Duyuru Bakanlik Osgb'lerle Toplanti Yapacak ...

Konu, 'Güncel Duyurular' kısmında ATURAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMLERİ İLE EĞİTİM KURUMLARI İÇİN BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Bilindiği üzere, Bakanlığımız iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili düzenleyici sorumluluğa sahip olmakla birlikte iş sağlığı ve güvenliği alanında faaliyette bulunacak kişi ve kurumların yetkilendirilmesi ve işlemleri ile ilgili de sorumlu ve yetkili mercidir.

Bakanlığımızca yetkilendirilen siz değerli OSGB ve Eğitim Kurumlarının yaşamakta olduğu problemlerin değerlendirilmesi, sorularınızın cevaplandırılması ve taleplerinizin alınması iş sağlığı ve güvenliği alanına kuşkusuz büyük katkı sağlayacaktır.

İş sağlığı ve güvenliği alanında hizmet sunan gerek Eğitim Kurumlarının gerek Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimlerinin faaliyet alanlarına ilişkin olarak, cevap bekleyen soruların sonuçlandırılması ve isteklerin toplanması amacıyla 30/4/2014 tarihinde Bakanlığımızın Reşat Moralı toplantı salonunda yetkilendirilmiş kurumların sorumlu müdürleri veya şirket ortaklarından birinin katılımı ile gerçekleştirilecek Bilgilendirme Toplantısı düzenlenecektir.

Not: Her kurum için yalnız bir kişinin katılma hakkı olduğundan bu kişi sorumlu müdür veya şirket ortağı olabilecektir. Katılım durumu 22/4/2014 tarihi mesai bitimine kadar
    mtulu@csgb.gov.tr adresine bildirilecektir.

Adres: İnönü Bulvarı No:42 Emek/ANKARA

Toplantı Tarihi: 30/4/2014

PROGRAM

09:15-09:30 Açılış Konuşması
    09:30-10:30 Eğitim Kurumları Bilgilendirme Toplantısı 1. Oturum
    10:30-10:45 Kahve Molası
    10:45-12:00 Eğitim Kurumları Bilgilendirme Toplantısı 2. Oturum
    13:30-13:45 Açılış Konuşması
    13:45-15:15 OSGB Bilgilendirme Toplantısı 1. Oturum
    15:15-15:30 Kahve Molası
    15:30-17:00 OSGB Bilgilendirme Toplantısı 2. Oturum

http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal

2. e-mine

e-mine TÜİSAG Üyesi

OSGB ve eğitim kurumlarının yaşadığı sorunlar tartışılsın ok. igu ların sorunları da tartışılsın ama

tonay, serkan55 ve ATURAN bu yazıya teşekkür etti.
  3. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Toplantıda aşağıda bulunan hesabın konuşulması gerekiyor ...:):):):):):)

24 Mayıs sınavı öncesi uzman sayıları aşağı yukarı aşağıda olduğu kadardır.

A IGU sayısı: 10.000
    B IGU sayısı: 6.875
    C IGU sayısı: 60.000

A Sınıfı uzman çalışma süresi .................. 10.000 x 180 saat = 1.800.000 saat / ay = 108.000.000 dk / ay

B Sınıfı uzman çalışma süresi .................. 6.875 x 180 saat = 1.237.500 saat / ay = 74.250.000 dk / ay

C Sınıfı uzman çalışma süresi .................. 60.000 x 180 saat = 10.800.000 saat / ay = 648.000.000 dk / ay

1) Az tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 6 dakika.

2) Tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 8 dakika.

3) Çok tehlikeli sınıfta yer alanlarda, çalışan başına ayda en az 12 dakika.

Uzman sınıflarının hizmet verebileceği aylık toplam çalışan sayısı :

A Sınıfı uzman çalışma süresi .................. 108.000.000 / 12 = 9.000.000 çalışan / ay

B Sınıfı uzman çalışma süresi .................. 74.250.000 / 8 = 9.281.250 çalışan / ay

C Sınıfı uzman çalışma süresi .................. 648.000.000 / 6 = 108.000.000 çalışan / ay

Nasıl olacak bu iş !!!??? :hey:

Kaç kişi belgesini kullanabilecek !!!??? :k_kızgın:

Daha kaç kişi yüksek maaş vaatleriyle kandırılıp belge almak için kurslara çekilecek !!!??? :hayır::hayır::hayır:

Mümin DEMİRBAŞ, nigarcinar, FEİ ve 4 kişi daha buna teşekkür etti.
  4. Nuri KAYABAŞ

Nuri KAYABAŞ TÜİSAG Üyesi

Bakanlık olumlu adımlar atmaya başladı ama serbest piyasa malesef bir çok kişiyi ve durumunu tehlikeye atıyor umarım bu işi biraz daha realite ve kaliteli yapan insanlar çoğalır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. semilalp

semilalp TÜİSAG Üyesi

yap-sat müteahhitlerinde çalışan işçilerin çoğunun kayıt altında olduğuna inanmıyorum,en çok iş kazası da buralarda oluyor.

GÖKMEN_0421 bu yazıya teşekkür etti.
  6. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Toplantıya katılan var mı ?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Ömer avcı

Ömer avcı TÜİSAG Üyesi

OSGB açmadan b u işden ancak normal maaş kaşzanırsınız...a b c istersen aplus ol...

8. Melike GÜNER

Melike GÜNER TÜİSAG Üyesi

Gecen haftaki toplantida neler konusuldu? Giden varsa ozetleyebilir mi?

9. aykn

aykn TÜİSAG Üyesi

eğitim kurumlarıyla ilgili ve OSGB ler ile ilgili neler konuşuldu. eğitim kurumlarının eğitim verme hakları sanırım ortadan kalkacakmış. bu yetkiyi geri alcakmış bakanlık, böyle bir söylem duydum doğru mudur? ::-((

10. Melike GÜNER

Melike GÜNER TÜİSAG Üyesi

Ben de oyle bir duyum aldim.artik egitim kurumlarina gitmeden sinava girip sertifika alinacakmis seklinde, egitim kurumlari uzgun ayrılmış. Osgbler ile ilgili ne konusulmus ben de bilmiyorum. .

aykn bu yazıya teşekkür etti.
  11. Mehmet Uzman

Mehmet Uzman TÜİSAG Üyesi

İşe Giriş muayenesi sadece işyerinde görevli olan hekimden alınacakmış.(Zaten öyle ama uygulanmıyordu) ben sadece bunu duydum

aykn bu yazıya teşekkür etti.
  12. Mehmet Uzman

Mehmet Uzman TÜİSAG Üyesi

OSGB lerde görevli arkadaşların bırakın internete girmeyi, başlarını kaşımaya vakitleri yok!!! o yüzden sanırım bu konuya cvp beklememek lazım:D

GÖKMEN_0421 bu yazıya teşekkür etti.
  13. Egemen_01

Egemen_01 TÜİSAG Üyesi

Bende diyorum bu eğitim kurumları neden teker teker kapatılıyor? hemde kendi istekleri üzerine yetki belgeleri iptal ediliyor. Demek toplantı sonrası kendilerine artık eğitim veremeyecekleri tebliğ edilmiş. Şimdi anlaşıldı ;)

14. GÖKMEN_0421

GÖKMEN_0421 TÜİSAG Üyesi

aynen öyledir:)

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica