Günün Konusu Bazı Insanlar Işçi Bazı Insanlar Da Iş Veren Olmayı Isterler. Pek Ya Siz? (20.06.2014)

Konu, 'Günün Konusu' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

?

Bazı insanlar işçi bazı insanlar da iş veren olmayı isterler. Pek ya siz?

Anketin kapanma tarihi 28 Haziran 2014.
  1. İşçi

22,2%
  2. İşveren

77,8%
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

Günaydın arkadaşlar byee
    Bazı insanlar işçi bazı insanlar da iş veren olmayı ister. Peki ya siz? Ankete oy kullanmayı unutmayın lütfen...
    Bakalım sonuçlar nasıl çıkacak :düşünceli:

Last edited: 20 Haziran 2014
    kenny bu yazıya teşekkür etti.
  2. JKAHRAMAN

JKAHRAMAN TÜİSAG Üyesi

İşveren olmak isterdim,...

Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  3. Ayşe Bekoğlu

Ayşe Bekoğlu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

ben yok ya takip altında çalışamayanlardanım, ,illa ki insiyatif olmalı bende karar merciyi olmalıyım :D

4. yenibirdost

yenibirdost TÜİSAG Üyesi

Bence insanın hangisini istediğinden daha çok hangisini başarabileceği önemli.Tabiiki ankete bakarsanız herkes patron olmak ister ama insanın ne olduğunu bilecek kadar kendini tanıması ve buna göre bir yol tutturması önemli.Netice olarak hangisinde başarılı olunuyorsa o seçilecek şekilde doğru seçim yapılmazsa sonuç iflas bir sürü borç ödenemiycek krediler olur çıkar.Herkesin doğru seçimler yapması temennisi ile.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Ayşe Bekoğlu ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  5. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Ben zengin doğmayı isterdim:)

Yeliz Çelik, Ayşe Bekoğlu ve Gamze bu yazıya teşekkür etti.
  6. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

İşçi olmayı seçerdim.O zaman sadece kendime karşı sorumlu olurum.İşveren olduğumda bir çok kişiye karşı sorumlu olacağım ve istemeden olsa bile bir tanesinin kalbini kırsam dahi bu kul hakkına girecektir...

İşin öte taraftaki boyutunu düşünerek işçi olmayı seçiyorum... :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

Gamze Hanım siz ne olmak isterdiniz ? :) Mesela Bill Gates mi yoksa bir microsoft çalışanı mı ? :)

8. Gamze

Yanılmışsınız :)
    Ben bir pastane işletseydim acayip mutlu olurdum. Tüm çeşitleri ben yapacağım ama temizleyip toplayan bir ekibim olacak. Süslü püslü pastalar, kurabiyeler, kekler, börekler vs. Mutfağı çok seven bir kadın olmak böyle birşey sanırım :D

9. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

:) iyi ama bu tam olarak patronluk değil ki. tüm gün mutfaktan çıkamayacaksınız temizlik ekibinden daha fazla çalışacaksınız. yani benim kafamdaki patron kavramı şu.bir odası olur,kocaman bir masası.. gün yolu ayaklarını masaya dayayıp çalışanlarına emirler yağdırır :) en azından benim şu ana kadarki iş tecrübelerimde 1 tanesi hariç durum genelde böyleydi...

bu arada bir gün pastane açarsanız bana da haber verin yaptığınız pastanın tadına bakmak isterim :)

10. Gamze

Benim patronluk anlayışım böyle değil maalesef. İşyerimin kapısını ben açacağım ve yine ben kapatacağım. Sen işine ne kadar sahip çıkarsan çalışanlarında o kadar çıkar. Yaptıklarınızı tadıp müşterilerinizin beğenisini almak hem göze hem damağa hitap ettirebilmek beni çok mutlu edecektir.
    Çocukları, o çok sevindiren pastaların kahramanı olmak, her sabah işine gitmeden kahvaltı için sizden alışveriş yapan aynı insanları görmek...
    Harika :)

11. kenny

kenny TÜİSAG Üyesi

Aslında bu yapılamayacak denli büyük bir hayal değil ki.20-30.000 tl kredi çekseniz ufakta olsa bir pastane açabilirsiniz sanırım.Dükkan çok büyük olamayacağından temizlik ekibi için de 1 kişi yeterli olur...

Pastaneyi de kirası çok yüksek olmayan fakat müşteri potansiyeli yüksek (örneğin bir okulun yada hastanenin vs yakınında) bir yerde açarsınız.

Bu işten çok büyük paralar kazanmasanız da sevdiğiniz işi yapıp o mutluluğu yaşarsınız.Tam tersi de olabilir yaptığınız ürünlerin lezzeti kulaktan kulağa duyulup şubeler de açma ihtimaliniz var.O durumda da hem mesleki tatmin yaşarsınız hemde epeyce kazanırsınız..

Sizin yerinizde olsam bunu yapmayı kesin denerdim...:)

Yüklüyor...
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica