Bilgi : Bireysel Uzman Ve Hekimler Nasıl Buluşabilir?

• Konbuyu başlatan ozgurisguvenlik
  • Başlangıç tarihi

Bireysel çalışan,

• Uzmanım

Kullanılan: 64 91.4%
  • Hekimim

Kullanılan: 6 8.6%

• Kullanılan toplam oy
    70
O

ozgurisguvenlik

Guest
osgb lerin hekim dahil 75 tl den iş aldıklarında hesabın içinden nasıl çıkacaklarını çok merak ediyorum bilen varsa açıklasında öğrenelim.
Hesabın içinden çıkmak için 2000 tl nin altındaki ücretle işe aldıkları isgu nına dünyanın işini yükleyecekler ve ondan eğitim ,dökümantasyon ve denetim bekliyecekler . bu paradan alacağı paya razı olan iş hekimini nasıl buldukları ayrı bir merak sorusdur.
Tüccarlık ve mühendis sömürüsü

halil Özen

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
50-75 tl ye iş alan osgb, ısgu sorununu diploma kiralayarak çözdü diyelim . hiç uğraşmadan birkaç bin liraya diplomasını veren iş hekimleri de mi var .
diplomasını kiraya verip hiç işle uğraşmadan para kazandığını zanneden ısgu ları adlarına kayıtlı görülen iş yerinde ölümcül kaza olursa kendilerini nasıl kurtaracaklar.
bu kadar düşük fiatla iş alan osgb hizmeti doğru dürüst veremiyecek iş yerindeki iş kazası veya meslek hastalığı sonucunda iş verenin kendilerine açacağı rücu davalarından nasıl kurtulacaklar
osgb tekelinden işi kurtaramaz ve bireysel çalışmayı yaygınlaştıramazsak bir isgu nın bu işten ekmek yemesi tamamen imkansızlaşacak

Moderatör tarafında düzenlendi:
O

ozgurisguvenlik

Guest
Bireysel Kısmi Süreli Sözleşe örneği isteyenler bilgilerimden ulaşabilirler.

çağan genç

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
bu iş böyle devam ederse osgb ler para kazanamaz hem yok olur. gider. olan iş güvenliği uzmanına olur. en ufak bir kazada kendini çıkamayacağı kuyunun dibinde görür. neyse alan razı satan razı bizlerede izlemek düşer. bakalım hayırlısı olsun...

halil Özen

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
benim bildiğim kadarıyla osgb ler doktora 7-8 000 tl maaş +vergi +masraf veriyorlar fakat fiat verirken sanki dr ada 2-3 000 tl veriyorlarmış gibi davranıyorlar . osgb ler çok ucuza dr bulabilirmi?

Emre YA

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Bireysel çalışmak isteyen arkadaşlara önerilerim:
1. Kartvizit bastırın.
2. Web sayfası yaptırın.
3. Bir doktor ile paslaşın.
4. İsteyen firma ile sgk pirimli çalışın
5. İsteyen firma ile serbest meslek makbuzu ile çalışın (sgk yok)

Olay budur hocam...

Biraz daha prof takılmak isterseniz kurun bir İSG dan. Hiz. şahıs firması olsun bitsin :)

Emre YA

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
herkese merhabalar, benim şöyle bir sorum olacaktı, çalışmakta olduğum firma tam aylık sgk mı yatırıyor, ben ek iş olarak dışarıda da iş güv uzmanı olarak hizmet verirsem hizmet verdiğim firma da sgk mı yatırırsa bunun bi sakıncası var mı acaba?
Eğer o firmadaki iş sözleşmenizde engelleyici madde yoksa sıkıntı olmaz. Fakat diğer türlü olursa tam zamanlı işyerinin iş akdinizi fesh etme hakkı doğar.

Emre YA

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Bir bilmece ;

9 çalışanı olan tehlikeli bir işyerinde bireysel çalışan uzman için iş veren 1 gün ssk yatırır. şimdi bu iş yerinde çalışan sayısı 10 olmuştur. peki bu işveren devlet desteğinden faydalanabilir mi ? :)

halil Özen

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
tam doğru olmayabilir fakat bir günlük sigorta bir kişi ayılmıyormuş . isgu +iş hek +yard.sağ per. hepsi birer günlük gösterilirse ne olacağı bellideğil (bilen arakadaşlar bizleri bilgilendirirse iyi olur). her birini her ay sigorta yapma muhasebecilerin işine gelmiyor. osgb ye iş vermek için ellerinden geleni yapıyorlar .
ayrıca sgk dan emekli olan arkadaşlar dikkatli olsunlar günlük sigortaları tüm sigortalılardan değil s.g.destekleme primi bölümünden yapılması lazım yanlış yapılırsa emekli aylığınız kesiliyor ve düzeltmek için dünyanın angaryası çıkıyor.

O

ozgurisguvenlik

Guest
Fuarda Bakanlık yetkilileri ile konuştum, serbest meslek makbuzu ile çalışmaya karşılar. Bireysel çalışmayı neden özendirmedikleri konusunda hiçbir fikirleri yok ama ciddi bir saygınlıkla karşılıyorlar. Salı çarşamba ve perşembe Ataşehir'de sunum yapacaklarmış. Katılın.

Ozgur Ozcelik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Tek kelimeyle yazık. Biz mühendisleri nasıl sömürüyorlar gördükçe şu çürüttüğümüz dirseklere acıyorum resmen. Bir ülkenin bilim insanları (mühendisleri) bu haldeyse o ülkenin ileri gitmesi tabiki de beklenemez. Amaç bazı kesimlerin ceplerini doldurmaktı, ki OSGB'ler paralarını koyacak yer bulamıyor artık haklılar tabi bütün sektörü yiyip bitirdiler. Hep desteklediğim bireysel İSG uzmanlığının önünü akıllıca kestiler ki burda püf nokta "para" yani hizmet bedeli. Heralde 45 TL'ye riski üzerine alan enayi bir bireysel uzman bulamayacakları için OSGB'lerle anlaşmaya zorlanıyor işverenler. Bireysel uzmanlık da böylece daha doğmadan tarih oluyor.. Ne denilebilir ki. Yazık..

volkancoskun

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
benim bildiğim kadarıyla osgb ler doktora 7-8 000 tl maaş +vergi +masraf veriyorlar fakat fiat verirken sanki dr ada 2-3 000 tl veriyorlarmış gibi davranıyorlar . osgb ler çok ucuza dr bulabilirmi?
İstanbuldan çıktığınızda başka şehirlerde öylesine ölü fiyatlar veriyorlarki.Dr a 2000-3000 Uzmana asgari ücret verse yine kurtarmaz.Bence dolandırıcılık yapıyor bazı firmalar İSG katipten sözleşme yapmıyorlar çünkü yapsalar zarar ederler yada bişey kazanamazlar.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.