Bu Nasıl Ilan Böyle?

Konu, 'Konu Dışı' kısmında Hüseyin KORKMAZ tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Hüseyin KORKMAZ

Hüseyin KORKMAZ TÜİSAG Üyesi

Aşağıdaki ilan Türkiye'nin büyük inşaat firmalarından biri tarafından yayımlanmış.

Üniversitelerin Mühendislik Bölümlerinden mezun
    A ve C sınıfı İş güvenliği uzmanlık sertifikasına sahip
    Çevre ve İş Sağlığı Güvenliği ile ilgili mevzuat ve standartlara hakim
    Askerliğini tamamlamış (Erkek adaylar için)
    Avrupa yakasında ikamet edenler tercih sebebidir.

İş Tanımı :

Çevre ve İSG ile ilgili mevzuat ve konularda resmi kurumlarla ilişkilerin yürütülmesini ve gerekli raporlamaların hazırlanmasını sağlamak.
    Konuyla ilgili olarak tüm şirket içi ve şantiyelerinin çalışmalarını organize edilmesini sağlamak ve takibini yapmak.
    İş güvenliği tedbirlerinin kontrolü, önerilmesi ve iş güvenliği bilincinin yaygınlaştırılması çalışmalarını kurum genelinde yürütmek.
    Yangın eğitim ve tatbikatlarının gerçekleştirilme faaliyetlerini yapmak
    İşyerindeki tehlikelerin tanımlanmasını ve risk değerlendirmesinin yapılmasını, tehlikelerin ortadan kaldırılmasını ve risklerin kontrol altına alınmasını sağlamak için önerilerde bulunmak ve raporlamak.
    Acil durum planlarını yapmak ve eylem projelerini çizmek.
    Tedarikçilerin ISG mevzuatına uyumluluğunu izlemek, uyum göstermeyen tedarikçiler ya da mensupları için ihtar-uyarı sistemini uygulamak.
    İş kazası olması halinde kriz yönetimi yapmak, gerekli yerlere raporlama yapmak vb..
    Personele ait koruyucu ekipmanların teminini ve kullanımını koordine etmek.

Soydan ve Aytuğ bu yazıya teşekkür etti.
  2. İsmail TÜRKER

İsmail TÜRKER TÜİSAG Üyesi

Clark kent olarak başvurmak gerek ;)

taylantalu bu yazıya teşekkür etti.
  3. Kaan SAKA

Kaan SAKA TÜİSAG Yönetici Admin

Hüseyin bey çok haklısınız.
    Bu mantıkla iş yapılmaz, yapılsa bile hiç kimseye bir yararı dokunmaz.
    Ne zaman görev tanımlarını güzel bir şekilde oluştururuz işte o zaman herkes kendi işini hakkını vererek yapar.

4. Hüseyin KORKMAZ

Firmayı arayıp sorsam mı diyorum. İlanı mı yanlış verdiler yoksa cidden böyle birisini arıyorlar mı?

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

hüseyin bey çok güldüm. Ayrıca mesela başvuran kişi A Sinifi mesela emekli İş Baş Müfettişi ise ve kimyagerse mesela başvuramaz
    ve Tüm şantiyelerdeki projeleri yürütecek... (şantiyeler yan yana heralde)
    bir de gidecek tedarikçilere hadlerini bildirecek
    ziyaretçileri dövecek
    EYLEM PROJESİ çizecek.....(????)

herHALDE 35.000 tL VERCEKELER

6. cagatay060606

cagatay060606 TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar,

Herkesin yapmış olduğu yoruma katılıyorum. Son derece amatörce hazırlanmış alakasız bir ilan olmuş. Fakat ağlancak halimize gülcek duruma geliyoruz. İşte biz bu zihniyetle mücadele edicez. Bu ilandan anladığım işveren ne istediğini bilmiyor bulayım birisini tüm sorumluluğu onun üzerine yıkayım derdinde gözüküyor. Eğer bu tarz işletmelere prim verilirse bu tarz saçma sapan ilan veren işverenlerde muhakkak olacaktır.

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

taylantalu ve gülenyüzlü bu yazıya teşekkür etti.
  7. Davut

Davut TÜİSAG Üyesi

bir de buna bakın

Şirket / İş Tanımı
    Lüks Yat üretimi yapan firmamızın İş Güvenliği ekibine bağlı olarak görev alacak ‘’İŞ VE ÇEVRE GÜVENLİĞİ PERSONELİ’’ arıyoruz.
    Aranan Nitelikler

İSG Konusunda eğitim almış,

Üretim aşamasında iş güvenliği kurallarının kontrolünü gerçekleştirecek ve ilgili yerlere raporlayacak,

Çevre planlarını, prosedürlerini ve etki değerlendirmelerini uygulayabilecek,

Disiplinli, dikkatli,

Ekip çalışmasına uyum sağlayabilecek,

Ms Ofis uygulamaları konusunda bilgi sahibi,

MYO veya Lise mezunu,

Anadolu yakasında ikamet eden,

8. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

Haklısınız ya da bir avukat veya muhasebeci işverene bu başvurunun metnini yazdırmış. Bunun yanında ilanda belirtlen maddelerin bir kısmı işg uzmanının görevleri kabul ama uslup olarak yazılış şekli ve sistemi yok , işveren resmen "Sorumluluğu sana atarım ne halin varsa gör" demiş.

9. Hüseyin KORKMAZ

Firmayla görüştüm. Hem A hem C sınıfı iş güvenliği uzmanı arıyoruz dediler. Ben ilandan bu anlam çıkmıyor ama dedim. İlan yoruma açık cevabını aldım.

10. ataselim

ataselim TÜİSAG Üyesi

Aynı ilan birkaç farklı firmada da mevcut, ortak bir klişe herhalde, hatta bir firma bilgisinde de "ulusal ve uluslar arası ortamda artan müşteri portföyü ve referansları ile elektromekanik sektöründe tercih nedeni olmak için büyümeyi sürdürmektedir" ifadesi dikkat çekici, bir de üstüne üstlük Balıkesir'de çalışacak, Balıkesir'den ziyade sağlam bir köle arıyorlar.

11. Soydan

Soydan TÜİSAG Üyesi

Hüseyin Bey, maaş kısmını boş bırakmışlar... 1100TL+SSK+YEMEK...

12. mustafaduran06

mustafaduran06 TÜİSAG Üyesi

BU FİYATA BU İŞİ YAPACAK KİŞİYİ BULURLARSA <zaten o kişi bu zamana kadar boşa kürek sallamış> derimmmm :)

13. uzakkk

uzakkk TÜİSAG Üyesi

Sn.Korkmaz, sanırım çay ve kahve servisini unutmuşlar. İşverenin görev ve yetkileri nerede acaba??Birde verecekleri ücreti çoooooook merak ediyorum...Selamlar...

14. Guzin

Guzin TÜİSAG Üyesi

hem düşünüyorum, hem gülüyorum, hem de üzülüyorum...

15. Onur ATALAY

Onur ATALAY TÜİSAG Üyesi

Belge sahibi olup hangi iş kollarına baktığını bilmeyen birçok insan varken açıkçası bu beni güldürmedi iş güvenliği uzmanlarının en önce kendilerini anlatması gerektiğini, mesleklerini tanıtma gerekliliğini ve işlerinin ne kadar zor olduğunu gösterdi.

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica