Bakanlığın Yayınlamış Olduğu Risk Değerlendirmesi Rehberleri

Konu, 'Risk Değerlendirmeleri Hakkında' kısmında İbrahim tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. İbrahim

İbrahim TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,
    Bakanlık şu ana kadar 3 adet rehber yayınladı. Peki risk analizi yapılırken sadece bu rehberdeki check listi doldurmak yeterli mi? Yoksa ondan yararlanıp, belirtilen formatta bir risk analizi mi yapılmalıdır? Bir arkadaşım bakanlığı aramış ve check listlerin doldurulup saklanmasının yeterli olacağını söylemişler. Ben detaylı yapılması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bunlar birer rehber ve amaç kısmında da "risk analizinin gerçekleştirilmesi sürecinde yol göstermek amacı ile hazırlanmıştır." diye bir cümle geçmekte.

2. Esin Kaban

Esin Kaban TÜİSAG Üyesi

Bu formların yayınlama amacı iş güvenliği uzmanı olmayanlar için rehber niteliğinde.Bu formu doldurmak yeterli diyor zaten başka formatta yapacaksanız zaten yaparsınız.Ama iş güvenliği uzmanı olarak nasıl yapacaksınız?

3. mahmut çetin

mahmut çetin TÜİSAG Üyesi

aslında bakanlığın örnek olarak bir tane risk değerlendirme raporu yayınlaması gerekiyor.Sadece risk analizi ilgili yönetmelikte olması gerekenler belirtilmiş.bence bu yeterli değil daha aydınlatıcı bir şekilde bir örnek yayınlamalılar.

Real ve İbrahim bu yazıya teşekkür etti.
  4. Miraç Emre YILDIRIM

Miraç Emre YILDIRIM TÜİSAG Üyesi

Sadece yol gösterici olduğunu düşünüyorum, risk analizi daha detaylı olmalı. Çevreden gelen riskleri analiz etmek konusunda yetersiz kalacak dökümanlar.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. İbrahim

İbrahim TÜİSAG Üyesi

ben de size katılıyorum ama daha sonradan işverenden farklı tepkiler almaktan çekiniyorum. "Bizi kandırmışsın" gibi konuşanlar olabilir bu durumda :(

6. adanascuba

adanascuba TÜİSAG Üyesi

Risk analizini checklistle yapın gitsin adamlar min para ile max iş yaptırma telasındalar bakanlık bu formatı yapmıs olmusta biz niye yapmıyalım . bırakın kendiler dusunsun

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

frdrn ve taylantalu bu yazıya teşekkür etti.
  7. minal

minal TÜİSAG Üyesi

merhaba arkadaşlar,seyyar pazarlama ile su arıtma satışı yapan bir şahıs ve yanında aynı zamanda sigortalı çalışanıda var nace kodu işyeri vitrin ,teşhir yeri olmaksızın satış yapanlar diye geçiyor buna risk analizi yapacakmıyız..teşekkürler

8. AKIN ÇOBN

AKIN ÇOBN TÜİSAG Üyesi

Her konuda en ince ayrıntısına kadar ulaşılabilir bir doküman olmalı.. Ama maalesef yok..

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica