Bakanlıktan Sicil No Öğrenme

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında tuncernet tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. tuncernet

tuncernet TÜİSAG Üyesi

Merhaba arkadaşlar, sınavdan geçer puanı aldım, çalıştığım işyeriyle resmi sözleşme imzalayıp, bakanlığa göndermemiz gerek çalışma sicil numaramı nasıl öğrenebilirim, nereyi hangi telefonu aramam lazım...
    bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim...

2. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

çok isabet bir konu açtınız tuncer bey..herkes aynı dertte...burada paylaşırız..teşekkürler...

3. tuncernet

tuncernet TÜİSAG Üyesi

sizinde bir bilginiz yok heralde cem bey doğru mu?

4. Burcu

Burcu TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar merhaba. Ben de sınavdan geçer not aldım fakat bundan sonraki süreci bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. ilkay Kıran Öztürk

ilkay Kıran Öztürk TÜİSAG Üyesi

Sicil numaranızı telefon ile söylemezler diye düşünüyorum. dilekçe ile başvurmanız gerek.

sertifika kısmına gelecek olur isek, artık belge için bir ücret ödenmeyecek dolayısı ile eğitim kurumları evrakları bakanlığa gönderecek, kazanan arkadaşlar sertifikalarını en geç 1 ay içerisinde eğitim kurumlarından teslim alabilecek..

modus operandi bu yazıya teşekkür etti.
  6. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

evet..bundan sonraki süreci bende tam bilmiyorum...ilk defa sınava girince acemilik işte..:(
    kurstan öğrendiğim kadarıyla,eğitim kurumuna, bizim adımıza bakanlıktan belgemizi alması için yetki verecekmişiz...yani biz belgemizi kurstan alacağız..şimdilik bildiğim bu... özellikle uzman arkadaşlardan yardım bekliyoruz...:evet:

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ilkay Kıran Öztürk

ilkay Kıran Öztürk TÜİSAG Üyesi

yetki belgelerini benim gittiğim kurs eğitimi tamamladığımda almıştı.. sizinkilerde öyle yapmıştır diye düşünüyorum.
    Dediğiniz gibi kurslar tüm dökümanları gönderecek, bakanlıkta sertifikaları kurslara gönderecek, kurslar başvuru yapmadan sicil numaraları da hazırlanmayacaktır.. sertifikalar hazırlandıktan sonra öğrenebilirsiniz ancak..

8. Burcu

Burcu TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar tekrar merhaba. Eğitim kurumunuza ekli dilekçeyi yollamanız gerekiyor. Onlar belgeleri bizim adımıza alıyormuş. Yaklaşık 1 ay gibi bir sürede belgeleri alırmışız. Aldığım bilgiler bu şekilde. Geçen arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

Ekli Dosyalar:

9. arife.m

arife.m TÜİSAG Üyesi

ben eğitim aldığım kursla görüştüm. "sizin herhangi bişey yapmanıza gerek yok biz evrakları kontrol edip bakanlığa göndereceğiz eksik evrakınız varsa haber vereceğiz" dediler. belgeler geldiğinde kendileri göndereceklermiş.

10. Cem AKBULAK

Cem AKBULAK TÜİSAG Üyesi

burcu hanımın eklediği dilekçe doldurulup eğitim kurumuna gönderilecek....:evet:

11. Seylan Aygün

Seylan Aygün TÜİSAG Üyesi

ben de görüştüm bugün eğitim kurumumla..bize bir dilekçe örneği mail atacaklarını onu doldurduktan sonra da kendilerine göndermemizi söylediler. yalnız ıslak imza gerekiyormuş..ya elden verecekmişiz ya da posta-kargo vs. yoluyla..Onlar da bizimle ilgili belgeleri (nüfus cüzdanı ve diploma fotokopisi vs) bakanlığa gönderecekmiş. Bakanlık bunları sıraya koyup sertifikalarımızı hazırlamaya başlayacakmış. Daha sonra da eğitim kurumlarına gönderecekmiş. Biz de onlardan teslim alacakmışız. Bu süreç yaklaşık 1 ayı buluyormuş. Bir de sertifikayı teslim almadan önce numarasını öğrenebilir miyiz diye sordum..O çok zor, yani öğrenirsiniz belki ama bu sertifikanız gelmeden bikaç gün önce anca olur dediler..

Cem AKBULAK ve izmir bu yazıya teşekkür etti.
  12. igu konya

igu konya TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar bu süreç çok uzun bir süreç...İşinizin takipçisi olun...Eğitim kurumunuzda erken göndersin belgeleri,,sizde bakanlığı arayın...Bu arada şanslıysak temmuzun son haftası alırız... Ağustos sonunu bulursa da hiç şaşırmayın... Bir önceki sicil no çıkışı 50 gün.. Eline teslim alma 55-60 gündü... Kendini geliştireceklerini düşünerek 30 günde alırız diyorum.. Bu bile fazla bence...

Mustafa ESEN ve esat1903 bu yazıya teşekkür etti.
  13. didem27

didem27 TÜİSAG Üyesi

Artık sertifika için bir ücret ödenmeyecek derken acaba dediğimiz 354 tl 'den mi bahsediyorsunuz?

14. Shun

Shun TÜİSAG Üyesi

biz onuda yatırdık :) Olsada olur olmasa da olur..

15. volkanayan99

volkanayan99 TÜİSAG Üyesi

belge numaranızı yakın zamanda isgkatip üzerinden öğrenebilirsiniz,belgenin çıkması konusunda 1 ay için ümitlenmeyin,ben 21 ekim sınavını geçtim elime 25 ocakta ulaştı.Sözleşmelerinizi bu süreyi göz önüne alarak yapın derim.

16. Shun

Shun TÜİSAG Üyesi

belge numarası olmadan isg katip sistemine giriş yapılmıyor diye biliyorum

17. yunus öksüz

yunus öksüz TÜİSAG Üyesi

yapılıyor

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. iş sağlığı ve güvenliği sicil no nedir

Yandex.Metrica