Soru Bir Iş Güvenliği Uzmanı Ayda 100 Firmaya Görevlendirilebilir Mi?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında HÜSEYİN AĞAÇLI tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. HÜSEYİN AĞAÇLI

HÜSEYİN AĞAÇLI TÜİSAG Üyesi

geçen hafta anlaştığım OSGB bana 20 saatim için 13 firmaya görevlendirme yaptı

2. Çalışan sayıları mi cok az Nsl oluyor

3. HÜSEYİN AĞAÇLI

aynen recep bey 3 kişi 5 kişi

4. halil karadeniz

halil karadeniz TÜİSAG Üyesi

kesinlikle bakmasın

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ

Gözde YAŞAR ALTUNBAŞ TÜİSAG Üyesi

3-5 kişi de olsa bazı dökümanları hazırlamak durumunda kalacaksınız, risk alacaksınız. Bence kabul edilmemeli, iş yükünden ziyade manevi yükü insanı çok yoruyor. OSGB geçmişi olan bir uzman olarak yazıyorum, çok fazla firmaya bakmadım ancak bakan arkadaşlarımın ne kadar zorlandıklarını gördüm..

6. izmir35

izmir35 TÜİSAG Üyesi

100 firma üstün atanır ama ne kadar hakkıyla işi yapabilir oda meçhul

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. bilsoy

bilsoy TÜİSAG Üyesi

bencede çok fazla firma kabul etmemek lazım.

8. msirin

msirin TÜİSAG Üyesi

Hata yine biz uzmanlarda. Bu işin gerektiği şekilde yapılması halinde ayda en fazla 25-30 firmaya ( oda büyüklüğüne bağlı) bakılabilir. 100 ün üzerinde bakan uzman eminim firmaları ayda en az 1 defa bile ziyaret edemiyordur. Sadece kağıt üstünde işler yapıldığını zannediyorum. Birileri bu kadar firmanın sorumluluğunu kabul etmez ise onlarda o kadar firma veremeyecektir. 5 çalışanı olan tehlikeli sınıfta olan bir işyeri için ayda 40 dk ile nasıl danışmanlık, eğitim ,saha kontrolü ve rehberlik yapılır ,ben şahsen yapamıyorum

9. izmir35

izmir35 TÜİSAG Üyesi

işte kopyala yapıştır risk analizi 30 dakka eğitim ve ayda bir gidip çay içmekle olmuyor bu işler

10. görev yapabilir.teorik olarak sıkıntı yok.

11. yenibirdost

yenibirdost TÜİSAG Üyesi

Daha yirmi saatiniz dolmuş fazla mesailerle 180+37=217 saate kadar yolu var Allah kolaylık versin.

ali türk 2013 bu yazıya teşekkür etti.
  12. izmir35

izmir35 TÜİSAG Üyesi

sadece 20 saate anlaşma yaptıysanız sorun olmaz ama 180+37 saati bu şekilde görevlendirme yaparlarsa ne olur orası meçhul tabi ki...

13. Lazrail

Lazrail TÜİSAG Üyesi

bence yavaş yavaş başka iş ara oradan uzaklaş anladığım kadarıyla irili ufaklı çok firma üzerine yapacak.

14. HÜSEYİN AĞAÇLI

zaten hemen uzaklaşıp işi bıraktım

15. asistoli

asistoli TÜİSAG Üyesi

Görevlendirilmesinde sıkıntı yok ama o arkadaş saatli bomba gibi dolaşır ortalıkta, gece bile huzursuz yatarım ben olsam, 100 firma ne demek? aynı anda patlamaya hazır 100 risk. az olsun temiz olsun, işi profesyonelce ve gerekleriyle yapmak daha önemli. :düşünceli:

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica