Bakanlığın Yapacağı Denetim

ali ihsan saatci

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba,
Yeni açılacak bir OSGB de çalışmaya başlayacağım. mevcut ofislerini değiştiriyorlar. Dosyalarının büyük bölümü hazır. Doktor ve hemşire ile sözleşme yapmışlar.
Acaba bakanlık denetiminde neye bakıyorlar? soru listesi var mı? doküman ne hazorlayacağım? örnek rapor...vb. nasıl bulabilirim?
Ayrıca tecrübeli arkadaşların önerisi nedir?
Teşekkürler​

ISG-isg

ISGfrm Çalışma Birimi
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
iş sağlığı ve güvenliği teftişinde istenen belgeler ektedir iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• iş sağlığı ve iş güvenliği teftişinde istenen belgeler.docx
    11.9 KB · Görüntüleme: 255

ali ihsan saatci

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Taner Bey,
Teşekkür ederim. Peki OSGB olarak atanmak için Bakanlık denetim yapacakmış. Acaba burada nelere bakıyorlar?
sağolun

ali ihsan saatci

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba,
bir şey daha sorabilir miyim, acaba OSGB lerin giriş katta olması zorunlu mu? tercih edilmeli diye biliyorum ama 3. katta olursa ne değişmeli şartlarda?
teşekkürler

dilekaltinok

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ali İhsan Bey, işyeri sağlık ve güvenlik birimleri ile ortak sağlık güvenlik birimi yönetmeliğini okumanızı öneririm
kolaylıklar dilerim

Ekli dosyalar

• İŞYERİ_SAĞLIK_VE_GÜVENLİK_BİRİMLERİ_İLE_ORTAK_SAĞL.rtf
    128.2 KB · Görüntüleme: 86

ali ihsan saatci

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Dilek Hanım,
Cevap verdiğinz için, çok teşekkür ederim anladığım kadarı ile yönetmelikteki şartlar için çalışma prosedürü, görev tanımı, organizsazyon şeması yapmamız yeterli. İLave Bakanlığın kullandığı bir denetim soru listesi yok yani.
İyi çalışmalar

ali ihsan saatci

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Dilek Hanım,
Bakanlığa verilecek dokümalarda ticaret gazetesi var. Ticaret gazetesinde faaliyet konularına OSGB yi iişletmek gereiyor mu? YA da gazetede neleri değiştirmeliyiz.
teşekkürler

dilekaltinok

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ali İhsan Bey,
Bildiğim kadarıyla Ticari Sicil Gazetesi, firmanızın adres ve vergi numarasıyla resmen var olduğunu ispat etmek ve aktif olarak iş yapacağınızın göstergesidir ve mutlaka ibraz etmeniz gereklidir. Bu işin ticaret kısmına girdiği için daha güvenilir kaynaklardan bilgi almanızı ve hatta bir de avukat tutmanızı öneririm. Ayrıca http://www.ticaretsicil.gov.tr/ ile eklediğim dokümanı da incelemenizde yarar olacaktır. Kolaylıklar dilerim.

Ekli dosyalar

• TURKIYE TICARET SICILI GAZETESI NIZAMNAMESI.doc
    50 KB · Görüntüleme: 34

Ersin

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Dilek Hanım,
Bakanlığa verilecek dokümalarda ticaret gazetesi var. Ticaret gazetesinde faaliyet konularına OSGB yi iişletmek gereiyor mu? YA da gazetede neleri değiştirmeliyiz.
teşekkürler
bir firma kuracaksanız öncelikle bir muhasebe-mali müşaviriniz olması , o bu konularda işlemleri yapacaktır

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.