ezgi37 TÜİSAG Üyesi

şöyle bir sorum olacak,
    tehlike sınıflarına dair yayımlanan tüm mevzuatlar iş yerlerinin büyük bölümünü çok tehlikeli olarak gösterdiği için A ve B uzman gerekliliği var. şu mümkün müdür: örneğin bir fabrika var, çok tehlikeli sınıfta ve hesaplandığında aylık 40 saat A uzman bulundurması gerekli.. bunun yerine C uzman aylık 80 90 saat yada daha fazla çalışsa ve A uzman ayda 1 gün yada 8 saat gibi bir mesai harcasa imzaları atıp C uzmanın yaptıklarını denetlese olurmu? bakanlık ne der? denetimde neler yaşanır? ve A uzman bu mesai için ne kadar ücret talep edebilir? geçenlerde 6331 in tanıtım toplantısına katıldım ve isggm müdürünün söylediği şu: piyasada 850 A, 550 B uzman var fakat 2500 A veya B uzmana ihtiyaç var.. açık olduğunun kendileride farkında yani

abülbül bu yazıya teşekkür etti.
  12. Selçuk Karstarlı

Selçuk Karstarlı TÜİSAG Üyesi

Yasa buna müsaade etmiyor. Ancak 1 tam zamanlıdan fazla A veya B sınıfı uzman gerekiyorsa bu uzmana ilave olarak C sınıfı uzman görev yapabilir.

13. fizikci

fizikci TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar,

Şu anda kullanılan tehlike sınıfları tebligatına göre tehlikeli sınıfta bulunan bazı iş kolları NACE kodunda çok tehlikeli sınıfta görünmektedir. Şu anda kullanılan tebligata göre C sınıfı belgesi yeterli olan "tehlikeli" sınıfta bulunan bir işyerinde, yeni tebligatta "çok tehlikeli" kapsamına alınırsa burada çalışmakta olan ve bakanlık bildirimi mevcut C sınıfı uzmanın ne yapması gerekir?

14. mehmet3207

mehmet3207 TÜİSAG Üyesi

arkadaşların fizikçilerin hangi sektörlere bakabilecegini gösteren dosya varmı acaba teşekürler,yani meslek grublarına gibi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica