Bireysel C Sınıfı Uzmanlık

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
inceledim defalarca okudum yönetmelikler çıktı 6331 nolu yasadan sonra mesela 6331 de temmuz 2014 den itibaren yas uygulanmaya konur ibaresi var fakat ertelendi 2016 a buna ne diyeceksiniz?
cevap veriyorum :)
6331 sayılı kanun, geçici madde 4 (yürürlük tarihi: yayımı itibariyle; yani yürürlükte)
İş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü
GEÇİCİ MADDE 4 – (1) Bu Kanunun 8 inci maddesinde belirtilen çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde (A)
sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten
itibaren dört yıl süreyle (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi; tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde
ise (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği
tarihten itibaren üç yıl süreyle (C) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi kaydıyla yerine getirilmiş
sayılır.

emrah_isg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
arkadaşlar bişey sorcam.. ben sigortalı olarak çalışıyorum.. başka bir yere risk analizi yapmak için serbest meslek makbuzu kesmem yeterlimi.. başka nasıl risk analizi yapabilirim

Mehmet ÖZKAN

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
cevap veriyorum :)
6331 sayılı kanun, geçici madde 4 (yürürlük tarihi: yayımı itibariyle; yani yürürlükte)
İş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü
GEÇİCİ MADDE 4 – (1) Bu Kanunun 8 inci maddesinde belirtilen çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde (A)
sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten
itibaren dört yıl süreyle (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi; tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde
ise (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği
tarihten itibaren üç yıl süreyle (C) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi kaydıyla yerine getirilmiş
sayılır.
eee burdan ne enladık şimdi burdan C sınıfı uzmanlar tehlikeli sınıfa bakabilir anlamınımı çıkardınız?

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
eee burdan ne enladık şimdi burdan C sınıfı uzmanlar tehlikeli sınıfa bakabilir anlamınımı çıkardınız?
Mehmet Bey, siz nasıl okuyorsunuz bilemem ama orada yazan çok net. C sınıfı uzmanlar Az tehlikeli ve Tehlikeli sınıfa bakabilir ve hatta bakıyor. Bir tanesi de benim (Tehlikeli sınıftaki bir işleme tesisine bakıyorum). Hala anlamamak ta ısrar ediyorsanız sözleşmemi mi göstereyim.

Hakan BARTIN

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
İş Güvenliği Uzmanı olarak vermiş olduğumuz hizmet süresi kadar SGK' lı olunduğunda, net ücrete karşılık gelecek brüt ücret işveren tarafından yatırılıyor. Bu durumda gelir vergisi matrahı nasıl belirleniyor. Birden fazla yer ile çalışıldığında vergi matrahının hesaplanmasında nasıl bir yöntem izleniyor. Bilen var mı arkadaşlar?

S.umit

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Merhabalar
yeni konu hatta konular açıldıkça paylaşımlar da artıyor.
yeni c sınıfı isg uzmanı olarak katılıyorum bende foruma. devlete paramı verdim yetkinliğimi e devletten kontrol ettim şimdilik yolunda her şey. restoranda işletme md. olarak çalışıyorum. 50 den az çalışanı olan b şirket bir iş güvenliği uzmanıyla anlaşmalı olarak çalışmaya başlama tarihi nedir.bura ile yapmış olduğum sözleşmede başka bir iş yapamaz başka yerde çalışamaz maddesi olmadığından dışarıda iş güvenliği ünvanımla hizmet verebilirim değil mi?
<birde risk değerlendirmesi,acil eylem planı vb. çalışmalarımın yanında eğitimi de vermek istiyorum . iş veren beni ayın 5 günü sigortalıo gösterse bende bu zaman da eğitimi ve risk değerlendirmesini vb. yapsam bir osgbye bağlı kalmadan bir fatura kesmeden ve en önemliside işvereni vebal altında bırakmadan yasal bir yolla süreci tamamlamış olur muyum.
kolaylıklar herkese.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.