Soru : Belediyede Iş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında

emin kayhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Tskrler ece hanim kolay gelsin.

O

ozgurisguvenlik

Guest
Belediyelerde işler artık yasalara göre değil, kişinin siyasetine göre yürüyor. Eğer kişi aynı görüşteyse sorun olmaz bir yolu bulunur, değilse işinin olmaması için bir yol bulunur. Bu kadar kolay.

musty0786

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Nasıl düzelttirdiniz ece hanım ? Gerçekten az tehlikeli mi? Eğer az tehlikeli ve bakanlığın yayınladığı nace kodlarına göre yaptıysanız değişikliği örnek yazışma ve yöntemini paylaşırsanız sevinirim.

musty0786

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhabalar bende belediye çalışanıyım ve bizim nace kodumuzda inşaat gözüküyordu... Şimdi düzelttirdik "Belediyelerin kamu hizmetleri" diye geçiyor...

H.Ece ALTINTAŞ
İş Güvenliği Uzmanı
Nasıl düzelttirdiniz ece hanım ? Gerçekten az tehlikeli mi? Eğer az tehlikeli ve bakanlığın yayınladığı nace kodlarına göre yaptıysanız değişikliği örnek yazışma ve yöntemini paylaşırsanız sevinirim.

cvl-tt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Çok basit arkadaşlar..,,,, iş kolu kodlu kurumumuzun ,,,olan nace kodunun .... olarak değiştirilmesi yazıosunuz..sgk yıı arayın onlarda sölüyor zaten.

Tolga TERCAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Kamu kurumları ile 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta
yer alan işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği profesyonelleri,
Temmuz 2014’ten itibaren göreve başlayacak ....bu yazıyı direk 6331 sayılı yasadan kopyaladım bu nemek arkadaşlar .. ayrıca 2016 diye bi ibare göremedim kafam karıştı Adalet bakanlğında çalışıyorm?

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Kamu kurumları ile 50’den az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta
yer alan işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği profesyonelleri,
Temmuz 2014’ten itibaren göreve başlayacak ....bu yazıyı direk 6331 sayılı yasadan kopyaladım bu nemek arkadaşlar .. ayrıca 2016 diye bi ibare göremedim kafam karıştı Adalet bakanlğında çalışıyorm?
Hangi 6331' e baktınız? www.mevzuat.gov.tr' den 6331' i indirip tekrar bakmanızı öneririm. Madde 38, a bendi, 1. fıkra.

musty0786

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Çok basit arkadaşlar..,,,, iş kolu kodlu kurumumuzun ,,,olan nace kodunun .... olarak değiştirilmesi yazıosunuz..sgk yıı arayın onlarda sölüyor zaten.
bakanlığın nace kodunda az tehlikeli olarak görünüyor. Ama Sgk kendi kodlarında az tehlikeden çıkarmış bu ne iş bu ne lahana turşusu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tolga TERCAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Hangi 6331' e baktınız? www.mevzuat.gov.tr' den 6331' i indirip tekrar bakmanızı öneririm. Madde 38, a bendi, 1. fıkra. evet baktım öyle yazılıyor demek ki eski yasaya bakmışım.

cvl-tt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
bakanlığın nace kodunda az tehlikeli olarak görünüyor. Ama Sgk kendi kodlarında az tehlikeden çıkarmış bu ne iş bu ne lahana turşusu.
Sgk'yı arayın durumu bildirin..Onlar yönlendiriyor. Doğru olan Nace kodunuzx hangisiyse onu söyleyin.Sonrada dilekçeyle başvuru yapın durumunuzu anlatan.15 Gün sonra düzeldi bizim ki.

ERGİN ERYILMAZ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba Ece hanım; bence sizin almanız gerekir..İnsan Kaynakları ile görüşürseniz işlemlerinizi yaparlar..Yönetmelik ve ek formlarını İK nıza verin bence hallederler..Benim arkadaşım makina mühendisi Bursa / Yıldırım belediyesinde isg uzmanı ilave ödemesini alıyor..çünkü siz 657 ye tabi oldunuz sıkıntı yok..

musty0786

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sgk'yı arayın durumu bildirin..Onlar yönlendiriyor. Doğru olan Nace kodunuzx hangisiyse onu söyleyin.Sonrada dilekçeyle başvuru yapın durumunuzu anlatan.15 Gün sonra düzeldi bizim ki.
Ben nasıl belirleyebilirim yetkim var mı belirlemeye ? en az 50 tane iş yeri açılmalı ve kişiler bu iş yerlerine yerleştirilmeli...

cvl-tt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Ben nasıl belirleyebilirim yetkim var mı belirlemeye ? en az 50 tane iş yeri açılmalı ve kişiler bu iş yerlerine yerleştirilmeli...

Bizim kodumuz yaptığımız asıl işle tamamen alakasız doğalgaz döşenmesi vs idi...Çevre belediyelerin Nace kodunu öğrendim ve kanalizasyon/bertaraf vs olduğunu söylediler ve bizimde yaptığımız asıl işe en yakın olandı..O şekilde güncellenmesi için yazı gönderdik ve güncellendi.

HAYAT ÇİFTÖİ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İşkolumuz önceden İnşaat gözüküyordu itiraz ettik ve şimdi değişti belediyelerin kamu hizmetleri oldu...
Aslında tam tersi ben geçen sene çıkan kanunla memuriyet hakkı kazanan Sözleşmelilerdenim =)) Sözleşmeliykende ekstra ücret almıyordum, şimdide almıyorum....

H.Ece ALTINTAŞ
İş Güvenliği Uzmanı
Ece hanım belediylerin nace kodu nasıl veya kim tarafından belirleniyor bu konuda bilgi verirseniz sevinirim çok tşk

HAYAT ÇİFTÖİ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bizim kodumuz yaptığımız asıl işle tamamen alakasız doğalgaz döşenmesi vs idi...Çevre belediyelerin Nace kodunu öğrendim ve kanalizasyon/bertaraf vs olduğunu söylediler ve bizimde yaptığımız asıl işe en yakın olandı..O şekilde güncellenmesi için yazı gönderdik ve güncellendi.
arkadaşlar nace kodlarını nasıl öğrene biliriz çalıştığımız belediyenin.

bkeskin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
sgk sicil numarasının ilk hanesinden sonrakı 6 hane dir.

HAYAT ÇİFTÖİ

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
iş yerinin sgk sicil numarasımı

Tolga TERCAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar merhaba isg katip sayfam yeni açıldı.ancak kurumumu nasıl seçerim bilmiyorum ceza infaz kurumunda çalışıyorum ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir siniz

tamer_dal

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar merhaba isg katip sayfam yeni açıldı.ancak kurumumu nasıl seçerim bilmiyorum ceza infaz kurumunda çalışıyorum ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir siniz

kurumunuz isg katip üzerinden sizle iç görevlendirme diye sözleşme yapıyor. sonra siz sisteminizden girip kabul ediyorsunuz

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.