Bir Osgb Firmasinin Gönderdiği Mail

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında namso5001 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bunlar osgblerin son çırpınışları.osgbler'deki uzmanlar teker teker içeri girmeye başlayınca anlarlar.osgblerede 3 kuruşa çalışan kalitesiz uzmanları kınıyorum.başlarına bir iş gelmeden bireysele yönelmelerini tavsiye ediyorum.Zaten çoğu iki ay çalışıp bırakıyorlar.

RİSKUZ ve serdarpala bu yazıya teşekkür etti.
  2. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

yani mantıklı olanda o ben tecrübesizsem OSGB de tecrübe kazandıktan sonra niye sırtımdan para kazandırimki

Reinarubia bu yazıya teşekkür etti.
  3. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

O İKİ AYI DA ÇALIŞMASALAR OSGBLERİN İŞLERİ TAMAMEN BİTER
    DEVLET NEDEN ÇIKARTIKİ BI OSGBLERİ NE GEREK VAR.ARKADAŞLAR BUNLARIN KAPANMASI BİZE BAĞLI ÇALIŞMAYIN OSGB DE BU KADAR BASİT.

Last edited by a moderator: 25 Temmuz 2014
    RİSKUZ, EGE81 ve mustafademir2002 bu yazıya teşekkür etti.
  4. EGE81

EGE81 TÜİSAG Üyesi

Değerli arkadaşlar ben de tecrübesizim, yeni uzmanlık yapmaya başladım. OSGB'lerden gelen 1.500- 2.000 Tl gibi bütün teklifleri kabul etmedim. Biraz araştırmacı olunca birazda yorulunca inanın OSGB'lerde kazanacağınız donanımı kendinizde kazanabilirsiniz. Bana, burada paylaşımda bulunan arkadaşların katkısı çok oldu. Çalıştığım ildeki OSGB'lerin yüksek fiyatlara yapmış oldukları Risk Analizlerine rastlıyorum hala analizi yapan "UZMAN" , onaylayan "İŞVEREN" yazıyorlar. Yani bir uzman analiz yapıyor veriyor, yeni yönetmeliğe uygun değil. risk değerlendirme ekibi oluşturulmamış....

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. mustafademir2002

mustafademir2002 TÜİSAG Üyesi

Abdullah Bey, Düşük fiyatlardan dem vuruyorsunuz çok haklısınız bende bireysel olarak iş güvenliği uzmanlığı yapıyorum. Hatta bazı firmalara ikimizde fiyat teklifi verdik. Danışmanlık ve uzmanlık için vermiş olduğunuz bazı teklifleride biliyorum. Umarım sizde düşük fiyat teklifi vermezsiniz. Aylığını 3600 tl olarak belirleyen ve buna göre 3600/saat olarak teklif veren bazı arkadaşlarımı görünce içim sızladı açıkcası. Bu arada sertfifikayı ne zaman aldığınızı özel değilse öğrenebilirmiyim. Uzman olmadan fiyat teklifi veren kişilerde piyasada en azından sizi çeşitli yerlere önerebileyim. Sonuçta bireysel olarak bu işi yapmaya çalışıyosanız size yardımcı olmak lazım

ABDULLAH KAHYA bu yazıya teşekkür etti.
  6. EGE81

EGE81 TÜİSAG Üyesi

Mustafa Bey, sakıncası yok Mayıs 2012'de aldım. Bu arada aynı ilde mi yaşıyoruz? Öyleyse tanışmak isterim ben Düzce'de yaşıyorum

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

mustafademir2002 bu yazıya teşekkür etti.
  7. mustafademir2002

mustafademir2002 TÜİSAG Üyesi

Evet aynı ilde yaşıyoruz. Müsait bir zaman diliminde olabilir.

8. EGE81

EGE81 TÜİSAG Üyesi

Telefon numaram 0544 369 16 03 arayabilirsiniz

9. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

50 kişi çalıştıran yerede kısmi zamanlı çalışılıyor.tehlikeli sınıfta ise mesela 50*15 dakika 750 dakika ayda750/60; 12,5 saat ayda gideceksin.onun karşılığı ise 1000 ytl falandır.3000 değil.

10. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

iş verenler yalan söylüyorlar .verdikleri uzman maaşlarını düşük gösteriyorlar.bana da Aydın'da 80 kişi çalıştıran bir işveren iş güvenliği uzmanın 500 işyeri hekimin 500 aldığını söyledi.sonradan araştırdımki.1500-1500 veriyormuş.bayat numaralar bunlar.bu mesleğin değeri hiç bir zaman düşmez.en ufak bir kazada direk bizim ifademizi alıyorlar.217 satini dolduran bir uzmanın maaşı tehlikeli sınıfta 15000 az tehlikeli sınıfta ise en az 10000 tl olmalı.tazminatlar çok yüksek.

11. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

hayır kesinlikle olmaz bir gün ölümlü bi kaza sonucu beni bi gece evimden alıp içeri teammülen adam öldürmekten tıkabilirler.hakimin kararına ve o an ki psikolojisine bağlı.kazancımız karşılaşabileceğimiz tazminat davalarını karşılayabilecek şekilde olmalı.ben mühendislik yaparken 3.5 alıyordum.uzmanlık yaparken en az 10000 almayım.yoksa yapmam tüm mal varlığımı kaybetmeye niyetim yok.bu riske gireceksem çok kazanmalıyım.

12. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

RİSK ANALİZLERİ ÇIKTI ÇIKALI OSGBLER İN PABUCU DAMA ATILDI.BİREYSEL ÇALIŞAN UZMAN en basit 1 RİSK ANALİZİNİ 1000 TLYE YAPIYOR.NİÇİN AYLIK 2000 TL YE ÇALISSINKİ.

13. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar bence bizde firmalara bireyselden hizmet almanın avantajlarını belirten yazılar atabiliriz.

RİSKUZ bu yazıya teşekkür etti.
  14. volkankim

volkankim TÜİSAG Üyesi

tecrübeye falan gerek yok.ben gözüm kapalı daldım kısmi zamanlı olarak bir işletmeye hem de tehlikeli gurupta 160 kişiye hizmet veriyorum(ayda 40 saat).aslanlar gibi çalışıyorum.ilk önce kendimi işverene sevdirdim sonra işçilere, bir dediğim iki edilmiyor.onaylı deftere bile yazmadan mantıklı olarak istediğim her şey yapılıyor .çok masraflı olmamak koşuluyla.allah kazadan beladan korusun çok memnunum. kazaları aldığımız önlemlerle sıfıra indirdik.

volkancoskun bu yazıya teşekkür etti.
  15. volkancoskun

volkancoskun TÜİSAG Üyesi

TEBRİKLER HOCAM İNŞALLAH BİZDE SINAVDAN SONRA BİR ŞİRKETLE ANLAŞIRIZ

16. serdarpala

serdarpala TÜİSAG Üyesi

Amin.

17. bilçe

bilçe TÜİSAG Üyesi

18. ediko

ediko TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar IKEA Türkiye'ye gelince mobilya sektörünü bitirdi ama hiç biriniz ses çıkarmadınız hatta tüm mobilyanızı artık burdan alıyorsunuz, büyük marketler bakkalları bitirdi ama şuan hepiniz bu marketlerden alışveriş yapıyorsunuz bunun gibi örnekler çoğaltılabilir ama işin ucu size deyince mi oda, dernek, şikayet aklınıza geldi. Üstte belirtilen mail kapitalizmi anlatan maildir. Bahsettiğiniz OSGB trilyonluk yatırım yapmış yakında 81 ilde faaliyet gösterecek, kapitalizmin doğası gereği de küçükleri bitirecek. Gene ayakta kalanlar olacaktır ama biraz zor..
    Hem size başka bir soru, ağır iş kazaları olan bir fabrika sahibisiniz, örneğin dökümhane, kaza olma ihtimali yüksek, çok yüksek maaşa, en iyi İSG uzmanını getirir, İSG'ye de çok önem vererek kazaları sıfıra düşürebileceğinize inanıp ona mı yatırım yaparsınız yoksa, çok iyi bağlantıları olan, ağır bir kazada fabrikanızın kapanmasını engelleyecek arkanızı her türlü koruyacak bir OSGB'den mi hizmet alırsınız?? Konuyla ne alakası var diceksiniz belki ama içinizden çok kişi ne demek istediğimi anladı.Lütfen içinizden gelen cevabı yazın. Şahsen ben bir İSG uzmanı olarak 2.yi tercih ederim patron olsam.

Not: ne bahsi geçen firmayla alakam var, ne OSGB sahibiyim ne de OSGB'de çalışıyorum.

dj_shark bu yazıya teşekkür etti.
  19. Fehmi KORKMAZ

Fehmi KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

arkadaşlar OSGB oyunlarına gelmeyin. en sağlıklı çalışma yöntemi bireysel çalışmadır. piyasada risk analizini sadece osgbler yapar biz paket hizmet veririz gibi söylentiler dolaşmakta ne yazık ki işten tam anlamayan işverenler ve uzmanlar bu tür oyunlara gelmekte. işveren zannediyorki OSGB lerden sözleşme yapınca her şey halolmuş sanıyor. yazık neden diye soracak olursanız sözleşme sadece iş sözleşmesi olup isg-katip üzerinden görevlendirme bile yapmıyor çoğu. tabi ki sözüm bu tür usulsuzlük yapan OSGB lere tabiki içlerinde iyi olanı da var ama bir elin beş parmağını geçmez. bu yüzden ben de diyorum ki OSGB ler kapatılsın.

Reinarubia ve RİSKUZ bu yazıya teşekkür etti.
  20. Fehmi KORKMAZ

Fehmi KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

anlattıklarınız çok doğru. neden diye soracak olursanız çünkü bende OSGB yim. malesef meslektaşlarımın nasıl davrandıklarını da çok iyi biliyorum. piyasa çok kararsız. ben bu nedenle bireyselliği savunuyorum. aslında osgblerde yapılacak tek işlem şu. her önüne gelen firma ile sözleşme yapmadan sadece belirli sayıda kendini kasmayacak sayıda sözleşme yapmaktır. yani elim sende -elim sende deyip te herkesle sözleşme yapıp yetişememektense sadece ulaşabildiğin kadarını yapacaksın. ama malesef 50 tl ye risk analizi yapan firmalar var. ne kadar komik. yaktığı yakıt parası bile değil. çok acıyorum. bu iş bu kadar düşmemeli bence.

varol, Selcen ÖZBAY, ay_iz ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica