Soru Bireysel Çalışma Ile Ilgili Soru?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında isgmuh tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. isgmuh

isgmuh TÜİSAG Üyesi

Değerli meslektaşlarım cahilliğimi maruz görün ama;
    C sınıfı iş güvenliği uzmanıyım.
    Bireysel çalışmak istiyorum.

1.Hangi esnaflar isg hizmeti almak zorunda?(bildiklerinizi yazar mısınız= tehlikeli esnaflar hangisi)
    2.Hangi esnaflar acil durum eylem planı ve risk değerlendirmesi yapmak zorunda?

1.cisi için kasap,fırın, berber ....
    2.cisi için her yer diye biliyorum peki bunu kimler yapabilir.

2. rahim34

rahim34 TÜİSAG Üyesi

2. si doğru her işyeri. Yani en az 1 sigortalı çalışanı var ise.risk değerlendirme ve acil eylem planını siz hazırlayabilrisiniz. Ayrıca belge sınıfınız önemli değil. Zaten tehlikeli ve çok tehlikeli ise sözleşme yapmış ve hizmet almış olması gerekiyor işyerinin. Az tehlikeliler için yapabilirsiniz.

3. halil Özen

halil Özen TÜİSAG Üyesi

işyeri tehlike sınıfları için nace kod larına bakmanız gerekiyor

4. evren bakıcı

evren bakıcı TÜİSAG Üyesi

Sinavi nasil gectin ben de onu merak ettim sordugun sorular 6331 in ta kendisinde mevcut.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

volkan volkan bu yazıya teşekkür etti.
  5. isgmuh

isgmuh TÜİSAG Üyesi

Sayın arkadasım ortada cok karmasalık bir durum var birinin bi dedigi digerini tutmuyor

Ozgur Ozcelik bu yazıya teşekkür etti.
  6. Ozgur Ozcelik

Ozgur Ozcelik TÜİSAG Üyesi

Isgmuh'e katılıyorum. Dakka başı yönetmelik değişen bir ülkede insanın nasıl emin olmasını bekliyorsunuz ki? Soruna gelince arkadaşım, bireysel olarak çalışmayı planlayarak aldım sertifikamı ben de, ancak pek tablo göründüğü gibi değil. Bireysel çalışmanın önü kesilmiş durumda. Çünkü senden hizmet alması gereken bir işveren aynı zamanda işyeri hekiminden de almak zorunda olduğu için OSGB'lerden "paket" şeklinde bu işini ucuza görüyor. Bize de ancak risk değerlendirme yapmak düşüyor..

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica