Büro Ve Ofisler Için Risk Analizi

Konu, 'Örnek Risk Analizleri ve Değerlendirmeleri' kısmında aydın deniz karataş tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. esra123

esra123 TÜİSAG Üyesi

Ebru hnm tarzınızı takdir etmek lazım kesinlikle bu iş emek ve dikkat ister ama paylaşım da bize hız kazandırır diye düşünüyorum bir yerden başlamak lazım.Yapmış olduğunuz risk analizini bizimle paylaşır mısnız

2. hyeliz

hyeliz TÜİSAG Üyesi

Bende çok yeniyim ve çok fazla risk analizi okudum.Sahaya çıktığınızda bir çok şeyi görüp not alabilirsiniz.Fakat bunu nasıl anlatacağının hangi maddeya dayandıracağınız,acaba benim farkedemediğim bir şey varmı,gözden kaçırmış olabilirmiyim diye düşünebiliyorsunuz.Bu noktada kendini geliştirmiş olan arkadaşlarımızın tecrübeleri çok yararlı oluyor.Ben emininki herkes yaptığı işi dört dörtlük yapmak ister.Uzmansanız başka şansınızda yok.Tecrübelerini paylaşan tüm arkadaşlara teşekkürler

Ze_keriya bu yazıya teşekkür etti.
  3. Sait isg

Sait isg TÜİSAG Üyesi

İşini sevmek önem vermek, hele ki insan hayatıyla alakalı bir meslekte çalışılıyorsa vicdanende her tehlikeye önlem almak adeta farz oluyor... Fakat birde şöyle birşey var, ben çok istekli ve arzulu birşekilde bu yola baş koydum, 18 ağustos sınavını kazandım, iş görüşmesine gittiğim osgblerde patronların keyfi yerinde tuzları kuru, adeta dalga geçer gibi konuşuyolar insanla.. Şuan 35 yere başvurmuşumdur ama sadece bikaç yerden ''1 hafta 10 gün sonra ararız'' yada yılbaşını bekliyoruz tarzında cevaplar aldım ki 1 hafta 10 gün diyenlerde aramadı zaten.. Adam diyorki ben c sınıfı uzmana (istanbul gibi biryerde) 1600 tl veriyorum, 1600 tl para verecek bana diyorki inşaata versem orda çalışırmısın... Çalışırım niye çalışmayayım dedim...
    Dönmedi :)

Biri çıktı dediki, ya ofise gelip bilgisayar başında ister evde kendi bilgisayarında sabahtan akşama kadar risk analizi yapacaksın 1750+ssk dedi... Anlatabiliyormuyum? İşyerini görmeden incelemeden kopyala yapıştır risk analizi yaptıracaktı... Kabul etmedim haliyle.. Sonuç ne? Kurs parası için çektiğim kredinin taksitleri geliyor her ay ve ben: Parasız ve işsizim...

4. Sait isg

Sait isg TÜİSAG Üyesi

Kendim risk analizi yapayım dedim küçük esnafa... Bireysel olarak yapsam faturayı nasıl kesecem? Araştırdım muhasebeci dediki defter tasdiği 250 tl, 100 tl fatura bastırırız, 500 tl de odaya kayıt olursun... Ben zaten parasızlıktan ölmüşüm daha işe başlamadan bismillah -850TL... Onu geçtim, zaten osgbler haricinde ve o işletmenin sözleşmeli isg uzmanı değilsen eğitimde veremiyorsun, o işte öyle kaldı... Bilmiyorum böyle nereye kadar gidecek... Bu işe gönül vermeden önce markette reyoncuydum, halen devam ediyor olsaydım yılbaşında enaz bi 1400 tl maaşım olurdu, ne risk var ne sorumluluk var ne bişey.. İşte uzmanların geldiği nokta burası...

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

5. Sule34

Sule34 TÜİSAG Üyesi

Arkadaslar merhaba;

Paylaştığım Ofis için risk değerlendirmesi örneğini inceleyip fikirlerinizi söyler misiniz?

Teşekkürler

Ekli Dosyalar:

erkanersoy ve alibey bu yazıya teşekkür etti.
  6. uzmancan

uzmancan TÜİSAG Üyesi

ÖNERİ-CEVAP:

Sn.ALTAR,
    Ekteki tabloyu değerlendirmenize sunuyorum.
    İyi çalışmalar.check_list.png

TÜİSAG Youtube Kanalına abone olarak bizi desteklemeyi unutmayın !

Hanzadem, erkanersoy ve alibey bu yazıya teşekkür etti.
  7. sema yılmaz

sema yılmaz TÜİSAG Üyesi

Tabloyu çok güzel hazırlamışssınız ama piyasada risk analizi hazırlıyorum diye gezen bir çok uzman maalesef bu metodların ismini bile bilmiyor :) Özellikle FMEA, FTA. ETA ileri eğitim gerektirir ve ileri teknolojilerde analist eşliğinde yapılır. Ben yüksek lisans eğitiminde öğrenme imkanı bulmuştum

Sema YILMAZ
    Çevre Y. MÜhendisi

uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica