Soru : Bitirdiğimde Hangi Sınıftan Sınava Girerim?

ercan aras

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba arkadaşlar, iktisat mezunuyum bu sene iş güvenliği ve sağlığı önlisansa başladım. Bitirdiğimde c sınıfı sınavlarına mı girerim? B sınıfı hakkım varmı? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Hasan ç.

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bitirdiğinizde sınava girerek C sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak iş hayatınıza devam edebilirsiniz. B sınıfı hakkınız yok. Tabi 2 sene sonra ne değişir belli olmaz. Benim eşimde önlisansa başladı atatürkte. Fakat artık sektör dolu. Denetim yeterli olmadığından, arz olmasına rağmen talep fazla yok. Bu yüzden torpili iyi yerden denk getiremezseniz bu alanda iş bulmanız şu an için zor görünüyor.

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Merhaba arkadaşlar, iktisat mezunuyum bu sene iş güvenliği ve sağlığı önlisansa başladım. Bitirdiğimde c sınıfı sınavlarına mı girerim? B sınıfı hakkım varmı? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.
Hiç birine giremezsiniz, öncelikle ~3 ay kadar kurs sürecini tamamladıktan sonra C sınıfı sınavına girebilirsiniz.

fikri

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
3 ay kurs süreci derken neyi kast ettiniz? Konuyu biraz açabilir misiniz?

Nermin Bolat

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Bitirdiğinizde sınava girerek C sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak iş hayatınıza devam edebilirsiniz. B sınıfı hakkınız yok. Tabi 2 sene sonra ne değişir belli olmaz. Benim eşimde önlisansa başladı atatürkte. Fakat artık sektör dolu. Denetim yeterli olmadığından, arz olmasına rağmen talep fazla yok. Bu yüzden torpili iyi yerden denk getiremezseniz bu alanda iş bulmanız şu an için zor görünüyor.
Hasan bey merhaba
Benimde bir sorum var. Ben 2005 yılında C sınıfı sertifika aldım ve 2002 ve 2013 yılları arasında 7 yıldan fazla iş güvenliği uzmanı olarak çalıştım.Ama o zamanlar uzman sözleşmesi yapılmadığı için yapmadık. 2013 ve 2014 yıllarında yapılan 1 defaya mahsus sertifika yükseltme sınavına katılamadım çünkü meme kanseri tedavisi gördüm. Şimdi benim durumum nedir? Açılan sınavlara doğrudan katılabilirmiyim?

trapezuslu

TÜİSAG Çalışma Birimi
Moderatör
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
3 ay kurs süreci derken neyi kast ettiniz? Konuyu biraz açabilir misiniz?
İş güvenliği uzmanı adaylarının sınava girmeden önce tamamlaması gereken 200 küsür saatlik eğitimi kast ediyorum. İSG ön lisans ile direkt sınava giremiyorsunuz.

fatih turann

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
kesnlikle katılıyorum

Hasan ç.

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Hasan bey merhaba
Benimde bir sorum var. Ben 2005 yılında C sınıfı sertifika aldım ve 2002 ve 2013 yılları arasında 7 yıldan fazla iş güvenliği uzmanı olarak çalıştım.Ama o zamanlar uzman sözleşmesi yapılmadığı için yapmadık. 2013 ve 2014 yıllarında yapılan 1 defaya mahsus sertifika yükseltme sınavına katılamadım çünkü meme kanseri tedavisi gördüm. Şimdi benim durumum nedir? Açılan sınavlara doğrudan katılabilirmiyim?

Nermin hanım çok geçmiş olsun.
Önce sertifikanız faal mi isg katip e girip bir bakın. 5 yılda bir vize olayı var biliyorsunuz yapmadıysanız dolmuştur.
İsg katip üzerinden dışa görevlendirme ve içe görevlendirme olayları var. Içe görevlendirmelerinize bakın 3 yılı dolduruyorsa B sınavına girme hakkınız olur. İçe görevlendirme yapılmış olan işyerindeki sigorta girişleriniz ve o işyerinin İK'dan alınmış şu şu tarihler arasında şu işyerimizde iş güvenliği uzmanı olarak görevlendirilmiştir gibi bir yazı almalısınız. Varsa o işyerlerindeki toplantılar, onaylı eğitimler, risk analizi gibi dökümanlar yükseltme sınavı için başvururken yanınızda olsun. İspat isteyebiliyorlarmış. Benim bildiklerim bu şekilde.

kübra sefil

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Bahsedilen bu 3 aylık kursun belirli bir zamanı var mı yılda 1 kez mi açılıyor acaba? Bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.