Bir Osgb Firmasinin Gönderdiği Mail

Konu, 'Ortak Sağlık Güvenlik Birimleri (OSGB) Hakkında' kısmında namso5001 tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. RİSKUZ

RİSKUZ TÜİSAG Üyesi

OSGB ler KAPATILSIN..

Reinarubia bu yazıya teşekkür etti.
  2. Davutt

Davutt TÜİSAG Üyesi

Tamam,söylerim kapatirlar...

dj_shark bu yazıya teşekkür etti.
  3. ay_iz

ay_iz TÜİSAG Üyesi

Devlet bu yasayı çıkardı bizler ihtiyaç var diye 1500-2000 TL gibi paralar ödeyerek kursa gittik...gerçi o kurslardan da ne öğrendik ,ne aldık...sınav ücreti yatırdık sınava girdik...sonuç kanun ertelendi...amaç ne anlamıyorum gerçekten...ben bu işi yapmayı gerçekten istiyorum ama neresinden ve nasıl başlayacağım konusunda çok tereddütlerim var. Tecrübe olmadığı için bireysel olarak yapmaktan çekiniyorum, burada OSGB lerin durumunu okudukça orada çalışmakta mantıklı gelmiyor. allah sonumuzu hayır etsin...Bu ülkede insan hayatı üzerinden haksız para kazanmak her zaman kolay olmuştur, bizler insan hayatının kıymetli olduğunu bilerek bu işi yapmaya gönüllü olduk en azından ben o açıdan bakıyorum. O yüzden yaptığımız işin hakkını verip o paraları hak ederek kazanmak gerekli diye düşünüyorum. Bu işi gerçek anlamda yapan arkadaşların paylaşımlarını bekliyorum....İyi çalışmalar...

alix, RİSKUZ ve ayşegül d. bu yazıya teşekkür etti.
  4. ayşegül d.

ayşegül d. TÜİSAG Üyesi

gerçekten tam da düşündüklerimi yazmışsınız, maalesef ben de aynı durumdayım

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

ay_iz bu yazıya teşekkür etti.
  5. ay_iz

ay_iz TÜİSAG Üyesi

bir çoğumuzun aynı durumda olduğunu düşünüyorum ayşegül hanım...umarım hepimiz için güzel işler olur...birbirimize destek olmamız gerek.

ayşegül d. bu yazıya teşekkür etti.
  6. RİSKUZ

RİSKUZ TÜİSAG Üyesi

sakın geç kalma....hemen söyle de kapatsınlar...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. ay_iz

ay_iz TÜİSAG Üyesi

meltem sezgin bu yazıya teşekkür etti.
  8. ay_iz

ay_iz TÜİSAG Üyesi

o yüzden ne yapacağımı bilemiyorum bende...herhalde dediğiniz gibi bireysel olarak çalışmak ve bu işi hakkıyla yapmak daha iyi olacak...teşekkür ederim...

9. incilay83

incilay83 TÜİSAG Üyesi

bende bugün ismi lazım değil bir OSGB nin teklifini gördüm iş güvenliği deyince aklınıza gelen tüm ortam ölçümleri kullanılan araçların periyodik kontrolleri periyodik sağlık muayeneleri ve ölçümleri (odyo,akciğer grafi portör... vs hepsi) işyeri hekimi iş güvenliği uzmanı çevre danışmanlığı yani tüm iş güvenliği ve çevre konularını kapatmışlar listeyi görmeliydiniz verilen teklif 3800 tl hayretler içerisinde kaldım

alix bu yazıya teşekkür etti.
  10. mimARCH

mimARCH TÜİSAG Üyesi

bu konuda kesinlikle katılıyorum.bence işin özü budur abicim. işverenin OSGB yi tercih etmesinin tek nedeni her iki hizmeti birden alabilmesidir.biz bunu bireysel olarak işverene sağlayabilirsek neden olmasın...ANKARA DA ÇALIŞABİLECEĞİM İŞYERİ HEKİMİ MESLEKTAŞLAR ARIYORUM(GENELLİKLE İNŞAAT SEKTÖRÜNDE İSG HİZMET VERİLECEKTİR.)

11. ediko

ediko TÜİSAG Üyesi

Yanınıza birde ölçümleri yapacak akredite biri ve de hukuksal olarak da avukat body de bulmanız gerek bence, çünkü inşaat sektörü osgblere yalnızca fiyatı ucuz diye değil yarın ağır bi kaza olursa başımı ağrıtmasın iyi bürokratik ilişkilerini kullanarak şantiyeyi kapattırmamaları için de para ödüyor, maalesef durum böyle

Last edited by a moderator: 25 Temmuz 2014
  12. jhanca

jhanca TÜİSAG Üyesi

ekteki demiş ya, onları da koyabilir misiniz rica etsem?

13. mehmetnr

mehmetnr TÜİSAG Üyesi

Burda yazı yazan arkadaşlar olayın bütününü görmek gerekir İnşaatta olümlü kaza C sınıfı yargılanıyor OSGB mahkemeye elmanına destek için avukat bile göndermiyor A_B_C ler hepsi kurbanlık koyun Olayı hukuki boyutu ile değerlendirerek çıkış yolu bulmalıyız
    Çok tehlike 12 dk eğitimini verecen işvereni bulup toplantımı yapacan yoksa işveren seni arayıp müsait zamnında toplantıyı yapıb senin görüşlerini alıp alel acele imzaları bir daha gelişime atrım deyip bir sonraki firma randevuna trafiğe rağmen yetişirsen vs vs

14. AKIN ÇOBN

AKIN ÇOBN TÜİSAG Üyesi

bence de ama bu iş biraz sürer gibi...
    bu birliktelikler maalesef "şimdilik" lafta kalıyor..

Last edited by a moderator: 25 Temmuz 2014
  15. AKIN ÇOBN

AKIN ÇOBN TÜİSAG Üyesi

Eğer biz uzmanlara "adam gibi"eğitim verselerdi, OSGB"lere ihtiyaç kalmazdı zaten.. Kursta hocalar ne dedi, "ezberle geç, nasıl olsa mevzuat var." Belki kısa sürede verilen kursu kazanmak için doğru bir mantık olabilir ama şimdi herkes birbirine soruyor... "Elinde şu şu risk analizi yapan var mı?"diye...

16. BEKİR DOGAN

BEKİR DOGAN TÜİSAG Üyesi

kendim c sınıfı uzmanım şubat ayında A sınıfına girdim. size anlatmak istediğim ise şu, şirketimiz için bir OSGB firmasından hizmet alıyoruz yangın tüpleri boşalmış diye ortalıgı koparıyolar , kim diyor dedim iş güvenliklçi 1 hafta içinde baktım baktıgım da tüplerdeki basınç saatlerinin bir kaçı ters takıldıgından ibre gerçekte full dolu gösteriyor, fakat ters takılınca bitmiş gibi duruyor. bizimle ilgilenende B sınıfı ne diyecegimi şaşırıyorum.

17. AKIN ÇOBN

AKIN ÇOBN TÜİSAG Üyesi

hakketten çok komik.. çok güldüm...

18. İlker ALTAN

İlker ALTAN TÜİSAG Üyesi

maalesef küçük işletmeler OSGB lerden hizmet almak zorunda. Bir arkadaşımın 2 tane tehlikeli sınıfta firması var. 1 tanesinde 3 kişi diğerinde 5 kişi çalışıyor, beden igu olarak yardım istedi. Benim onun şirketlerinde igu olarak görev yapabilmem için her iki şirketinde 1 er gün sigorta primi ödemesi gerekiyor. Yaklaşık 90+90=180TL prim yatırması gerekecek + İYH için ve diğer sağlık personeli için de aynı işlemler yapılacak. yani sadece primler yaklaşık 500TL olacak. + ücretler.

OSGB nin iki şirket için verdiği teklif şu 400TL+KDV / Ay , acil durum planı ve risk analizleri ücretsiz.

Bu durumda çok fazla seçenek kalmıyor.

19. vicomtek

vicomtek TÜİSAG Üyesi

Kendi branşımda danışmanlık yaptığım çok tehlikeli sınıfta olan bir fabrika var. Ocak ayında kendi illerindeki bir OSGB ile anlaştı. Ocak ayından beri A Sınıfı olduğunu iddia eden şahis 2-3 haftada bir fabrikaya uğruyor ve kendi işlerini yaptırmak için bir eleman arayıp duruyor. Bir ara beni çalışan temsilcisi bile yapmaya kalkıştı. En sonunda fabrika yetkilileri araya girip kendi işini kendi yapması gerektiğini söylediler ve şu anda fabrikaya bile uğramıyor. Sözün kısası birçok OSGB bu şekilde çalışmakta. Bence OSGB denetimleri daha sıkılaştırılmalı ve hatta akreditasyon gibi bir sistem getirilmeli.

tolga07 ve ay_iz bu yazıya teşekkür etti.
  20. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

Şule hanım,"A Sınıfı olduğunu iddia eden şahis"cümleniz dikkatimi çekti..Gerçekten bu şahsın,"İSG KATİP" ten sertifika ve aktiflik durumunu kontrol edebildiniz mi?merak ettim doğrusu.
    İyi çalışmalar dilerim.

Last edited by a moderator: 25 Mart 2014
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica