Duyuru : Bilirkişilik Temel Eğitimi Sertifika Programı 2-3 Nisan 2016

Hasan Durucasu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İşyeri Hekimi
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ MERKEZİ

BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

2-3 Nisan 2016

ANKARA

http://bedam.baskent.edu.tr/

İletişim: 0312 988 12 60 - 0542 624 9040

Programın Amacı:

Çözümü, uzmanlığı, özel veya teknik bilgiyi gerektiren hallerde oy ve görüşünü sözlü veya yazılı olarak vermesi için mahkemeler tarafından başvurulan kişilere bilirkişi denmektedir.

Ancak işin tabiatı gereği çeşitli özel veya teknik bilgiye sahip söz konusu uzman kişiler bir hukuk kurumu olan bilirkişilik üzerine gerekli formasyona sahip değildirler.

Bu program, mesleki deneyime sahip, alanında uzman kişilerin bilirkişilik hakkında hukuki bilgi sahibi olmalarını ve bilirkişilik faaliyetlerini hukuksal açıdan sorumluluklarını gerektirebilecek herhangi bir sorunla karşılaşmadan sürdürebilmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Programın Süresi:

Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere toplam 12 saat.

Programın Yeri:

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı Bahçelievler/ANKARA

Program Ücreti:

750 TL (KDV Dahil)

(Daha önce herhangi bir bilirkişilik programımızdan sertifika almış katılımcılar için KDV Dahil 650 TL)

http://bedam.baskent.edu.tr/ adresinde yer alan form doldurularak online kayıt yaptırılabilir.

Banka Hesap No:

Denizbank Başkent Kurumsal Şubesi’nde Başkent Üniversitesi’ne ait 796 910 - 364 numaralı hesap IBAN: TR 97 0013 4000 0007 9691 0001 16
Açıklama Olarak Katılımcının ve Kursun Adı Yazılmalıdır

İÇERİK:

Programın planlanan ders içeriği şu şekildedir:

· Bilirkişilik Kavramı

· Bilirkişi Olacaklarda Aranılan Nitelikler

· Bilirkişiye Başvurulmasını Gerektiren Haller

· Bilirkişilerin Seçilmesi

· Bilirkişilerin Görevlendirilmesi, Görev ve Yetkileri

o Bilirkişinin faaliyetlerinin mahkeme tarafından gözetilmesi

o Bilirkişilik görevinin devredilemezliği

o Bilirkişi raporunun kapsamı

o Bilirkişinin görevi kabulden kaçınması ve kaçınma süresi

o Bilirkişinin mahkemeden talep edebileceği hususlar

o Bilirkişilik görevinin sınırları

o Bilirkişinin tarafların görüşlerine başvurabilmesinin şartları

· Bilirkişinin Reddi

· Bilirkişinin Sorumluluğu

o Bilirkişinin Cezai Sorumluluğu

o Bilirkişinin Hukuki Sorumluluğu

· Bilirkişi Ücretleri

· Bilirkişi Raporu Hazırlanırken Dikkat Edilecek Hususlar

Belge:

%85 katılım şartını sağlayan katılımcılara sertifika verilecektir.

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE DANIŞMANLIK HİZMETLERİ MERKEZİ

BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

2-3 Nisan 2016

ANKARA

http://bedam.baskent.edu.tr/

İletişim: 0312 988 12 60 - 0542 624 9040

Programın Amacı:

Çözümü, uzmanlığı, özel veya teknik bilgiyi gerektiren hallerde oy ve görüşünü sözlü veya yazılı olarak vermesi için mahkemeler tarafından başvurulan kişilere bilirkişi denmektedir.

Ancak işin tabiatı gereği çeşitli özel veya teknik bilgiye sahip söz konusu uzman kişiler bir hukuk kurumu olan bilirkişilik üzerine gerekli formasyona sahip değildirler.

Bu program, mesleki deneyime sahip, alanında uzman kişilerin bilirkişilik hakkında hukuki bilgi sahibi olmalarını ve bilirkişilik faaliyetlerini hukuksal açıdan sorumluluklarını gerektirebilecek herhangi bir sorunla karşılaşmadan sürdürebilmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Programın Süresi:

Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere toplam 12 saat.

Programın Yeri:

Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı Bahçelievler/ANKARA

Program Ücreti:

750 TL (KDV Dahil)

(Daha önce herhangi bir bilirkişilik programımızdan sertifika almış katılımcılar için KDV Dahil 650 TL)

http://bedam.baskent.edu.tr/ adresinde yer alan form doldurularak online kayıt yaptırılabilir.

Banka Hesap No:

Denizbank Başkent Kurumsal Şubesi’nde Başkent Üniversitesi’ne ait 796 910 - 364 numaralı hesap IBAN: TR 97 0013 4000 0007 9691 0001 16
Açıklama Olarak Katılımcının ve Kursun Adı Yazılmalıdır

İÇERİK:

Programın planlanan ders içeriği şu şekildedir:

· Bilirkişilik Kavramı

· Bilirkişi Olacaklarda Aranılan Nitelikler

· Bilirkişiye Başvurulmasını Gerektiren Haller

· Bilirkişilerin Seçilmesi

· Bilirkişilerin Görevlendirilmesi, Görev ve Yetkileri

o Bilirkişinin faaliyetlerinin mahkeme tarafından gözetilmesi

o Bilirkişilik görevinin devredilemezliği

o Bilirkişi raporunun kapsamı

o Bilirkişinin görevi kabulden kaçınması ve kaçınma süresi

o Bilirkişinin mahkemeden talep edebileceği hususlar

o Bilirkişilik görevinin sınırları

o Bilirkişinin tarafların görüşlerine başvurabilmesinin şartları

· Bilirkişinin Reddi

· Bilirkişinin Sorumluluğu

o Bilirkişinin Cezai Sorumluluğu

o Bilirkişinin Hukuki Sorumluluğu

· Bilirkişi Ücretleri

· Bilirkişi Raporu Hazırlanırken Dikkat Edilecek Hususlar

Belge:

%85 katılım şartını sağlayan katılımcılara sertifika verilecektir.

Her yıl adliyelerde ihtiyaç duyulan konu başlıklarında bilirkişilikle alakalı duyurular yapılmaktadır. Genellikle Ocak-Şubat-Mart-Nisan aylarında, bu duyuruların hiç birisinde sertifika istenmemektedir. İstenen sertifika, devletin verdiği sertifika yani DİPLOMADIR.

Halide Ünlü Karaca

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Her yıl adliyelerde ihtiyaç duyulan konu başlıklarında bilirkişilikle alakalı duyurular yapılmaktadır. Genellikle Ocak-Şubat-Mart-Nisan aylarında, bu duyuruların hiç birisinde sertifika istenmemektedir. İstenen sertifika, devletin verdiği sertifika yani DİPLOMADIR.
Merhaba,

Elektrik Müh. Odası da veriyor. Ben bu evrakımı ibraz ettim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

turanmst

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
adliyelerde genel kural 3 yıl çalışma süresi ve diploma igu sertiifkasıdir, bu şekilde bir sertifikayı isteyen bir adliye görmedim ama ibraz ederseniz alırlar ben iso 9001 eğitim katıllım sertifikamı koydum onu da aldılar ;)

Hasan Durucasu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İşyeri Hekimi
Bu program, diploma sahibi mesleki deneyime sahip, alanında uzman kişilerin bilirkişilik hakkında hukuki bilgi sahibi olmalarını ve bilirkişilik faaliyetlerini hukuksal açıdan sorumluluklarını gerektirebilecek herhangi bir sorunla karşılaşmadan sürdürebilmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Yani bu program, eğitim içeriğinde de görebileceğiniz gibi, Türk yargı sistemindeki usul hükümlerini öğretmeyi amaçlayan hukuksal bir programdır.

turanmst

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bu program, diploma sahibi mesleki deneyime sahip, alanında uzman kişilerin bilirkişilik hakkında hukuki bilgi sahibi olmalarını ve bilirkişilik faaliyetlerini hukuksal açıdan sorumluluklarını gerektirebilecek herhangi bir sorunla karşılaşmadan sürdürebilmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Yani bu program, eğitim içeriğinde de görebileceğiniz gibi, Türk yargı sistemindeki usul hükümlerini öğretmeyi amaçlayan hukuksal bir programdır.
yani kişinin kendini geliştirme amaçlı bir program bu eğitime katılırsa daha iyi bir bilirkişi olacak ama bu eğitime katılınca bilirkşi olmayacak bu ayrıntı önemli bazıları bu tip eğitimleri yeni bir iş kapısı olarak gösteriyor

Hasan Durucasu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İşyeri Hekimi
yani kişinin kendini geliştirme amaçlı bir program bu eğitime katılırsa daha iyi bir bilirkişi olacak ama bu eğitime katılınca bilirkşi olmayacak bu ayrıntı önemli bazıları bu tip eğitimleri yeni bir iş kapısı olarak gösteriyor

Evet tam olarak söylediğiniz gibi.

Aşağıdaki linkte bilirkişi olmak için gereken şartlar görülebilir.

http://www.istanbul.adalet.gov.tr/duyuru/bilirkisi_basvuru_2016.html

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Ne de güzel söyledin. Burasını reklam amaçlı kullanımına karşıyım ben. Bilgiyi eksik yazıyorlar. Sonra da insanlar, vay be ben bilirkişi olacağım diye cupp atlıyor. Sonrada hayal kırıklığı oluyor. Eleştirim bu işi tam açıklamadan sadece reklam olsun diye buraya yazanlaradır.

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bu eğitim sonucunda bilirkişi olunmuyor sanırım.
Ben de 1 yıl bilirkişilik yaptım ama sadece savcılığa başvuru yapıyoruz ve yemin töreni oluyor. Bu eğitim sadece kendini geliştirme ile alakalı diye düşünüyorum.
Zaten bilirkişi olunca da seni çağırıp çağırmayacakları hakimin savcının insiyatifinde, öyle her bilirkişiyi çağırmıyorlar.

İşGüvUzman

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bu eğitim sonucunda bilirkişi olunmuyo sanırım.
Ben de 1 yıl bilirkişilik yaptım ama sadece savcılığa başvuru yapıyoruz ve yemin töreni oluyor. Bu eğitim sadece kendini geliştirme ile alakalı diye düşünüyorum.
Zaten bilirkişi olunca da seni çağırıp çağırmayacakları hakimin savcının insiyatifinde, öyle her bilirkişiyi çağırmıyorlar.
Aynen. doğru bir tane.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.