Bir Osgb Firmasinin Gönderdiği Mail

vicomtek

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Şule hanım,"A Sınıfı olduğunu iddia eden şahis"cümleniz dikkatimi çekti..Gerçekten bu şahsın,"İSG KATİP" ten sertifika ve aktiflik durumunu kontrol edebildiniz mi?merak ettim doğrusu.
İyi çalışmalar dilerim.

Sertifika durumuyla ilgili çelişkili bilgiler vermiş de o yüzden şüpheliyim. Şahsı fabrikada görebilsem soracağım İSG KATİP aktiflik durumunu.

uzman

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
maalesef küçük işletmeler osgb lerden hizmet almak zorunda. Bir arkadaşımın 2 tane tehlikeli sınıfta firması var. 1 tanesinde 3 kişi diğerinde 5 kişi çalışıyor, beden igu olarak yardım istedi. Benim onun şirketlerinde igu olarak görev yapabilmem için her iki şirketinde 1 er gün sigorta primi ödemesi gerekiyor. Yaklaşık 90+90=180TL prim yatırması gerekecek + İYH için ve diğer sağlık personeli için de aynı işlemler yapılacak. yani sadece primler yaklaşık 500TL olacak. + ücretler.

Osgb nin iki şirket için verdiği teklif şu 400TL+KDV / Ay , acil durum planı ve risk analizleri ücretsiz.

Bu durumda çok fazla seçenek kalmıyor.
işler böyle yürümüyor .bu hesapla sen ac kalırsın emin ol

İlker ALTAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
işler böyle yürümüyor .bu hesapla sen ac kalırsın emin ol
Allaha şükür iyi bir işim var, rıskı verecek olan da Allah dır, sen dert etme. Fakat işler nasıl yürüyor onu merak ettim, biraz açar mısın?

ay_iz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Ben İGU 5 aydır yapıyorum tam zamanlı olarak...C olarak başladım aralık ayında B sertifikayı aldım...şimdi ben B uzmanım diyebilirmiyim? bence hayır...zaten gönlüm el vermez demeye bu iş gerçekten tecrübe ve öngörü isteyen bir iş evet mevzuatı takip ediyorum sorup soruşturuyorum öğrenmek için çaba gösteriyorum ama şu anda bu işi hakkıyla yapan bir B uzmanın aldığı parayı hak ettiğimi düşünmüyorum....Onun için yükselme sınavı ile B ve A sertifika alan arkadaşlar OSGB ler B ve A uzman avına çıkmış durumda tecrübeye falan baktıkları yok...Onlar aldıkları işe bakıyorlar senin üstünde ki sorumluluk veya meydana gelecek bir iş kazasında senin başına gelecekler umurlarında bile değil, verilen paralara kanmamak lazım diye düşünüyorum...gerçekten çok riskli ve sorumluluk gerektiren bir iş bizim işimiz. Çünkü insan hayatının bir bedeli yok...Bunlar benim düşüncelerim tabi....:)

tolga07

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bu sektörde özellikle osgb lerde çalışan uzmanların çoğunluğu işin ehli değil!!! arz ederim..

uzman

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Allaha şükür iyi bir işim var, rıskı verecek olan da Allah dır, sen dert etme. Fakat işler nasıl yürüyor onu merak ettim, biraz açar mısın?
iyi bi işin olduğuna sevindim.olmayan arkadaşlara versin Allah.herkes sebeplensin.Ancak A sınıfı uzman biri konuşurken biraz dikkatli olmalı.Ağırlığı olmalı bence.Basit şeyleri sormamak lazım.Uzman olmak kolay değil çünkü
bu sektörde özellikle osgb lerde çalışan uzmanların çoğunluğu işin ehli değil!!! arz ederim..
merak ediyorum bu forumda kimler bireysel çalışıyor kimler osgb de.herkes kendini tanıtsa iyi olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Egemen_01

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Kendi branşımda danışmanlık yaptığım çok tehlikeli sınıfta olan bir fabrika var. Ocak ayında kendi illerindeki bir OSGB ile anlaştı. Ocak ayından beri A Sınıfı olduğunu iddia eden şahis 2-3 haftada bir fabrikaya uğruyor ve kendi işlerini yaptırmak için bir eleman arayıp duruyor. Bir ara beni çalışan temsilcisi bile yapmaya kalkıştı. En sonunda fabrika yetkilileri araya girip kendi işini kendi yapması gerektiğini söylediler ve şu anda fabrikaya bile uğramıyor. Sözün kısası birçok OSGB bu şekilde çalışmakta. Bence OSGB denetimleri daha sıkılaştırılmalı ve hatta akreditasyon gibi bir sistem getirilmeli.
Sözleşme ayda kaç saat acaba İş Güv.Uzm. için öğrenebilirmiyim.?

İlker ALTAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
iyi bi işin olduğuna sevindim.olmayan arkadaşlara versin Allah.herkes sebeplensin.Ancak A sınıfı uzman biri konuşurken biraz dikkatli olmalı.Ağırlığı olmalı bence.Basit şeyleri sormamak lazım.Uzman olmak kolay değil çünkü
Siz benim yazdıklarımı okudunuz mu şüpheliyim, metinde bir soru cümlesi var mı? Siz "bu hesapla sen aç kalırsın emin ol" demekle ağırlığınızı zaten gösterdiniz? Uzman olmanın ağırlığı bu şekilde ölçülüyorsa, bir kalibrasyon hatası var demektir.
İşlerin piyasada nasıl yürüdüğünü önümüzdeki iki sene içinde piyasada kaç tane işini tam olarak yapan uzman kalacak o gösterecek.

kemalx

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
maalesef küçük işletmeler osgb lerden hizmet almak zorunda. Bir arkadaşımın 2 tane tehlikeli sınıfta firması var. 1 tanesinde 3 kişi diğerinde 5 kişi çalışıyor, beden igu olarak yardım istedi. Benim onun şirketlerinde igu olarak görev yapabilmem için her iki şirketinde 1 er gün sigorta primi ödemesi gerekiyor. Yaklaşık 90+90=180TL prim yatırması gerekecek + İYH için ve diğer sağlık personeli için de aynı işlemler yapılacak. yani sadece primler yaklaşık 500TL olacak. + ücretler.

Osgb nin iki şirket için verdiği teklif şu 400TL+KDV / Ay , acil durum planı ve risk analizleri ücretsiz.

Bu durumda çok fazla seçenek kalmıyor.
Osgb'leri çalışır vaziyete getiren biziz.Kimse Osgb'de çalışmak için uğraşmasa bu tip olaylarla karşılaşmayız.Osgb'ler ucuz eleman bulunca haliyle pastadan pay kapmak için ucuz iş yapmaya kalkışıyorlar.Bu apartmanlarda kapıcı çalıştırmaksızın temizlik şirketlerinden hizmet alımına benziyor ve bu durum haksız rekabet oluşturuyor.Osgb'lerde çalışan kişilerin sigorta primini firmalar ödemiyorsa bireysel olarak çalışan kişiler de bu firsattan yararlanmalıdır veya bu çarpıklığa bir çözüm bulunmalıdır.Bu ucuz fiyatın oluşmasında İş Güvenliği uzmanlarının payı çok fazla olduğu açıkça görünüyor.İgu'lar o kadar ucuz iş yapınca kendileri açısından daha zor durumda kalacaklarını bilmiyormuş gibi hareket ediyorlar.Bir iş kazası durumunda Osgb sizi kurtaracak mı yoksa suçu uzmanlara atarak kendilerini mi kurtaracak bir düşünün.Bu işi yapacak uzmanların kendilerini kaza durumunda ödenebilecek maddi risklerden korumak için sigortalatmaları da gereklidir.Ancak Osgb'lerden alınan bu komik maaşlarla hiçbir ödemenin yapılamayacağı açıkça görülmektedir.İgu'lar şu anda yaptığı çalışmalar maalesef yukarıda bahsettiğim temizlik şirketinde çalışan kişilerin pozisyonundan farklı değildir.

İlker ALTAN

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Osgb'leri çalışır vaziyete getiren biziz.Kimse Osgb'de çalışmak için uğraşmasa bu tip olaylarla karşılaşmayız.Osgb'ler ucuz eleman bulunca haliyle pastadan pay kapmak için ucuz iş yapmaya kalkışıyorlar.Bu apartmanlarda kapıcı çalıştırmaksızın temizlik şirketlerinden hizmet alımına benziyor ve bu durum haksız rekabet oluşturuyor.Osgb'lerde çalışan kişilerin sigorta primini firmalar ödemiyorsa bireysel olarak çalışan kişiler de bu firsattan yararlanmalıdır veya bu çarpıklığa bir çözüm bulunmalıdır.Bu ucuz fiyatın oluşmasında İş Güvenliği uzmanlarının payı çok fazla olduğu açıkça görünüyor.İgu'lar o kadar ucuz iş yapınca kendileri açısından daha zor durumda kalacaklarını bilmiyormuş gibi hareket ediyorlar.Bir iş kazası durumunda Osgb sizi kurtaracak mı yoksa suçu uzmanlara atarak kendilerini mi kurtaracak bir düşünün.Bu işi yapacak uzmanların kendilerini kaza durumunda ödenebilecek maddi risklerden korumak için sigortalatmaları da gereklidir.Ancak Osgb'lerden alınan bu komik maaşlarla hiçbir ödemenin yapılamayacağı açıkça görülmektedir.İgu'lar şu anda yaptığı çalışmalar maalesef yukarıda bahsettiğim temizlik şirketinde çalışan kişilerin pozisyonundan farklı değildir.
Baştan aşağı katılıyorum, sorunun ana kaynağı 2 kişi için yukarıda bahsettiğim tehlikeli sınıfta 16dk./ay çalışılması gerekirken (1 saat kabul ediliyor) 1 günlük prim ödenmesi gerektiği, oysa osgb iş güvenliği uzmanı için ödediği 1 günlük primle aynı şartlarda 8 ayrı firmaya hizmet götürebiliyor, haksız rekabet buradan başlıyor.
Uzman belgesini kolay almıştır, zor almıştır, tecrübelidir, tecrübesizdir, işsizdir ucuza çalışır, işi vardır kendini ağıra satar vs. vs. sürekli konuşuluyor. İşin ciddiyetinin farkında olmadan veya olarak, mecburiyetten çok düşük fiyatlara çalışanlar, hatta belgesini kiraya verenler bile varken, bu şartlarda hakkıyla uzmanlık yapmak güç gözüküyor. Bunları bilen işverenle çalışabilen arkadaşlar oldukça şanslı ve istisnadır.

kemalx

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Osgb'ler ile bireysel çalışan İgu'lar arasında bu haksız rekabeti ortadan kaldırmak için Bimer'e şikayette bulunarak Sgk'ya sigortalıların sigortasında günlük sistem yerine saatlik sisteme geçiş yapılması konusunda uyararak bu çarpıklığın giderilmesini sağlayalım.Öbür türlü İgu olarak riskin fazlasını alıyor ancak paranın azını kazanarak bir bakıma pavyon fedailiği yapmış oluyoruz.Böyle bir çarpıklık herhalde dünyanın hiçbir yerinde yoktur.Bu mesleğin saygın olabilmesi için kişilerin gerek bireysel gerekse Osgb'lerin birbiriyle rekabet edebilir durumda olması gereklidir diye düşünüyorum.Diğer yandan tüm firmaları Osgb'lere yönlendirmek ticari yönden İgu'ları da Osgb'lerde çalışmaya mecbur bırakmak etik olarak uygun değildir. Eğer daha sonuç alamazsak belgelerimizi bir süreliğine askıya alarak durumun düzelmesini sağlamaya çalışmalıyız.

dj_shark

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Arkadaşlar merhaba,
Burada sanıyorum her şey yanlış anlaşılmıştır buradaki yazıda benim de kurulumundan beri çalışmış olduğum firma bir pazarlama stratejisi olarak bu maili paylaşmış olabilir fakat işin gerçek boyutuna inmemizde fayda var. İnanın o kadar büyük firmaların başında bulunan uzmanların yaptıkları çalışmaları görseniz eminim siz de bu yazıya hak verirsiniz. Burada işini hakkıyla yapan insanlar yok değil tabiki var fakat işverenleri burada gerçekle yüzleştirmek gerekir. Bu işi ciddiye aldığını söyleyen, bünyelerinde uzman çalıştıran firmalar Türkiyenin en büyük firmaları teftişlerde büyük sıkıntılar yaşadılar, büyük cezalar yediler. Bunlara şahit olduk.
Lütfen konuya tarafsız bakınız ben burada firmamı savunmak vb... amaçlarla bu yazıyı yazmıyorum ben de altı üstü maaşlı çalışan bir uzmanım. Bahsi geçen firma Türkiye çapında tanınmış ve kalitesinden asla ödün vermeyen bir firmadır.

Kusura bakmayın yanlışlıkla mesajı gönderdim yazıma devam etmek istiyorum. Muhakkak işini gerçekten düzgün yapan OSGB ler de yok değil ama OSGB mantığı artık rant, vurkkaççılık haline, uzmanları sömürü haline dönüştü bunu hepimiz görebiliyoruz. Burada ben çok yüksek maaş almıyorum fakat şunu söylemeliyim bir iş güvenliği uzmanının görüp görebileceği kendini yetiştirebileceği kaliteli bir şirket sözkonusu. Her şey dışardan görüldüğü gibi değil arkadaşlar bunu bütün samimiyetimle söylüyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

şuayip aktaş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
burda osgb firmasının söylediği şu kısım yanlıştır ;bireyselde isgb kurmak gibi bir şart yoktur.. daha doğrusu isgb kurulması başka mevzudur.. yönetmelik diyorki tam zamanlı isg uzmanı çalıştırma için gerekli sayıya ulaşınca isgb kurmalısın.. adam bu sayının katsayılarını diyelim 15-20 işci geçiyor diye osgb den yine destek alacak ama isgb de kuracak...

hatta ister osgb ister bireysel olsun 50 ve üzeri çalışan varsa ; bir nevi isgb manasında 8 m2 lik oda bulundurmalıdır..

bireysel ile osgb nin tek farkı şudur ; osgb de uzmanla beraber hekim bulmak kolaydır... başka fark filan yoktur..

saygılarımızla..

muratts

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
yönetmeliklere uyacak kapasitede işyeri olmayan bir ülkede uzman olmak zor hakkaten..işin ilginci işçiler dahil hemen herkes yönetmeliklere uymamak için direniyor..ve kanunlar da onların yanında maalesef..
bu iş bu şartlarda ancak kağıt evrak olarak yapılır ki öyle yapılıyor zaten..hiç bir uzman arkadaşa kızamıyorum..
Ayrıca tecrübeli uzman muhabbeti de saçma..bu yeni bir sektör ve bu sektörde tecrübeli kimse yok..tecrübe işi geçilsin bizahmet.

dj_shark

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
yönetmeliklere uyacak kapasitede işyeri olmayan bir ülkede uzman olmak zor hakkaten..işin ilginci işçiler dahil hemen herkes yönetmeliklere uymamak için direniyor..ve kanunlar da onların yanında maalesef..
bu iş bu şartlarda ancak kağıt evrak olarak yapılır ki öyle yapılıyor zaten..hiç bir uzman arkadaşa kızamıyorum..
Ayrıca tecrübeli uzman muhabbeti de saçma..bu yeni bir sektör ve bu sektörde tecrübeli kimse yok..tecrübe işi geçilsin bizahmet.

Bu işte hiçbir zaman yetkinlik yoktur 50 yılda çalışsan gene de farklı farklı şeyler ortaya çıkacak farklı şeyleri görecek öğreneceksin. Ama tecrübeli kimse yok demek biraz acımasızca oluyor bu işe 5-10-20-30 yılını vermiş adamlar var ve işin temelinden geliyorlar. Kağıt evrak döküman işleriyle değil daha çok fiilen bu işin içerisinde uygulamalı işler yapan insanlar var

hasan karagöz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bu firmayı ifşa ediniz lütfen böyle bir terbiyesizlik yok nedir bu böyle!!!!!
TEZ MEDİKAL OSGB
Türkiye çapında faliyetde bulunan bir firmadır. kurumsallaşma adına şuan Türkiye deki bütün önder firmadır. ben bu firmanın bir personeliyim ve Kayseri uzmanıyım. biz burada hiç bir yerel firmayla anlaşamdık. nedeni ise yukarıda bilip bilmeden konuşan veya yarası olduğu için çamur atmaya kalkan arkadaşın dediklerini buradaki yerel firmaların yapması. benim 1050 çalışanı olan ve sözde kurumsal olan bir işletmeye ayda 75 saat hekim teklifini yerel bir firma üçte bir fiatına kapattı. bu mu bel altı oluyor.

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
TEZ MEDİKAL OSGB
Türkiye çapında faliyetde bulunan bir firmadır. kurumsallaşma adına şuan Türkiye deki bütün önder firmadır. ben bu firmanın bir personeliyim ve Kayseri uzmanıyım. biz burada hiç bir yerel firmayla anlaşamdık. nedeni ise yukarıda bilip bilmeden konuşan veya yarası olduğu için çamur atmaya kalkan arkadaşın dediklerini buradaki yerel firmaların yapması. benim 1050 çalışanı olan ve sözde kurumsal olan bir işletmeye ayda 75 saat hekim teklifini yerel bir firma üçte bir fiatına kapattı. bu mu bel altı oluyor.
konuyu bilemeyiz gelen mail ortada diyecek pekde bir şey yok.

dj_shark

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
konuyu bilemeyiz gelen mail ortada diyecek pekde bir şey yok.

İşveren İSGB (İŞYERİ sağlık GÜVENLİK BİRİMİ) oluşturmak ister ise; tercihen giriş katta, ve 12 metrekareden az olamamak üzere en az bir muayene odası ve ilk yardım odası ve sanayiden sayılan işyerlerinde 8 metrekareden az olamamak üzere bir iş güvenliği uzmanı odası bulundurması gerekmektedir. (Yanlış olan bu mudur ?)

Bununla birilikte bordosunda bulunduracağı işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanın SGK ve gelir vergisi ödemeleri , ihbar ve kıdem tazminatı sorumlulukları,Yıllık izin sorumlulukları da kendisine ait olacak ve yıllık izin dönemlerinde de personel yerine yeni bir hekim ve uzman bulundurması gerekecektir. (Yanlış olan bu mudur ?)

Ancak işveren kendi içerisinde İSGB kurmadan Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş bir sağlık Güvenlik Birimi">OSGB üzerinden alması gereken minimum yasal süreler çerçevesinde bu hizmeti alabilmektedir.Bu doğrultuda yukarıda belirtilen metrekarelerde bir mekan ayırma zorunluluğunuz olmadan ve en önemlisi ilgili personel maliyeti de kendilerine ait olmadan Kanuni zorunluluğunuzu yerine getirebilmektedirler. En önemlisi de işyeri hekiminiz veya iş güvenliği uzmanınız senelik izine çıktığında yerine yeni bir hekim ve uzman görevlendirilecek olup, ayrıca olası bir ayrılık(işten ayrılma) durumunda ise ilgili personellerin yıllık kıdem ve ihbar tazminatları gibi yasal hakları ise sağlık Güvenlik Birimi">OSGB' miz tarafından karşılanacak olup, kurumunuz kesintisiz bir hizmet almış olacaktır. Ayrıca bu tür bir hizmet satın aldığınızda kurumunuza %30 - % 40 oranında bir kazanç sağlaması da muhtemeldir. (Yanlış olan bu mudur ?)

En önemlisi; eğer iş güvenliği konusunda bir hizmet alırsanız aldığınız hizmetin ne olduğuna lütfen dikkat ediniz. "İş Güvenliği Danışmanlığı" hizmeti almanız kanun e n zorun lu olan "Sözleşmeli İş Güvenliği Uzmanlığı" hizmeti alma yükümlülüğünüzü ortada n kaldırmaz . Yaptığınız sözleşmenin ekte yer alan sözleşmelerden biri olduğuna emin olunuz. (Yanlış olan bu mudur ?)

Ayrıca UNUTMAYIN IZ, bizden tüm hizmeti almanız gerekmemektedir . Yani mevcut durumda sizlere hizmet veren bir işyeri hekiminiz var ise bizden sadece "İşgüvenliği" hizmeti ve/veya sizinle çalışan bir iş güvenliği uzmanınız var ise bizden sadece "İşyeri hekimliği" hizmeti alabilmektesiniz . Seçim yapmak sizin elinizde, biz hizmeti vermekteyiz. (Yanlış olan bu mudur ?)

Burak Bey bu mailde ben yanlış bir şey göremiyorum yanlış olan dümen olan bir şey varsa gördüyseniz söyleyin bu sadece bilgilendirme ve pazarlama mailidir. Burada kimsenin kimseyi kandırdığı yoktur.
Yanlış olan nedir biliyor musunuz
20 TL ye verilen iş güvenliği eğitimlerini işvereni korkutarak 200 TL veren uzmanlar/OSGB ler
50 TL ye 5 sayfa risk analizi satan uzmanlar/OSGB ler
Saatini 50 TL ye uzman/hekim ve DPS hizmetini bir arada veren OSGB ler
İş güvenliği hizmeti yerine iş güvenliği danışmanlığını hizmet diye satan sahtekarlar
30 Saat hizmet vermesi gerekirken yarım saat hizmet veren uzmanlar/OSGB ler
A sınıfı uzman gerektiren yerlere C sınıfı uzman gönderen, garibanı kullanan çakallar

Bunları saymakla bitmez. Biz gittiğimiz bütün işyerlerinde o maildeki gibi işverenleri DOĞRU bir şekilde bilgilendiririz, olması gereken fiyatımızı da söyleriz, daha ucuza nereden nasıl hangi kalitede hizmet alacağını da söyleriz istediği yerden istediği hizmeti alır, memnun kalmazsa da bizim kapımız her zamanda açıktır. Eğer bir yanlışımız olursa da sonuna kadar yanlışımızın arkasında dururuz. Böyle bir firmayı karalamadan önce lütfen gerekli araştırmayı yapın sorun soruşturun daha sonra yargılayın. Kuru kuruya bir firmayı kötülemek aşağılamak bu kadar kolay olamaz.

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
İşveren İSGB (İŞYERİ sağlık GÜVENLİK BİRİMİ) oluşturmak ister ise; tercihen giriş katta, ve 12 metrekareden az olamamak üzere en az bir muayene odası ve ilk yardım odası ve sanayiden sayılan işyerlerinde 8 metrekareden az olamamak üzere bir iş güvenliği uzmanı odası bulundurması gerekmektedir. (Yanlış olan bu mudur ?)

Bununla birilikte bordosunda bulunduracağı işyeri hekimi ve iş güvenliği uzmanın SGK ve gelir vergisi ödemeleri , ihbar ve kıdem tazminatı sorumlulukları,Yıllık izin sorumlulukları da kendisine ait olacak ve yıllık izin dönemlerinde de personel yerine yeni bir hekim ve uzman bulundurması gerekecektir. (Yanlış olan bu mudur ?)

Ancak işveren kendi içerisinde İSGB kurmadan Bakanlık tarafından yetkilendirilmiş bir sağlık Güvenlik Birimi">OSGB üzerinden alması gereken minimum yasal süreler çerçevesinde bu hizmeti alabilmektedir.Bu doğrultuda yukarıda belirtilen metrekarelerde bir mekan ayırma zorunluluğunuz olmadan ve en önemlisi ilgili personel maliyeti de kendilerine ait olmadan Kanuni zorunluluğunuzu yerine getirebilmektedirler. En önemlisi de işyeri hekiminiz veya iş güvenliği uzmanınız senelik izine çıktığında yerine yeni bir hekim ve uzman görevlendirilecek olup, ayrıca olası bir ayrılık(işten ayrılma) durumunda ise ilgili personellerin yıllık kıdem ve ihbar tazminatları gibi yasal hakları ise sağlık Güvenlik Birimi">OSGB' miz tarafından karşılanacak olup, kurumunuz kesintisiz bir hizmet almış olacaktır. Ayrıca bu tür bir hizmet satın aldığınızda kurumunuza %30 - % 40 oranında bir kazanç sağlaması da muhtemeldir. (Yanlış olan bu mudur ?)

En önemlisi; eğer iş güvenliği konusunda bir hizmet alırsanız aldığınız hizmetin ne olduğuna lütfen dikkat ediniz. "İş Güvenliği Danışmanlığı" hizmeti almanız kanun e n zorun lu olan "Sözleşmeli İş Güvenliği Uzmanlığı" hizmeti alma yükümlülüğünüzü ortada n kaldırmaz . Yaptığınız sözleşmenin ekte yer alan sözleşmelerden biri olduğuna emin olunuz. (Yanlış olan bu mudur ?)

Ayrıca UNUTMAYIN IZ, bizden tüm hizmeti almanız gerekmemektedir . Yani mevcut durumda sizlere hizmet veren bir işyeri hekiminiz var ise bizden sadece "İşgüvenliği" hizmeti ve/veya sizinle çalışan bir iş güvenliği uzmanınız var ise bizden sadece "İşyeri hekimliği" hizmeti alabilmektesiniz . Seçim yapmak sizin elinizde, biz hizmeti vermekteyiz. (Yanlış olan bu mudur ?)

Burak Bey bu mailde ben yanlış bir şey göremiyorum yanlış olan dümen olan bir şey varsa gördüyseniz söyleyin bu sadece bilgilendirme ve pazarlama mailidir. Burada kimsenin kimseyi kandırdığı yoktur.
Yanlış olan nedir biliyor musunuz
20 TL ye verilen iş güvenliği eğitimlerini işvereni korkutarak 200 TL veren uzmanlar/OSGB ler
50 TL ye 5 sayfa risk analizi satan uzmanlar/OSGB ler
Saatini 50 TL ye uzman/hekim ve DPS hizmetini bir arada veren OSGB ler
İş güvenliği hizmeti yerine iş güvenliği danışmanlığını hizmet diye satan sahtekarlar
30 Saat hizmet vermesi gerekirken yarım saat hizmet veren uzmanlar/OSGB ler
A sınıfı uzman gerektiren yerlere C sınıfı uzman gönderen, garibanı kullanan çakallar

Bunları saymakla bitmez. Biz gittiğimiz bütün işyerlerinde o maildeki gibi işverenleri DOĞRU bir şekilde bilgilendiririz, olması gereken fiyatımızı da söyleriz, daha ucuza nereden nasıl hangi kalitede hizmet alacağını da söyleriz istediği yerden istediği hizmeti alır, memnun kalmazsa da bizim kapımız her zamanda açıktır. Eğer bir yanlışımız olursa da sonuna kadar yanlışımızın arkasında dururuz. Böyle bir firmayı karalamadan önce lütfen gerekli araştırmayı yapın sorun soruşturun daha sonra yargılayın. Kuru kuruya bir firmayı kötülemek aşağılamak bu kadar kolay olamaz.
Sayın dj_shark
Yanlış olan kısım nedir diye soruyorsunuz.
Bende size bir soru sorayım . Tabi müsaadeniz olursa.
Bu maili yazan kişi İSGB Kurulmasındaki şartları biliyor mu sizce ? Burada yanlış olan ve hatalı olan tüm işletmeler için İSGB şartının olduğunun /olacağının lanse edilmesidir ki bu YANLIŞTIR.
Örneğin 100 Çalışanı bulunan bir işyerinin İSGB birimi kurma şartının olduğunu kim söyleyecek ?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.