Belediyelerde Risk Analizi

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında darkcircle tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. darkcircle

darkcircle TÜİSAG Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,

Belediyelerde risk analizine ihtiyacım var.
    (Belediye binası, zabıta ve iftaiye birimleri, su depoları, garaj vb.)
    Hatta bunlar yanında belediye bünyesinde olan Atıksu Arıtma Tesisi de var.

Çok müşkül durumdayım. Lütfen yardım. Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

2. cvl-tt

cvl-tt TÜİSAG Üyesi

Bende aynı dertten muzdaribim..Bulduğum analizleri birleştiriyorum ve yeni maddeler ekliyorum fakat bazı birimlerle ilgili hiç bir done yok elimde..Belediyede bu işi yapmış birine ihtiyacımız var..

3. darkcircle

darkcircle TÜİSAG Üyesi

Bu konuda yardımcı olabilecek kimse yok mu Değerli Arkadaşlar ?

4. betulmaden

betulmaden TÜİSAG Üyesi

Aylardır bakıyorum da kimse katkı koymamış bu konuya eminim ki bir sürü arkadaşın elinde dökümanı vardır ama kimse vermek istemiyor tersine almak istiyor genelde ilginç bir durum dikkatimi çekti. :)

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. alper akpunar

alper akpunar TÜİSAG Üyesi

Yapılacak analizler belediyeye işçi tahsis eden şirketler içinmi? yoksa belediye kendi bünyesindemi iş güvenliği uzmanı bulundurmalı?

6. graviton(suat)

graviton(suat) TÜİSAG Üyesi

Akkıllı bina konseptindeki yerlerde daha once çalışma yapmış arkadaş var mı?

akkılı binadaki sistemlerin periyodik kontrol süreleri ne kadardr? yağmur suyundan kendi suyunu elde etmekte,ruzgar enerjisinden kendi enerjisini vesaiere karşılamakta boyle ortamlarda rd nasıl hazırlanır?

dahada onemlisi bu sitemlerin periyodik kontrol sureleri nedir bilen varmı?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Last edited by a moderator: 8 Mayıs 2014
  7. betulmaden

betulmaden TÜİSAG Üyesi

Sayın Graviton belediyeler içerisinde akıllı bina konsepti benim bildiğim ve araştırdığım kadarıyla küçükçekmece birde sarıyer belediyesinde var. Küçükçekmecenin binası aktif çalışmakta, sarıyer belediyesinin binası henüz yapım aşamasındadır. Akıllı binalar ile ilgili benim tavsiyem , iki sertifikasyon şekli var zaten hangisi ile çalışıyorsanız onlar size yada yetkililerinize rapor sunmak zorunda çünkü bir denetim aşamasından geçmek zorunda sertifikalnadırılması için, eğer bu raporlara ulaşırsanız tüm teknik bilgileri kullanarak yorum yapabilirsiniz. İyi çalışmalar

8. graviton(suat)

graviton(suat) TÜİSAG Üyesi

Sayın betulmaden akıllı bina belediye binası değil bin bankanın operasyon merkezi tavsiyeleriniz için teşekürler.

9. betulmaden

betulmaden TÜİSAG Üyesi

Sayın graviton belediyeler de risk anlizi konusu yazınca bilgilendireyim istedim, ama dediklerim özel binalar için de geçerlidir. İyi çalışmalar dilerim.

10. rehapinaroglu

rehapinaroglu TÜİSAG Üyesi

Merhaba,
    ben size yardımcı olabilirim.

Last edited by a moderator: 7 Mayıs 2014
    Serkan Odabas, Halide Ünlü Karaca ve EVREN IŞIK bu yazıya teşekkür etti.
  11. alper akpunar

Hangi konuda?

12. rehapinaroglu

Belediyelerde İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda

13. rational

rational TÜİSAG Üyesi

ben de bilgi almak istiyorum...

14. cvl-tt

cvl-tt TÜİSAG Üyesi

benimde ihtiyacım var yardıma bu konuda..
    Nereden başlayacağımı bilemiyoru..
    Civar belediyeler OSGB'sen hizmet alımıyla aşmayı düşünüyor..

15. alper akpunar

Hizmet alan belediyeler neye istinaden alıyor? Belediyeler kamu kurum statüsünde ise...

16. ERKAN EKER

ERKAN EKER TÜİSAG Üyesi

Değerli arkadaşlar
    Ben de belediyede iş güvenliği uzmanı olarak görevlendirildim. Ancak elimde hiç veri yok. Neler yapmalıyım. Bilgisi olan arkadaşlar varsa ve paylaşırlarsa sevinirim.

17. ERKAN EKER

ERKAN EKER TÜİSAG Üyesi

Reha bey bilgilerinizden yararlanmak isteriz. Belediyelerde iş güvenliği konusunda

18. rehapinaroglu

Her birimin her iş kolunu ayrı ayrı değerlendirerek risk analizleri ve acil durum eylem planları hazırlamanız lazım.Bunun yanında İSG kurulu kurup toplantıları düzenli olarak yapmanız lazım.Detay için ***KESİLDİ*** ulaşabilirsiniz bana.

Last edited by a moderator: 4 Haziran 2014
    ERKAN EKER bu yazıya teşekkür etti.
  19. ERKAN EKER

ERKAN EKER TÜİSAG Üyesi

Reha Bey öncelikle teşekkür ederim. Elinizde belediyeler için yapılmış örnek bir risk değerlendirmesi var mı?

20. rehapinaroglu

Var efendim.e-mail adresinizi yazın göndereyim size.

nurcin_cam bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica