Haber Beton Mikseri Tarlaya Uçtu, Sürücü Öldü - Karabük

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Serçin YAPRAK

Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi

Beton Mikseri Tarlaya Uçtu, Sürücü Öldü

1.jpg

KARABÜK'ün Safranbolu İlçesi'nde, virajda kontrolden çıkarak tarlaya uçan beton mikserinin sürücüsü 27 yaşındaki Halil Okutucu öldü.

2.jpg

Kaza, saat 03.00 sıralarında Karabük-Kastamonu Karayolu'nun Safranbolu Çay Mahallesi mevkiinde meydana geldi. Halil Okutucu yönetimindeki 78 SL 730 plakalı beton mikseri, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda virajı alamayıp kontrolden çıktı ve 20 metre yükseklikten tarlaya uçtu. Yan yatan beton mikserinin kabininde sıkışan Okutucu, hayatını kaybetti. Kazanın meydana geldiği yerin karşısındaki beton santralinde çalışan Okutucu'nun arkadaşları polis ve 112 Acil Servisi arayarak yardım istedi. Okutucu'nun cesedi, vinç ve kepçe yardımıyla yaklaşık yarım saat süren çalışmayla sıkıştığı yerden çıkarılarak Safranbolu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Kaynak: DHA

2. Gamze

Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı

GUNBOYU_20140906_3.jpg

3. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

Allah rahmet eylesin. Ne yazık ki mikserler genelde çok hızlı araç kullanıyorlar. Öyleki trafikte eğer herhangi biri bir mikser görürse şeridini değiştiriyor. Binek araçla yarışıyorlar, onca tonaj ile! Enteresan bir ülkeyiz vesselam, birde solu kapatıp gidiyorlar ki kural gereği solu kullanmamaları gerekiyor.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica