Bireysel Uzmanlık Yapmak

chemistanbul45

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
arkadaşlar merhaba,

İGU olduk tamam.İllaki bir OSGB de veya İşyeri içinde İSG kurulunda çalışma zorunluluğu da yok,bu da tamam.

1-Peki bir uzmanın bireysel verebileceği hizmetler nelerdir? (Kendi ofisim ve kayıtlı bir işim var)
2-Bu hizmetleri fatura kesmeden verilir mi? Çünkü ticari bir durum da var; faturasız nasıl hizmet verilebilir ?

Kendi işimi halihazırda yapıyorum,Şirketin faaliyet alanına İSG eklesem de bireysel hizmet versem oluyor mu? Çok teşekkürler

unalsaribas

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
igu ne demek?

unalsaribas

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
igu-ana' yı biliyorum da bu igu'yu daha önce hiç duymadım!!!

AKINYAGCI

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
kendi iş yerinizde 7,5 saat baz olarak haftada 6 gün ile ayda 180 saat çalışıyor olarak kabul edilirsiniz, kısmi süreli sözleşme yaparak herhangi bir yere bu hizmeti sunarsınız "mesela haftada bir gün sunacağım hizmeti gibi" bu durumda da, 217 saati geçemeyeceğiniz için dışarı hizmet sunumunuz da 37 saatten fazla çalışamazsınız, bunu da yönetmeliklerde belirtilen iş yeri tehlike durumu ve çalışan sayısına göre hesaplayarak sunulacak hizmet süresini belirler ve buna göre sözleşmenizi hazırlarsınız..

zehra.

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
gunaydin. peki bireysel isg uzmanligi hizmeti verebilmek icin illa bi ofisinizin olmasi gerekiyor mu?
ayrica fatura kesme isi nasil olucak?

unalsaribas

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Kısmi süreli sözleşme ile işyerinde çalışan oluyorsunuz. Fatura kesmek gibi bir durum söz konusu değil.

Emrah Yurtsever

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Özel bir firmada çalışan Başka bir firmada haftada 2,3 veya 4 gün İGU olarak da çalışablir mi ? O başka firmada da sigortalı görünmek zorunda mı?

chemistanbul45

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar İş Güvenliği Uzmanını İGU diye yazdım karışıklığa sebep olmuşum özür dilerim bazı arkadaşlar eğlenmiş güzel de olmuş.Durumumu anlatayım, ben bi ilçede yaşıyorum ve bulunduğum yerde bi ofisim var.Şimdi İş güvenliği uzmanı olarak 10 kişiden fazla çalışanı olan veya az olan en az 100 adet hizmet sunabileceğim yerler var.Şimdi,180 saati geçmemek şartıyla,her yerle kendi ihtiyacı kadar sözleşme yaptığım zaman bu hizmet alan herkes bana kısmi sigorta mı yatıracak? Ben Verdiğim hizmetleri faturalandıramıyor muyum? Ve bireysel uzman olarak hangi hizmetleri veriyorum arkadaşlar lütfen bu işi yapan veya iyi bilen birisi anlatırsa çok sevinirim.Teşekkürler

unalsaribas

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
OSGB olmadan hiç bir şekilde fatura kesip iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri veremezsiniz. Ancak sirketinize bir sorumlu müdür atar ve kendinizi boşa çıkarırsanız yani sirketinizde sadece ortak olarak veya kurucu olarak kalirsiniz. Çalışmak istediğiniz sirketlerle o zaman onlar tarafindan sigortalanmak sarti ile kismi zamanlı sözleşme yapabilirsiniz. Bu arada sirket islerinizide gayri resmi olarak surdurebilirsiniz. Sorun su ki kendinizle birlikte bir de isueri hekimi bulmalisinizki isverenler sizden hizmet almayi tercih etsin. Igu tabiri cidden hos durmuyor bunu kullanmamayi tercih etmeliyiz diye düşünüyorum rahatsızlık verdiysem Özür dilerim

ilhanM.

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
arkadaşlar c sınıfı sertifikam var bikaç firma ile kısmı süreli sözleşme yapacağım fakat kafamda bi fiyat yok acıcası piyasa nedironu da bilmiyorum ortalama nekadar fiyat vermeliyim çalasacağım gün başına ?

volkankim

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
OSGB olmadan hiç bir şekilde fatura kesip iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri veremezsiniz. Ancak sirketinize bir sorumlu müdür atar ve kendinizi boşa çıkarırsanız yani sirketinizde sadece ortak olarak veya kurucu olarak kalirsiniz. Çalışmak istediğiniz sirketlerle o zaman onlar tarafindan sigortalanmak sarti ile kismi zamanlı sözleşme yapabilirsiniz. Bu arada sirket islerinizide gayri resmi olarak surdurebilirsiniz. Sorun su ki kendinizle birlikte bir de isueri hekimi bulmalisinizki isverenler sizden hizmet almayi tercih etsin. Igu tabiri cidden hos durmuyor bunu kullanmamayi tercih etmeliyiz diye düşünüyorum rahatsızlık verdiysem Özür dilerim

bizim buralarda osgb ler sinek avlıyor hiç bir uzman gidip onlarla çalışmıyor çünkü.

Hasan Hüseyin Doğan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var.Bir firma ile bireysel olarak sözleşme imzaladık diyelim.Anlaştığımız ücrete risk analizi ve acil durum eylem planı da dahil midir?Yoksa bunlar için ayrıca ücret talep edebilir miyiz?
Şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.