Başınızdan Geçen Ya Da Tanık Olduğunuz Iş Kazaları

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Başınızdan geçen yada tanık olduğunuz iş kazaları diğer arkadaşlarımıza da bir tecrübe olması için buradan paylaşabilirsiniz.

2. serkancaner

serkancaner TÜİSAG Üyesi

başımdan çok iş kazası geçti.bir tanesini anlatayım.bizim işte yüksekte çalışma ve ağır iş ön planda.bir personel bayılma hastalığı var sara gibi sinir hastalığı.bunu bildiğim için yüksekte ne olursa olsun çalıştırmadım.fakat habersiz çıkmış merdivene yardım ederken kafasını demire vurmuş kafası yarık halde yüksekte zorla aşağıya indik müdürler kim varsa koştu.bende dedim personel yüksekten düştü.çizgilipijamaları düşüdüm ilk başta.neyse kan filan arabayla acile götürdükbaygın.devlet hastanesine üzerinde iş kiyafetleri ayağında iş ayakkabısı eldivenler kafası yarık.kimse ilgilenmiyor.acile götürdük kayıt yapmam istendi kayıt yaptırıyorum dedim işkazası değil.kafasını demire vurdu bayan iyiymiş kaza girmedi poliste vardı ama bakmadı.
    doktor 3 saat gözetimde bekletti.tomografi baştan aşağı film ne varsa çekti.sonunda arkadaşta kendine geldi.rahatladım.
    5 gün evde git yat.dinlen.
    ölümlü kazalarıda gördük ama Allah (cc) kimseye göstermesin başına vermesin.çok kötü bir olay.bu yüzden herkesibilinçlendirelim 2 dakikadan bir şey olmaz yapayım mantığıyla hareket etmeyelim.

3. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Gerçekten iyi yırtmışsın. Genelde kayıt alınmasın diye özele götürürler ama sen devlete götürmene rağmen özel muamelesi yapmışlar :) Yüksekte çalışma eğitimi olmayan yada çalışmasında sakınca bulunan kişilerden yüksekte çalışma yapmayacağına dair imzalı kağıt almak lazım. Neme lazım böyle kafasına esen çıkar yoksa, sonra al başına belayı...

4. nestai

nestai TÜİSAG Üyesi

5. MARBLE_İSG

MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

Daha önceden maden sektöründe olduğumdan mermer ocaklarında bir çok iş kazası gördüm.Bir tanesi can kayıplı diğerleri yaralanmalı ve uzuv kaybı oldu.Döküm sahasından düşen kamyon,patlatma yapılırken metal çubuk kullanıldığı için ani patlama ve 3 kişiyi kayalara fırlatma olayı yaşadık.Kademeden aşağı düşen personelimiz oldu.Kepçe lastiğinden sıçrayan taşa maruz kalan personelimiz oldu.Elmas tel soket fırlaması sonucu bacağına saplanan işçimiz oldu.Valla hangi birini söyleyeyim ki o kadar çok oluyorki.Helede sektör maden ve mermer sektörü olunca.
    Her meslek kolunda risk analizi hazırlarsınız 80 ile 100 arası maddedir.Ben mermer ocağına bir bakıyorum 300-500 tane tehlike ve risk görüyorum.Gerisini siz düşünün...

mus.esen bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica