Bu Sorularin Cevaplari Sizce Nedir ????

Konu, 'Soru Bankaları' kısmında Kübra Şentürk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Sercan SELÇUK

Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi

ama bu cıkan bir soru işyeri hekimliği sınavında cıkmıs ve cevabını ESD demiş . tanımları da arastırdım ama bu ESD ve MAK değerlerin tam olarak anlamını bulamadım heryerde aynı tanım yapılmış. bunların tam tanımının oldugu bir yer biliyormusunuz? 1 saattir arastırıyorum nerdeyse:)

2. ertan4234

ertan4234 TÜİSAG Üyesi

Hocam merhaba sizin soru aynen Riskmed 2200 soru kitabın 299 sayfa 289 sorusunda var ve cevap MAK vermiş

3. Değirmenci

Değirmenci TÜİSAG Üyesi

iş, iş kazasından başka sebeplerden ötürü de durabilir. bence a şıkkı kesin

4. Sercan SELÇUK

Sercan SELÇUK TÜİSAG Üyesi

evet bencede bir yanlıslık var soruda ama iptal de edilmemiş

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. gokcensa

gokcensa TÜİSAG Üyesi

soruda gece çalışmalarından sayılmaz diyor.mevzuatda tam metni bilmesem de 1 vardiyalık çalışmanın yarısı veya daha fazlası gece dönemi olarak geçen saat20.00 ile 6 arasında ki saatlerde gerçekleşiyorsa gece çalışması kabul ediliyor. diyor.
    şıklara baktığımızda saat 3 ile 10 arasında ki çalışma 7 saatlik bir çalışma ve bunun sadece 3 saati gece saatlerine dahil.
    bu şık gece çalışmasından sayılmayabilir.sayılması için 2,30 da başlamalıydı diye düşünüyorum

6. gokcensa

gokcensa TÜİSAG Üyesi

mak değer

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

7. Kemal Erdal Çelen

Kemal Erdal Çelen TÜİSAG Üyesi

Hepsi

8. MehmetC

MehmetC TÜİSAG Üyesi

D şıkkı çünkü termal konfor sıcaklık nem hava akım hızına ve radyan ısı ya bağlıdır

9. MehmetC

MehmetC TÜİSAG Üyesi

Arkadaşlar cevap B şıkkı hepimizin bildiği gibi gece çalışma ları 20:00-06:00 arası toplam 11 saattir fakat 7,5 saati geçemez ve çalışmanın gece çalışması sayılması için 3 ssatden fazla bir süre gece çalışması olarak belirtilen süre içinde çalışılmalıdır. Yinede 3 saat tamamlanıyor ama sorunun başka tutar yanı yok

10. Kemal Erdal Çelen

Arkadaşlar hepiniz bekleyin bu bilgisizce hazırlanan soruya verdiğim gerekçeli itirazı. Hayretler içinde kalacaksınız.

MehmetC bu yazıya teşekkür etti.
  11. Kemal Erdal Çelen

"Gece süresi ve gece çalışmaları" na ilişkin B/78 soru hk. yeni bir itirazım daha var! Kim hazırlamış bu soruyu yazıklar olsun!.....
    Bu konuda itirazda bulunan arkadaşımız var mıdır? Yorumlarınızı bekliyorum.
    İyi akşamlar dileklerimle

Ekli Dosyalar:

12. badebru

badebru TÜİSAG Üyesi

c olması lazım

13. badebru

badebru TÜİSAG Üyesi

c olmalı

14. badebru

badebru TÜİSAG Üyesi

d bence de

15. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

besin üretimi mi ? nasıl bir sektör o ....çok ilgniç geldi... yani Üretim sektörü, gıda sektörü, değilde Besin Üretimi sektörü ... :)

16. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

peki bende bi soru sorayım...

aşağıdakilerden hangisi CE işareti ile iligli olarak doğrudur. ?

a) CE kelime anlamıyla "Avrupa Kalitesi" demektir
    b) Ürünün belgelerini yerleştirilir
    c)Boyutları uygun olduğu taktirde ürünü yerleştirilir.
    d) Boyutları 5mm küçük olmamalıdır.

17. Mehmet ÖZKAN

Mehmet ÖZKAN TÜİSAG Üyesi

C OLAMAZ nedeni: belirli aralıklarla periyodik kontrol demesi aynı zamanda iş yerinin ortamını düzenlemek denetlemek anlamındadır.

18. denizdeniz

denizdeniz TÜİSAG Üyesi

aslında burda biraz es geçilen bir bilgi vermek isterim ce 'Conformité Européene'dan gelir sanıldığı gibi ingilizceden confirm europe da gelmez çünkü toplantı fransada yapılmıştır herkes adamların dillerine olan bağlılığını bilir

19. Murat KOÇAK

Murat KOÇAK TÜİSAG Üyesi

evet deniz bey haklsınız, ayrıca merakla sınava girmeyen arakdaşların cevaplarını bekliyorum.... :)

20. ecorekci

ecorekci TÜİSAG Üyesi

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica