Soru Bir Uzman Kac Firmaya Bakabilir?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında İrem D. tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. İrem D.

İrem D. TÜİSAG Üyesi

Yakin zamanda yasamis oldugum bir konuyla ilgili sizlerden fikir almak isterim..

sinifina gore, sizce bir uzman OSGB'de ya da bireysel olarak kac firmaya bakmali!?

2. silifke

silifke TÜİSAG Üyesi

en fazla 10 -15 arası firma . ama burada çalışan sayısı ve işin tehlike sınıfıda önemli. bu sayı azalabilir.

3. Ersgur

Ersgur TÜİSAG Üyesi

37 saate 14 firmaya bakıyorum.tam zamanlı arkadaşım 48 firmaya bakıyor

4. isgmuh

isgmuh TÜİSAG Üyesi

48 firma gayet iyi rakam

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. lanope

lanope TÜİSAG Üyesi

165 firma bakan biliyorum ama kadın ayda 17.000 tl para kazanıyor

6. İrem D.

İrem D. TÜİSAG Üyesi

Benden cok tehlikeli (insaat agirlikli) 75 firmaya bakmam istendi, sabit ucret karsiligi, dusundum tasindim imkansiz geldi.. Agirlikli olarak insaat olmasi ve bu alanda cok bilgim olmamasi uzak durmam gerektigini soyledi.. Kaldi ki bildigim cogu insaat muhendisi uzmanlar bilr insaat isleri almak istemiyorlar..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

e-mine bu yazıya teşekkür etti.
  7. hitit56

hitit56 TÜİSAG Üyesi

Bence yapabildiğin kadar değil...bakabildiğin kadar firma yap... Kontrolsüz firma artışına son...))

8. tuncay

tuncay TÜİSAG Üyesi

168 bakan arkadaşada hayret ediyorum.ayrıca 75 firmaya bak diyen kişiyede yazıklar olsun..Kan emicilik diz boyu..

İrem D. bu yazıya teşekkür etti.
  9. MNalbant

MNalbant TÜİSAG Üyesi

60 saate 45 firma sığdıran vicdanlı! OSGB ile çalışmamak lazım. (Başıma gelen)

10. Fatihulker

Fatihulker TÜİSAG Üyesi

168 firmaya bakıp 17.000 tl kazanan uzman!! arkadaş az daha azim edip 200 firmayı zorlasa iyi olurdu!!!!
    Bu kadar para hırsı ile hareket etmemek lazım arkadaşlar. 168 firmaya bakacağına ki nasıl bakıyorsa artık ( internetten baktığı kesin ) bırakalım diğer uzman arkadaşlarımızda iş yapsınlar.

11. e-mine

e-mine TÜİSAG Üyesi

165 firmanın hepsini de ziyaret ediyor mu? hiç görmediği firması var mı?

12. Fatihulker

Fatihulker TÜİSAG Üyesi

1 ayda 165 firmayı ziyaret eden bir uzman görsem elini öpeceğim .

berat melih bu yazıya teşekkür etti.
  13. İrem D.

İrem D. TÜİSAG Üyesi

168 firmaya bakan kisi tum firmalarini ayni ay icerisinde ziyaret edebiliyorum diyorsa eger o ziyaret sadece cay icip kacmak seklinde oluyordur.. sahsen ben 73 firmaya baktigim donemde gunde nerdeyse 4 saat arac kullanip, 5-6 egitim verip 12-13 saat calismak durumunda kaliyordum ki ona ragmen kapisini calamadigim bir suru firma kaliyordu geriye..

14. trapezuslu

trapezuslu TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

:) Valla bende şimdi çok merak ettim nasıl bakmak mış o? Herhalde İSG Katipten firmanın nace kodlarına bakıyordur. Ben 8 yıldır her köşesini bildiğim bir yerde, toplamda 390 kişiye (ağırlıklı olarak 3 ana firma, tek patron ve yakın/komşu alanlar) tam zamanlı olarak bakıyorum. Ben dahi zaman zaman her firmada sürekli kontrol işlevi görecek elemana ihtiyaç duyuyorsam; ya bu bayan doğa üstü güçlere sahip veya çok şanslı. Çok şanslı diyorum çünkü bu işi kağıt üzerinden yaptığı aşikar ve şansı şu; henüz ağır bir iş kazasına tesadüf etmemiş. Jandarma veya polisle muhatap olmamış.

Mustafa GÖK ve e-mine bu yazıya teşekkür etti.
  15. halil Özen

halil Özen TÜİSAG Üyesi

Bu kadar çok firmaya bakan arkadaşların heykellerini dikmek lazım

16. rahim34

rahim34 TÜİSAG Üyesi

Keşke bu sayıya sınırlama getirilse.

17. İrem D.

İrem D. TÜİSAG Üyesi

217 saat olarak akillarinca sinirlama getirmisler ama koskoca insaata gidiyorsun, adam 3-5 kisi sigortalamis, 10-15 calisan var, baska yerlerde sigortali vs vs birsuru dolap donuyor ve senin orada 1-2 saatin ancak baglaniyor oyle olunca da 75 firma bakarken ancak 114 saatin dolu oluyor, ama sen nefes alacak zaman bile yok dediginde senin saatlerin bile dolmadi diyorlar..

rahim34, Mustafa GÖK ve alix bu yazıya teşekkür etti.
  18. halil Özen

halil Özen TÜİSAG Üyesi

bir uzmanın bakabileceği firma sayısını sınırlamak olumlu sonuç verebilir fakat sürelerinde en az 2 katına çıkarılması lazım diye düşünüyorum.

rahim34 bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica