Bir Holdingin Bütün Firmalarından Sorumlu Muyuz???

murat2242

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar,Bir holdingin 6 tane firması var.ve bu firmaların ssk sicil numaraları hepsi farklı.bende bunlardan birinde çalışıyorum.İşyeri hekimimiz bütün firmalarla sözleşme yapmış.Benim çalıştığım firma çok tehlikeli sınıfta ve c sınıfı olduğum için sözleşme yapamadım.Bu yüzden diğer firmalarda bana mı ait olur.Yoksa sadece sigortamı yatıran firmamı bana ait olur.yıllık değerlendirme formu Ek-6 yı göndereceğiz .işyeri hekimi 6 tane hazırlamış ben hepsini imzalamam banaait olanı imzalarım dedim.Yardımcı olabilrseniz sevinirim.

Erdi Sadık Delikurt

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bende bir Holdingin alt firmalarından bir tanesinde çalışıyorum. Firma çok tehlikeli sınıfta. Sadece kendi çalıştığın firmanın iş güvenliğinden ve çalışanlarından sorumlusun. İşyeri hekimiyle sadece çalıştıgın firma içinde bir bağın var.

Hakiki Bilgi

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Sözleşme yaparken hangi SGK numarası ile sözleşme yaptıysanız o firmadan sorumlusunuzdur.Eğer diğer şirketlerde de iş güv. uzmanlığı yapacaksanız,sözleşmeye diğer şirketlerin SGK sicil numaraları yazılır ve ........,.......,.......numaralı şirketlere vekaleten iş güv. uzmanı olarak bakar maddesi eklenmelidir.Tabi tehlike ve kişi sayısı göz önünde bulundurulmalıdır.

SEG

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Eğer sgkyı holding üzerinden yaptırırsanız, saat ve sınıfınızın yettiği ölçüce diğerleriyle de sözleşme yapabilirsiniz. ancak holdingden de bir görevlendirme yazısı alıp elde bulundurmalısınız

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.