Soru : Bir Musibet....

mehmet oğuz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Deriz ya hep "bir musibet bin nasihatten ...." aklımdaki aslında buydu.başlığa uzun olasın diye başlığı kısa tuttum arkadaşlar.

13 mayısta yaşadığımız acı olay bize bir defa daha göstermiştir ki; işimiz çok önemli, tehlikeli, sorumluluğu çok ama çok yüksek olan ve belkide en önemlisi büyük bir misyon yükleyen bir iştir.meslektir.

Ben şahsen şapkamı önüme koyup tekrar düşüneceğim.bu sorumlulukların farkında olduğum için mesleki bilgi gerektiren inşaat ve maden gibi sektörlerde çalışmayı hep reddettim.ancak uzun uzadıya maaş sorularının sorulduğu sayfalarda vakit geçiren arkadaşların bu konuda tekrar düşünmelerini dikkate değer buluyorum.

3 gündür; evde, işte, yolda, cepten nete girerek somayı takip ediyorum.ve maalesef bu esnada bir çalışanım iş kazası geçirdi.acım ikiye katlandı.şükür sıkıntılı bir durum yok ama dedim ya bu olay bu acı hepimizi titretip kendine getirmeli diye düşünüyorum.

Yoksa 3 gündür herkesin ağzına sakız olduk; bir erdoğan bir iş güvenliği uzmanları diyorlar..
Mazallah dikkat edin, bir sonraki hakkında konuşulan uzman biz olmayalım.

Selametle.

aytekin turgutlu

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Size katılıyorum. Acı büyük ancak eğer gerçekten bu acıdan - siyaset yapmadan-
bir İş Sağlığı ve Güvenliği bilinci çıkartabilirsek bence yaşamını yitiren çalışanları bir nebze
huzurlu kılabiliriz diye düşünüyorum.

Mehmet Gençoğlu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Bu iş sadece iş güvenliği uzmanlarının gayreti ile çözülecek olsa elimden gelenin kat be kat fazlasını yapmaya hazırım. Ancak bizim sorunumuz ülke olarak güvenlik kültürümüzün olmaması. en basit örnekle trafiktekilerin % kaçı emniyet kemeri takıyor?
Bu sorun ülke olarak bilinçlendiğimiz zaman çözülür.
Son faciadan sonra iş güvenliğinin üstüne gündem olarak biraz daha gidilir, ondan sonra aynı tas aynı hamam...

mehmet oğuz

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
bu arada eğitimlerimde yangın çeşitlerini anlatırken kendi kendine yanmaya örnek veremezdim. :(
artık öğrendim çk üzgünüm.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.