Bakanlığın Yapacağı Denetim

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında ali ihsan saatci tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ali ihsan saatci

ali ihsan saatci TÜİSAG Üyesi

Merhaba,
    Yeni açılacak bir OSGB de çalışmaya başlayacağım. mevcut ofislerini değiştiriyorlar. Dosyalarının büyük bölümü hazır. Doktor ve hemşire ile sözleşme yapmışlar.
    Acaba bakanlık denetiminde neye bakıyorlar? soru listesi var mı? doküman ne hazorlayacağım? örnek rapor...vb. nasıl bulabilirim?
    Ayrıca tecrübeli arkadaşların önerisi nedir?
    Teşekkürler​

2. ISG-isg

ISG-isg ISGfrm Çalışma Birimi

iş sağlığı ve güvenliği teftişinde istenen belgeler ektedir iyi çalışmalar

taylantalu, ATURAN, Aytuğ ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. ali ihsan saatci

Taner Bey,
    Teşekkür ederim. Peki OSGB olarak atanmak için Bakanlık denetim yapacakmış. Acaba burada nelere bakıyorlar?
    sağolun

4. ali ihsan saatci

Merhaba,
    bir şey daha sorabilir miyim, acaba OSGB lerin giriş katta olması zorunlu mu? tercih edilmeli diye biliyorum ama 3. katta olursa ne değişmeli şartlarda?
    teşekkürler

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Ali İhsan Bey, işyeri sağlık ve güvenlik birimleri ile ortak sağlık güvenlik birimi yönetmeliğini okumanızı öneririm
    kolaylıklar dilerim

taylantalu, Aytuğ ve İsmail TÜRKER bu yazıya teşekkür etti.
  6. ali ihsan saatci

Dilek Hanım,
    Cevap verdiğinz için, çok teşekkür ederim anladığım kadarı ile yönetmelikteki şartlar için çalışma prosedürü, görev tanımı, organizsazyon şeması yapmamız yeterli. İLave Bakanlığın kullandığı bir denetim soru listesi yok yani.
    İyi çalışmalar

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ali ihsan saatci

Dilek Hanım,
    Bakanlığa verilecek dokümalarda ticaret gazetesi var. Ticaret gazetesinde faaliyet konularına OSGB yi iişletmek gereiyor mu? YA da gazetede neleri değiştirmeliyiz.
    teşekkürler

8. dilekaltinok

dilekaltinok TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Ali İhsan Bey,
    Bildiğim kadarıyla Ticari Sicil Gazetesi, firmanızın adres ve vergi numarasıyla resmen var olduğunu ispat etmek ve aktif olarak iş yapacağınızın göstergesidir ve mutlaka ibraz etmeniz gereklidir. Bu işin ticaret kısmına girdiği için daha güvenilir kaynaklardan bilgi almanızı ve hatta bir de avukat tutmanızı öneririm. Ayrıca http://www.ticaretsicil.gov.tr/ ile eklediğim dokümanı da incelemenizde yarar olacaktır. Kolaylıklar dilerim.

Ekli Dosyalar:

taylantalu bu yazıya teşekkür etti.
  9. Ersin

Ersin TÜİSAG Üyesi

bir firma kuracaksanız öncelikle bir muhasebe-mali müşaviriniz olması , o bu konularda işlemleri yapacaktır

dilekaltinok ve ali ihsan saatci bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica