Biyologlar, Biyoloji Bölümü Mezunları Gelin Tanış Olalım

bio.turgut

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Evet dostlar bize de bu hakkı verdiler ve eminim herkes şuanda benim gibi ya kurs araştırmasında yada bi kursa kayıt olmuş ve derslerin başlamasını bekliyor belkide çoğunun başladı bile neyse fazla uzatmayayım sözü.
bu Konu altında tanışalım, kaynaşalım, aklımızdaki soruları soralım.

İbrahim Uçar

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Evet dostlar bize de bu hakkı verdiler ve eminim herkes şuanda benim gibi ya kurs araştırmasında yada bi kursa kayıt olmuş ve derslerin başlamasını bekliyor belkide çoğunun başladı bile neyse fazla uzatmayayım sözü.
bu Konu altında tanışalım, kaynaşalım, aklımızdaki soruları soralım.

Merhaba,
Siz her hangi bir kursa yazıldınız mı,ne yapıyorsunuz?

bio.turgut

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
eylülün 3ünde başlayacak bi kursa kaydımı yaptırmak üzereyim şuanda bi mental aritmetik merkezinde öğretmenlik yapıyorum.

blade578

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Merhaba
Bende moleküler biyoloji ve genetik bölümü mezunuyum bize de biyolog ünvanı verdikleri için 2 eylülde başlayacak olan bir kursa yazıldım.

asli_hann

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bende şu anda bi kursa devam etmekteyim, ne dersiniz sizce biyoloji olarak şanslımıyız yani bi iş çıkarmı bizede yoksaa verdiğimiz paralar ve o kadar ders çalışmamızlamı kalıcaz?

bio.turgut

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
@asli_hann bunun cevabını bende merak ediyorum da sanırım cevabını bize zaman gösterecek gibime geliyor

melon

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
bende biyoloji mezunuyum ve 24 kasimda isg ye girmek istiyorum...

ibrahim demirsoy

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
DSP
Merhaba
Bende moleküler biyoloji ve genetik bölümü mezunuyum bize de biyolog ünvanı verdikleri için 2 eylülde başlayacak olan bir kursa yazıldım.
Merhabalar, ben de moleküler biyoloji ve genetik mezunuyum..Siz hangi universite mezunusunuz? bazı internet sitelerinde molekuler biyoloji ve genetikten mezunlarının başvuramıyacagı söyleniyor..Acıkcası kafam karıstı..Siz nerde kaydoldunuz?

fimrek

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
Biyoloji mezunu arkadaşlar bir değişiklik yok değil mi? Bu hakkınızın elinizden alınması v.s. hakkında bir şey duydum da.

bio.turgut

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Biyoloji mezunu arkadaşlar bir değişiklik yok değil mi? Bu hakkınızın elinizden alınması v.s. hakkında bir şey duydum da.
ortalık çok pis karışır o zaman min 1000 kurs ücreti sınav giriş, gidiş-geliş, 413 lira sertifika

kazanılmış hak durumuda var. sanmam öyle bişey olacağını
kaynak var mı bu konuyla ilgili ?

fimrek

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
kaynak sordum arkadaşa ama bilmiyorum öyle söyleniyor dedi, yönetmelikte böyle bir şey yokken nereden çıkarıyorlar anlayamadım. asparagas olabilir. teşekkürler bilgi için.

Aytuna Çerçi

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
Bu hakkın elimizden alınması gibi bir durum yok; sadece kanunda ucu açık bırakılan bir cümle nedeniyle sektörel düzenleme yapılması söz konusu, yani biyologlar şuralarda, inşaat mühendisleri buralarda, maden mühendisleri buralarda.. çalışabilir gibi sınırlamalar gelebilme durumu var..

Zeliha...

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
bende şu anda bi kursa devam etmekteyim, ne dersiniz sizce biyoloji olarak şanslımıyız yani bi iş çıkarmı bizede yoksaa verdiğimiz paralar ve o kadar ders çalışmamızlamı kalıcaz?
PÜF NOKTASINI bulmuşsunuz... masrafınızı çıkarırsanız şükredin :)

ferahkuzdere

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Ege biyoloji mezun uyum 24 mayis 2014 sinavina katildim ve Sinavı geçtim sinava hazirlanirken iris akedemi antalya kursundan yararlandım.

Onur ERSOY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Aralıktaki sınav için hazırlanmaya başladık bakalım. Riskmed'e güveniyoruz :) tabi ondan once yönetmelikleri okuyup ne yapacağımızı, görev ve yetkileri bilmek gerek. Kuru kuruya uzman mı olunur :)

ferahkuzdere

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar ben ege biyoloji 94 mezunuyum dershane öğret. Yaptim. C sinifi is güvenlik uzmani oldum. İs güvenliği üzerine yaz döneminde bir osgb de bulundum. İs guvenliginin saglikli bir is kolu olduğuna inancim kalmadi. Ayrıca c sinifi is guvenlikciler çok düşük ücrete calisiyorlar. B olmak için ya 3-4 yol çalışan yada yuksek lisans yapacaksin hepsi para tuzagi

Onur ERSOY

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Arkadaşlar ben ege biyoloji 94 mezunuyum dershane öğret. Yaptim. C sinifi is güvenlik uzmani oldum. İs güvenliği üzerine yaz döneminde bir osgb de bulundum. İs guvenliginin saglikli bir is kolu olduğuna inancim kalmadi. Ayrıca c sinifi is guvenlikciler çok düşük ücrete calisiyorlar. B olmak için ya 3-4 yol çalışan yada yuksek lisans yapacaksin hepsi para tuzagi

OSGB'lerin çoğu kendi cebini doldurmaya bakıyor İş Güvenliği'nin i'si onlar için pek bir şey ifade etmiyor, duyduklarımdan ve dinlediklerimden anladığım bu. Böyle bir tecrübe yaşayıp insan hayatının değerini savunmaya çalışan bir sektörden soğumanız normal. İşçisinden tut işverenin, osgbsine kadar hepsi para odaklı düşündüğünden sağlığın ve güvenliğin pek bir önemi kalmıyor. Ama bazı şeyler sabırla olur düşüncesindeyim. Avrupa ve türevleri anasının karnından iş güvenliğiyle doğmadı sonuçta yılların birikimi var bizde de zamanla olur.(inşallah)

Sınıf yükselme meselesi hakkında yorum yapmak benim haddim değil zaten, bu işe yıllarını vermiş arkadaşlar var burda. Ben ve benim gibi 'teknik eleman' olan arkadaşlar paradan önce işçinin hayatta kalmasını düşünebilseler keşke.

Mükremin AKYILDIZ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Selçuk üniversitesi biyoloji mezunuyum. 24 mayıs sınavında c sınıfı uzman oldum

biyolog ısg

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Tüm arkadaslara merhabalar ben de biyoloji mezunuyum yaklaşık bir yıl oldu C ve B sınıfı iş güvenliği uzm.sertifikalarını alalı ama hiç kullanmadım işin ehemniyeti yaşanan olaylardan da anlayacağınız uzere cok cok önemli. Çalışmak ve çalışmamak arasindan maalesef çok gel gitler yaşadım. Şu anda bile kafamda netlesen bir karar yok. Hakkımızda hayırlısı inşaallah a.e.o

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.