Bireysel Çalışma Sorular Cevaplar

münza

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Sayın MÜNZA,

Kafanız karıştığında yönetmelikleri okumanızı tavsiye ederim. Buraya soru sordukça inanın kafanız daha çok karışır.
Ve ayrıca sorunuza ve sonrasında belgenize baktım. Şaka bir soru diye düşündüm.

Cevabınız için teşekkürler. Yönetmeliğin bu kısmını okumamışım :D
Ben eğitimlerle alakalı kısmı bir daha okuyayım :D

Ücretlerin durumunu sormamdaki sebep ise kendi fiyatlarımla karşılatırmak için. Yüksek fiyat mı veriyorum yoksa çok mu düşük bilemedim. Malumuzunuz piyasa çok komik rakamlar konuşuluyor.

nilüferg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Cevabınız için teşekkürler. Yönetmeliğin bu kısmını okumamışım :D
Ben eğitimlerle alakalı kısmı bir daha okuyayım :D

Ücretlerin durumunu sormamdaki sebep ise kendi fiyatlarımla karşılatırmak için. Yüksek fiyat mı veriyorum yoksa çok mu düşük bilemedim. Malumuzunuz piyasa çok komik rakamlar konuşuluyor.
Görüşmedeki havaya göre fiyatı yarı yarıya düşürdüğüm de olmuştur benim. her ne kadar istemesem de , işvereni sorgulayıp ondan sonra fiyatı vermek daha doğru...bir nevi satış görüşmesi gibi...:)en alt limiti kafada belirleyip ona göre pazarlık işte...bu limiti geçenlere de''kusura bakmayın benim işimin ve mesaimin bir bedeli var diyorum'' red cevabını ben veriyorum.sanırım biraz tok satıcı havası yaratmak lazım.her ne kadar işe ihtiyacım olsa da ...

münza

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Görüşmedeki havaya göre fiyatı yarı yarıya düşürdüğüm de olmuştur benim. her ne kadar istemesem de , işvereni sorgulayıp ondan sonra fiyatı vermek daha doğru...bir nevi satış görüşmesi gibi...:)en alt limiti kafada belirleyip ona göre pazarlık işte...bu limiti geçenlere de''kusura bakmayın benim işimin ve mesaimin bir bedeli var diyorum'' red cevabını ben veriyorum.sanırım biraz tok satıcı havası yaratmak lazım.her ne kadar işe ihtiyacım olsa da ...

Aynen öyle oluyor. Yalnız merak ettiğim mesela az tehlikeli bir işyeri için çalışanlarına eğitim verecekseniz 8 saatlik eğitim için işçi başına nasıl bi rakam veriyorsunuz. Ben mesela 50 Tl diyorum genelde. Sizce az mı bu rakam. Düşük bir rakam ise piyasayı düşürmeyelim.

nilüferg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Aynen öyle oluyor. Yalnız merak ettiğim mesela az tehlikeli bir işyeri için çalışanlarına eğitim verecekseniz 8 saatlik eğitim için işçi başına nasıl bi rakam veriyorsunuz. Ben mesela 50 Tl diyorum genelde. Sizce az mı bu rakam. Düşük bir rakam ise piyasayı düşürmeyelim.
ben kişi başı fiyat vermiyorum.herşey dahil veriyorum .toplam kaç kişi var

nilüferg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
ve işyeri nedir?

nilüferg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
50 lira bana az gibi geliyor. ben bir ofiste çalışıyorum .uzman olarak değil.başka bir pozisyonda .biz 10 kişi eğitim aldık 1000 lira verdik osgb ye kdv hariç.uzman kişi başı emek vermiyor ki eğitimde saat başı emek veriyor.dolayısıyla sizin ayıracağınız zaman baz olmalı..ister 2 kişi olsun ister 20 kişi.benim kendi düşüncem tabi bu

Mayra

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (A)
Selam,bireysel çalışmayı düşünüyorum.Emekliyim.Emekli maaşım kesilmeden anlaştığım işyerleriyle nasıl çalışabilirim.Şimdiden teşekkürler.

nilüferg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
4 çalışanı var. Az tehlikeli sınıfta.
günlük düşündüğümüzde 4 kişi için eğitim 200 lira çok da düşük değil, yüksek de değil...bu sayı 1 çalışan olsa 50 lira az diyecektim.
sayı arttıkça fiyat bazen doğru orantılı artmıyor...20 kişiye de 1000 , 10 kişiyede 1000 lira dediğim oluyor...anlatabildim mi..bir listeye bağlı kalmak zaten olmuyo da ...işte, aslında liste fiyatı olsa, ona bağlı kalsak herkes bu listeyi baz alsa daha iyi olacak da .günümüz piyasası buna müsaade etmiyor işte...esnek davranıyoruz...napalım

münza

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
günlük düşündüğümüzde 4 kişi için eğitim 200 lira çok da düşük değil, yüksek de değil...bu sayı 1 çalışan olsa 50 lira az diyecektim.
sayı arttıkça fiyat bazen doğru orantılı artmıyor...20 kişiye de 1000 , 10 kişiyede 1000 lira dediğim oluyor...anlatabildim mi..bir listeye bağlı kalmak zaten olmuyo da ...işte, aslında liste fiyatı olsa, ona bağlı kalsak herkes bu listeyi baz alsa daha iyi olacak da .günümüz piyasası buna müsaade etmiyor işte...esnek davranıyoruz...napalım

Verdiğiniz örnek iyi oldu. Kafamda birşeyler netleşti. Ben birde şöyle bi fikrim var. Sizlerinde görüşünü alayım.
Bildiğiniz gibi bazı işyerlerinde 1-2 kişi çalışıyor. Bunlara eğitim vermek biraz sıkıntılı olabilir. Ya da en azından ayrı verdiğimizde firma için pahalı olabilir.
Ben diyorum ki 5 - 10 tane firmayı birleştirsem, hepsine birden eğitim versem nasıl olur acaba. Hem daha uygun yapmış oluruz hemde hepsini bir kerede halletmiş oluruz.

münza

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Selam,bireysel çalışmayı düşünüyorum.Emekliyim.Emekli maaşım kesilmeden anlaştığım işyerleriyle nasıl çalışabilirim.Şimdiden teşekkürler.

Sayın Mayra.
Emekli iseniz işiniz biraz karışık olur. Siz fatura falan kesemeyeceğiniz, ya da ssk yatıramayacağınız için işiniz biraz karışık olur. İşi siz alsanız bile başkası sizin adınıza fatura kesmesi gerekir. Ya da bu işi yapanlara siz aracılık yaparsınız komisyon alırsınız.

nilüferg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Verdiğiniz örnek iyi oldu. Kafamda birşeyler netleşti. Ben birde şöyle bi fikrim var. Sizlerinde görüşünü alayım.
Bildiğiniz gibi bazı işyerlerinde 1-2 kişi çalışıyor. Bunlara eğitim vermek biraz sıkıntılı olabilir. Ya da en azından ayrı verdiğimizde firma için pahalı olabilir.
Ben diyorum ki 5 - 10 tane firmayı birleştirsem, hepsine birden eğitim versem nasıl olur acaba. Hem daha uygun yapmış oluruz hemde hepsini bir kerede halletmiş oluruz.
fakat biliyosunuz, eğitimi verdiğiniz gün sgk lı gözükmek zorundasınız.bu nasıl olur bilmem ...

nilüferg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
ALO 170 bazen bu tip kafa karıştıran netleştiremediğimiz sorulara cevap veriyor.tavsiye ederim.

münza

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
fakat biliyosunuz, eğitimi verdiğiniz gün sgk lı gözükmek zorundasınız.bu nasıl olur bilmem ...

Hepsi de sigortalı gösterir :D

Sigortanın birden fazla yatmasında bi sıkıntı olmuyor.

nilüferg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
sıkıntı olmuyor tabi. fakat aynı yerde olabilir tabi, neden olmasın ? ama bilemedim.çakışıyo çünkü .yanlış yorum yapmayayaım.bir bilene sormak lazım diye düşünüyorum

münza

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
sıkıntı olmuyor tabi. fakat aynı yerde olabilir tabi, neden olmasın ? ama bilemedim.çakışıyo çünkü .yanlış yorum yapmayayaım.bir bilene sormak lazım diye düşünüyorum

O kısmınıda şöyle yaparız. Eğitimi aynı gün veririz. Eğitim tarihlerinide birer gün arayla yazarız sıkıntı olmaz.

uzman

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
fakat uzman bulundurma zorunluluğu olmadığı için az tehlikeli, bir ayda hepsi verilecek çıkılacak.yıla bölmeye gerek yok ki...sekizer saatlik eğitim alınacak ve 3 yıl geçerli olacak .butun bu yorumlardan bunu anlıyorum...
uzmanlıktan uzak durun bence

TUFAN KAHRAMAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Şartlar oluşturulduğunda uzaktan eğitimde bile sıkıntı yok (Mevzuatta geciyor) Siz çalışanları uygun ortamda toplayıp eğitim verebilrsiniz. Eğitimi fotoğraflandırırsanızda faydanıza olur

münza

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Şartlar oluşturulduğunda uzaktan eğitimde bile sıkıntı yok (Mevzuatta geciyor) Siz çalışanları uygun ortamda toplayıp eğitim verebilrsiniz. Eğitimi fotoğraflandırırsanızda faydanıza olur

Kesinlikle dediğiniz gibi. Amaç üzüm yemek olmalı, bağcıyı dövmek değil. Yani bizler işimizi doğru dürüst yapmaya çalışalım. Kimse gelip te bunu niye böyle yaptın demez.

Moderatör tarafında düzenlendi:

TUFAN KAHRAMAN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
O kısmınıda şöyle yaparız. Eğitimi aynı gün veririz. Eğitim tarihlerinide birer gün arayla yazarız sıkıntı olmaz.
Eğitim tarihlerini farklı yazmanıza gerek yok eğitimle ilgili yönetmeliği okumanızı öneririm. Yönetmelikten bazı alıntılar yaptım.

(7) Çalışanlara işe başlamadan önce verilecek iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri hariç olmak üzere, Ek-1’de birinci bölümde belirtilen genel konular işverence gerekli ve yeterli sistemin kurulması halinde uzaktan eğitim şeklinde verilebilir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.